کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا: ابراهیم رییسی باید درباره نقض حقوق بشر پاسخگو باشد | ایران اینترنشنال

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا: ابراهیم رییسی باید درباره نقض حقوق بشر پاسخگو باشد

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند ابراهیم رییسی، رییس‌جمهوری آینده ایران، باید در ارتباط با اقدام‌های خود در نقض حقوق بشر پاسخگو باشد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در نشست خبری روز دوشنبه خود گفت: «رییس‌جمهوری آینده ایران برای نقض فاحش حقوق بشر که تحت نظر او صورت گرفته پاسخگو خواهد شد.»

او از حکومت ایران خواست فارغ از اینکه چه کسی در راس قدرت قرار دارد زندانیان سیاسی را آزاد کرده و احترام به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی همه ایرانیان را بهبود بخشد.

پرایس تاکید کرد که واشینگتن به تلاش خود برای پاسخگو کردن مقام‌های ایرانی در قبال موارد نقض حقوق بشر که تحت نظر آنها صورت می‌گیرد ادامه خواهد داد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: «انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران آزاد و عادلانه نبود و مردم ایران در روند آن از حق انتخاب رهبران خود محروم بودند.»

او افزود: ایالات متحده فرآیندی را که باعث رسیدن ابراهیم رییسی به ریاست جمهوری شد «بسیار ساختگی» می‌داند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که سیاست آمریکا در قبال ایران برای پیشبرد منافع ایالات متحده و فارغ از اینکه چه کسی رییس‌جمهوری ایران باشد، طراحی شده است.

پرایس تاکید کرد که آمریکا برای دستیابی به یک راه‌حل دیپلماتیک برای حل و فصل مساله هسته‌ای ایران به رایزنی‌ها با متحدان خود ادامه خواهد داد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، نیز در نشست خبری روز دوشنبه خود در پاسخ به خبرنگاران به سئوالی در مورد نحوه برخورد ایالات متحده با تحریم‌های موجود علیه ابراهیم رئیسی گفت: رییس جمهوری جدید ایران به دلیل نقض حقوق بشر در دوران پیش‌روی خود پاسخگو خواهد بود.

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات ابراهیم رئیسی درباره دیدار نکردن با رییس‌جمهوری آمریکا، گفت آمریکا در حال حاضر روابط دیپلماتیک با ایران ندارد و جو بایدن نیز هیچ برنامه‌ای برای دیدار با رهبران ایران ندارد.

جن ساکی افزود تصمیم‌گیرنده رهبرجمهوری اسلامی است و بنابراین مشخص نیست که از نظر او واقعا چیزی تغییر کرده باشد.

سخنگوی کاخ سفید گفت که آمریکا در حال حاضر مشتاقانه منتظر این است که ببیند مذاکرات وین درباره احیای برجام تا کجا پیش می‌رود.

 

 

تازه چه خبر؟
وب‌سایت «آرگوس مدیا» گزارش داد به فایل مکالمات میان گارد ساحلی امارات متحده عربی و کارکنان کشتی «آسفالت پرنسس» دسترسی پیدا کرده و بر اساس آن ۵ یا ۶...More
با ادامه آتش‌سوزی‌ها ترکیه، یک مقام محلی در این کشور گفت که حریق در نزدیکی یک نیروگاه در جنوب غرب این کشور مهار شده و این نیروگاه فعالیتش را از سر...More
حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، اعلام کرد نیروهای این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی اکنون در ایران به سر می‌برند تا بنزین، گازوئیل و...More
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری از صدور احکام زندان برای پنج متهم سیاسی از جمله ناهید تقوی و مهران رئوف دو زندانی دوتابعیتی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: «کمبود سرم موضوعی جدی است و در ۴۸ ساعت گذشته فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده...More