کرونا در جهان؛ رکورد جدید ابتلای روزانه در آمریکا، خطر موج دوم در فرانسه | ایران اینترنشنال

کرونا در جهان؛ رکورد جدید ابتلای روزانه در آمریکا، خطر موج دوم در فرانسه

 

دولت اسرائیل روز جمعه اعلام کرد برای آنچه «جلوگیری از قرنطینه سراسری» خوانده، محدودیت‌هایی را برای روزهای تعطیل آخر این هفته اعمال خواهد کرد. 

بر اساس این تصمیم دولت اسرائیل، فروشگاه‌های غیرضروری، مراکز تجاری، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، کتابخانه‌ها، باغ‌های وحش، موزه‌ها و برخی از خطوط حمل و نقل تعطیل خواهد بود.

در هند نیز روز جمعه اعلام شد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا از مرز یک میلیون مورد گذشت. 

در اروپا نیز در حالی که سران کشورهای اتحادیه اروپا روز جمعه در بروکسل جمع خواهند شد تا درباره ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی این اتحادیه با یکدیگر مذاکره کنند، نگرانی‌هایی درباره موج دوم شیوع کرونا در برخی از کشورهای این اتحادیه وجود دارد.

وزیر بهداشت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرده بود که برای اولین بار پس از رفع محدودیت‌ها، میزان گسترش شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. هر چند که هنوز آمار بستری‌شدگان در بیمارستان‌ها رو به کاهش است.

در آمریکا نیز همچنان میزان ابتلای روزانه به ویروس کرونا در حال شکستن رکوردهای قبلی است. بر اساس اعلام روز پنجشنبه، فقط طی یک شبانه‌روز، بیش از ۶۸ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

این میزان بالاترین آمار ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا به شمار می‌رود.

اوضاع در کشورهای آمریکای جنوبی نیز بحرانی است و برزیل روز پنجشنبه اعلام کرد که مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز دو میلیون نفر گذشته است.

با این حال، در بریتانیا، بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور، گفت دولت برخی اقدامات را انجام داده تا بخش بهداشت و سلامت برای زمستان آمادگی داشته باشد.

او افزود سه میلیارد پوند بودجه اضافی برای سازمان خدمات بهداشت و سلامت همگانی در انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی در نظر گرفته شده است. 

جانسون با اشاره به کاهش محدودیت‌ها در استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و رفتن به محل کار در انگلستان در روزهای آینده، ابراز امیدواری کرد که کشورش بتواند از حدود آذرماه تا حد «چشمگیری» به شرایط عادی برگردد.

تازه چه خبر؟
کمال حسین‌پور، نماینده سردشت در مجلس شورای اسلامی، به صدور دستور برای تخلیه شش روستای این منطقه به دلیل واقع شدن در «حریم قرمز مرز» اعتراض کرد. حسین‌...More
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد طی سه سال گذشته هزاران مسجد در استان مسلمان‌نشین سین کیانگ در چین آسیب دیده یا تخریب شده است؛ به گونه‌ای که تعداد مساجد...More
محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، خواستار برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی در اوایل سال آینده میلادی و پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،...More
یک مسئول صنفی در ایران با اشاره به اینکه کارگران از ترس اخراج کرونای خود را مبتلا می‌کنند، از دولت خواست که بعد از گذشت بیش از هفت ماه از شیوع کرونا...More
رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش داده که خروج سودان از فهرست حامیان تروریسم به عادی‌سازی مناسباتش با اسرائیل منوط شده است. مقام‌های آمریکایی در...More