پیکر دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان، به خاک سپرده شد | ایران اینترنشنال

پیکر دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان، به خاک سپرده شد

پیکر دیه‌گو مارادونا، اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان، در مراسمی خصوصی با حضور خانواده و دوستانش در آرامگاهی در نزدیکی بوینس‌آیرس به خاک سپرده شد.

خاکسپاری مارادونا پس از آن صورت گرفت که در پایتخت آرژانتین هزاران نفر از طرفدارانش با پیکر او وداع کردند.

تابوت مارادونا از چهارشنبه در کاخ ریاست‌جمهوری در بوینس‌آیرس قرار گرفته بود و طی این مدت، جمعیت زیادی با وجود خطر ابتلا به کووید-۱۹ در خیابان‌های منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری تجمع کرده بودند.

حاضران طی این مدت برای ورود به ساختمان کاخ و آخرین وداع با قهرمان ملی خود در صف‌های بسیار طولانی ایستادند.

افزایش ازدحام و طولانی شدن صف به تنش و درگیری میان پلیس و مردم حاضر در محل انجامید تا جایی که پلیس برای متفرق کردن جمعیت به استفاده از ماشین آب‌پاش و شلیک گلوله‌های لاستیکی متوسل شد.

با ادامه ازدحام جمعیت، دولت آرژانتین مراسم وداع را تا ساعت هفت شب پنج‌شنبه به وقت محلی تمدید کرد. دولت از روز چهارشنبه در این کشور به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

پس از پایان یافتن وقت مراسم وداع، با وجودی‌که هزاران نفر از مردمی که از شب قبل در آن محل جمع شده بودند نتوانستند به داخل کاخ ریاست‌جمهوری وارد شوند، پیکر مارادونا به مزارستان بلا ویستا در نزدیکی بوینس آیرس منتقل شد تا جو خیابان‌های پایتخت به حالت آرام‌تری برگردد.

در تمام طول مسیر یک‌ساعته کاخ ریاست جمهوری تا مزارستان بلاویستا، هزاران نفر از مردم آرژانتین در اطراف جاده ایستاده بودند، تا پیکر مارادونا را، که با صف‌ بلندی از پلیس و ماموران موتورسوار تشیع می‌شد، بدرقه کنند.

در قسمت دیگری از بوینس آیرس نیز، طرفداران مارادونا خانه کودکی‌اش را غرق گل و کارت پستال کردند.

در شهر نیپلز ایتالیا، مردم به یاد مارادونا صدها روسری سفید و آبی را به ملیه‌های باشگاه ناپولی گره زدند و با شمع، دسته‌های گل و بطری‌های شراب برای او یک یادمان درست کردند.

ورزشکاران سرشناس و رهبران کشورهای مختلف جهان نیز در پیام‌های مختلفی به مارادونا ادای احترام کردند. بسیاری از روزنامه‌ها در نقاط مختلف جهان نیز در صفحه اول خود عکس بازیکن شماره ۱۰ تیم ملی آرژانتین را منتشر کرده و در تیترهای خود از مرگ «دئوس»، که در اسپانیولی به معنای خداست، خبر دادند.

تازه چه خبر؟
محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری مازندران گفت حکم نهایی پرونده سه محیط‌بان در آمل هنوز صادر نشده است. به گزارش ایلنا، اکبری روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین در...More
با ادامه مذاکره غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین، گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، از قدرت‌های جهانی خواست اطمینان حاصل کنند که ایران در آینده قادر...More
محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری مازندران گفت حکم نهایی پرونده سه محیط‌بان در آمل هنوز صادر نشده است. به گزارش ایلنا، اکبری روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین در...More
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، گفت واکسیناسیون گسترده در برابر کرونا، در راس همه برنامه‌ها و اقدامات دولت قرار دارد. به گزارش ایسنا، روحانی...More
نیروی انتظامی بوکان، در استان آذربایجان غربی، اعلام کرد فردی که با بستن یک قلاده سگ به خودرویش و کشیدن آن اقدام به حیوان‌آزاری کرده بود، دستگیر شده...More