کرونا در جهان؛ تعویق کاهش محدودیت‌ها در بریتانیا، رکود شدید اقتصادی در فرانسه | ایران اینترنشنال

کرونا در جهان؛ تعویق کاهش محدودیت‌ها در بریتانیا، رکود شدید اقتصادی در فرانسه

 

 

با افزایش شیوع کرونا در مناطقی از بریتانیا، دولت این کشور روند کاهش محدودیت‌ها را متوقف کرد و برای جلوگیری از شیوع بیشتر در برخی مناطق شمال انگلستان محدودیت‌های جدیدی گذاشت.

در حالی که قرار بود روز شنبه یازدهم مرداد، برخی مراکز مثل کازینوها و سالن‌های آرایش بازگشایی شوند، مقام‌های بریتانیایی روز جمعه دهم مرداد اعلام کردند که این بازگشایی به مدت دو هفته به تعویق افتاد.

بر اساس یک تحقیق هفتگی که روز جمعه از سوی دفتر ملی آمار بریتانیا منتشر شد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر در این کشور روند افزایشی داشته است.

در فرانسه، در حالی که پیشتر پوشیدن ماسک در فضاهای بسته و عمومی الزامی شده بود، برخی از شهرها از جمله شهر ساحلی و توریستی بیاریتز استفاده از ماسک در فضاهای بیرونی و خیابان‌ها را نیز اجباری کردند.

همزمان، محدودیت‌های اعمال قرنطینه برای مسافران از خارج آمده نیز در کشورهای اروپایی شدیدتر می‌شود. پس از اعمال این محدودیت در بریتانیا برای مسافران کشورهایی نظیر اسپانیا، لیتوانی نیز روز جمعه اعلام کرد که مسافرانی که از فرانسه می‌آیند باید قرنطینه شوند.

توصیه‌ها برای پرهیز از سفر به مناطق پرخطر نیز افزایش یافته است. آلمان روز جمعه از شهروندانش خواست که به مناطقی از اسپانیا از جمله کاتالونیا سفر نکنند. 

همچنین بر اساس آمار رسمی یورو استات که روز جمعه اعلام شد، کشورهای حوزه یورو پس از سه ماهه نخست سال جاری میلادی، در سه ماه دوم این سال نیز رکورد ۱۲/۱ درصدی را تجربه کردند.

در این میان بیشترین رکود اقتصادی متعلق به اسپانیا با ۱۸/۵ درصد بوده و آلمان که موتور اقتصادی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، رکوردی ۱۰ درصدی داشت. همچنین فرانسه با ۱۳/۸ درصد، شدیدترین رکود اقتصادی خود را از سال ۱۹۴۹ تجربه کرد.

در هنگ‌کنگ، کری لم، رییس اجرایی این منطقه، از به تعویق افتادن انتخابات پارلمانی هنگ‌کنگ به دلیل افزایش شیوع کرونا خبر داد.

همچنین ویتنام که اعلام کرده بود توانسته شیوع کرونا را مهار کند، روز جمعه از اولین مرگ بر اثر این بیماری خبر داد.

اما دولت نپال، روز جمعه اعلام کرد که دسترسی به مناطق کوهستانی این کشور به ویژه قله اورست را از پائیز امسال به روی گردشگران بازگشایی خواهد کرد. 

نپال پیشتر مرزهای خود را در ماه مارس، درست کمی پیش از آغاز توریستی‌ترین فصل این کشور، به دلیل شیوع کرونا مسدود کرده بود. 

تازه چه خبر؟
بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج از چندین ماه پیش در گمرک و بنادر دپو شده و مجوز ترخیص ندارد. خبرگزاری ایسنا با اعلام این خبر نوشت اخباری در رابطه با فاسد شدن...More
سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، از کمبود روغن خوراکی و همچنین افزایش دو برابری قیمت آن خبر داد. امیر هوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی...More
خبرگزاری آنا گزارش داد که پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در اقدامی ناگهانی با ورود به یکی از گرمخانه‌‌های تهران تعدادی از معتادان متجاهر را...More
محمد شمس، مدیر حوزه‌های علمیه استان یزد، با اشاره به آنچه «نقش دعا در دفع بلا بر اساس آیات و روایات اسلامی» خواند، از آغاز «پویش استغفار جمعی‌ برای...More
در پی حمله هکرها به وب‌سایت کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، این وب‌سایت به مدت چند دقیقه از کار افتاد، اما بعد از اندکی کار خود را...More