کرونا در جهان: بیش از ۶۰۰ هزار مبتلا در دنیا؛ انتقاد ایتالیا از اتحادیه اروپا | ایران اینترنشنال

کرونا در جهان: بیش از ۶۰۰ هزار مبتلا در دنیا؛ انتقاد ایتالیا از اتحادیه اروپا

در حالی که بیش از ششصد هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، تعداد مبتلایان به این ویروس در آمریکا از مرز صد هزار نفر گذشت. پیشتر سازمان بهداشت جهانی هشدار داده بود که آمریکا به کانون جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل می‌شود.

پزشکان و پرستاران آمریکایی روز جمعه اعلام کردند برای مقابله با کرونا در این کشور به تجهیزات محافظتی بیشتری نیاز دارند. تاکنون بیش از ۱۶۰۰ مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

در اروپا، جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، با هشدار درباره پیامدهای بحران شیوع کرونا در این قاره، از اتحادیه اروپا خواست که «مرتکب اشتباه‌های تراژیک» نشود.

کونته، در گفت‌وگو با یک روزنامه ایتالیایی که روز شنبه نهم فروردین منتشر شد، تاکید کرد که در صورت موفق نشدن اتحادیه اروپا برای مهار شیوع کرونا، «ساختار اروپایی در کلیتش با خطر از دست دادن علت وجودی خود» مواجه خواهد بود.

این در حالی است که امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، در گفت‌وگو با رسانه‌های ایتالیایی، حمایت پاریس از رم را در زمینه مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد.

مکرون با این حال از شیوه اطلاع‌رسانی درباره کمک‌های اروپایی به ایتالیا انتقاد کرد و گفت: «خیلی از کمک‌های چین یا روسیه حرف زده می‌شود، اما چرا نمی‌گویند که فرانسه و آلمان دو میلیون ماسک و ده‌ها هزار گان محافظتی به ایتالیا ارسال کرده است؟»

بر اساس آخرین آمارها، شیوع ویروس کرونا در ایتالیا و اسپانیا همچنان در مرحله اوج‌گیری است و شمار کشته‌شدگان در ایتالیا طی شبانه‌روز گذشته نزدیک به هزار نفر افزایش یافته و به بیش از ۹ هزار نفر رسیده است.

در اسپانیا وزارت بهداشت روز شنبه اعلام كرد که ۸۳۲ قربانی دیگر به جمع درگذشتگان ویروس کرونا اضافه شدند و در کل در این کشور ۵۶۹۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه نیز با اضافه شدن ۲۹۹ نفر دیگر به آمار قربانیان، تاکنون نزدیک به دو هزار نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. روز شنبه، بخشی از بیماران از شهر متس در شمال شرق فرانسه به بیمارستان‌های آلمان منتقل شدند.

این در حالی است که بر اساس آمار رسمی روز شنبه نهم فروردین در آلمان، طی شبانه‌روز گذشته بیش از شش هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و ۵۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

به این ترتیب، در این کشور تاکنون ۴۸ هزار ۵۸۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا و از این میان ۳۲۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

جمهوری ایرلند نیز برای اولین بار نخست وزیر این کشور شامگاه جمعه از قرنطینه سراسری کشور تا روز ۱۲ آوریل خبر داد و به این ترتیب به جمع کشورهایی که کاملا در قرنطینه قرار گرفته‌اند، پیوست.

برآورد می‌شود که تاکنون نیمی از مردم جهان برای مهار شیوع ویروس کرونا،  در قرنطینه‌ قرار گرفته‌اند.

اما در چین، مقام‌های درمانی این کشور روز شنبه از شناسایی ۵۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند و همچنان اعلام کردند که این افراد از خارج از چین وارد کشور شده‌اند. همچنین به مرگ سه بیمار دیگر، تعداد قربانیان چین به ۳۲۹۵ نفر افزایش یافت.

در کره جنوبی نیز، آمار موارد جدید ابتلا به کرونا بار دیگر اوج گرفته است. بر اساس آماری که روز شنبه اعلام شد ۱۴۶ مورد جدید ابتلا در این کشور شناسایی شده و پنج نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

کره جنوبی که در روز ۲۹ ماه فوریه ۹۰۹ مورد جدید را شناسایی کرده بود، پس از چندی، آمار روزانه این کشور کمتر از صد مورد ابتلای جدید را نشان می‌داد.

تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز، در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت...More
رهبران دو حزب اصلی آلمان قصد دارند برای تشکیل دولت با احزاب سبز و دموکرات‌های آزاد مذاکره کنند آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان با وجود شکست...More
بنا بر اعلام شورای امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است همراه فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و امارات...More
سپاه پاسداران اعلام کرد دو نفر از کارکنان مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه در تهران که در پی آتش‌سوزی مجروح شده بودند،‌ جانشان را از دست داده‌اند. این...More
محمد ناطقی، اقتصاددان و کارشناس سرمایه، با اشاره به ناامنی‌های سیاسی و اقتصادی در ایران گفت «حتی یک خارجی، از سر کنجکاوی هم که شده» در این کشور...More