کرونا در جهان؛ تعویق کاهش محدودیت‌ها در بریتانیا، رکود شدید اقتصادی در فرانسه | ایران اینترنشنال

کرونا در جهان؛ تعویق کاهش محدودیت‌ها در بریتانیا، رکود شدید اقتصادی در فرانسه

 

 

با افزایش شیوع کرونا در مناطقی از بریتانیا، دولت این کشور روند کاهش محدودیت‌ها را متوقف کرد و برای جلوگیری از شیوع بیشتر در برخی مناطق شمال انگلستان محدودیت‌های جدیدی گذاشت.

در حالی که قرار بود روز شنبه یازدهم مرداد، برخی مراکز مثل کازینوها و سالن‌های آرایش بازگشایی شوند، مقام‌های بریتانیایی روز جمعه دهم مرداد اعلام کردند که این بازگشایی به مدت دو هفته به تعویق افتاد.

بر اساس یک تحقیق هفتگی که روز جمعه از سوی دفتر ملی آمار بریتانیا منتشر شد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر در این کشور روند افزایشی داشته است.

در فرانسه، در حالی که پیشتر پوشیدن ماسک در فضاهای بسته و عمومی الزامی شده بود، برخی از شهرها از جمله شهر ساحلی و توریستی بیاریتز استفاده از ماسک در فضاهای بیرونی و خیابان‌ها را نیز اجباری کردند.

همزمان، محدودیت‌های اعمال قرنطینه برای مسافران از خارج آمده نیز در کشورهای اروپایی شدیدتر می‌شود. پس از اعمال این محدودیت در بریتانیا برای مسافران کشورهایی نظیر اسپانیا، لیتوانی نیز روز جمعه اعلام کرد که مسافرانی که از فرانسه می‌آیند باید قرنطینه شوند.

توصیه‌ها برای پرهیز از سفر به مناطق پرخطر نیز افزایش یافته است. آلمان روز جمعه از شهروندانش خواست که به مناطقی از اسپانیا از جمله کاتالونیا سفر نکنند. 

همچنین بر اساس آمار رسمی یورو استات که روز جمعه اعلام شد، کشورهای حوزه یورو پس از سه ماهه نخست سال جاری میلادی، در سه ماه دوم این سال نیز رکورد ۱۲/۱ درصدی را تجربه کردند.

در این میان بیشترین رکود اقتصادی متعلق به اسپانیا با ۱۸/۵ درصد بوده و آلمان که موتور اقتصادی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، رکوردی ۱۰ درصدی داشت. همچنین فرانسه با ۱۳/۸ درصد، شدیدترین رکود اقتصادی خود را از سال ۱۹۴۹ تجربه کرد.

در هنگ‌کنگ، کری لم، رییس اجرایی این منطقه، از به تعویق افتادن انتخابات پارلمانی هنگ‌کنگ به دلیل افزایش شیوع کرونا خبر داد.

همچنین ویتنام که اعلام کرده بود توانسته شیوع کرونا را مهار کند، روز جمعه از اولین مرگ بر اثر این بیماری خبر داد.

اما دولت نپال، روز جمعه اعلام کرد که دسترسی به مناطق کوهستانی این کشور به ویژه قله اورست را از پائیز امسال به روی گردشگران بازگشایی خواهد کرد. 

نپال پیشتر مرزهای خود را در ماه مارس، درست کمی پیش از آغاز توریستی‌ترین فصل این کشور، به دلیل شیوع کرونا مسدود کرده بود. 

تازه چه خبر؟
شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به حوادث لبنان و تظاهرات مردم علیه دولت حاکم گفت رژیم ایران مسئول رنج مردم منطقه است. شاهزاده پهلوی روز دوشنبه ۲۰ مردادماه...More
ابراهیم جباری، فرمانده حفاظت ولی‌ امر سپاه پاسداران،‌ در واکنش به اظهارات رییس بنیاد مستضعفان درباره اشغال ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی این سازمان در منطقه...More
شش ماه پس از بازدید گروهی از خبرنگاران از کاخ مرمر که برای اولین بار صورت گرفت، خبرگزاری مهر اعلام کرد در این بازدید درباره الحاق سونا و جکوزی به کاخ...More
در پی تشدید اختلاف میان دولت دانمارک و گوگل درباره حذف موسیقی‌های دانمارکی به دلیل مساله حقوق مولف (کپی رایت)،‌ این کشور اعلام کرد به علت سانسور...More
زهرا شریعت‌پناهی،‌ عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه اعلام کرد ۶۰ درصد بیماران تحت مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه دچار سوء تغذیه‌اند. شریعت‌پناهی...More