پیکر دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان، به خاک سپرده شد | ایران اینترنشنال

پیکر دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان، به خاک سپرده شد

پیکر دیه‌گو مارادونا، اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان، در مراسمی خصوصی با حضور خانواده و دوستانش در آرامگاهی در نزدیکی بوینس‌آیرس به خاک سپرده شد.

خاکسپاری مارادونا پس از آن صورت گرفت که در پایتخت آرژانتین هزاران نفر از طرفدارانش با پیکر او وداع کردند.

تابوت مارادونا از چهارشنبه در کاخ ریاست‌جمهوری در بوینس‌آیرس قرار گرفته بود و طی این مدت، جمعیت زیادی با وجود خطر ابتلا به کووید-۱۹ در خیابان‌های منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری تجمع کرده بودند.

حاضران طی این مدت برای ورود به ساختمان کاخ و آخرین وداع با قهرمان ملی خود در صف‌های بسیار طولانی ایستادند.

افزایش ازدحام و طولانی شدن صف به تنش و درگیری میان پلیس و مردم حاضر در محل انجامید تا جایی که پلیس برای متفرق کردن جمعیت به استفاده از ماشین آب‌پاش و شلیک گلوله‌های لاستیکی متوسل شد.

با ادامه ازدحام جمعیت، دولت آرژانتین مراسم وداع را تا ساعت هفت شب پنج‌شنبه به وقت محلی تمدید کرد. دولت از روز چهارشنبه در این کشور به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.

پس از پایان یافتن وقت مراسم وداع، با وجودی‌که هزاران نفر از مردمی که از شب قبل در آن محل جمع شده بودند نتوانستند به داخل کاخ ریاست‌جمهوری وارد شوند، پیکر مارادونا به مزارستان بلا ویستا در نزدیکی بوینس آیرس منتقل شد تا جو خیابان‌های پایتخت به حالت آرام‌تری برگردد.

در تمام طول مسیر یک‌ساعته کاخ ریاست جمهوری تا مزارستان بلاویستا، هزاران نفر از مردم آرژانتین در اطراف جاده ایستاده بودند، تا پیکر مارادونا را، که با صف‌ بلندی از پلیس و ماموران موتورسوار تشیع می‌شد، بدرقه کنند.

در قسمت دیگری از بوینس آیرس نیز، طرفداران مارادونا خانه کودکی‌اش را غرق گل و کارت پستال کردند.

در شهر نیپلز ایتالیا، مردم به یاد مارادونا صدها روسری سفید و آبی را به ملیه‌های باشگاه ناپولی گره زدند و با شمع، دسته‌های گل و بطری‌های شراب برای او یک یادمان درست کردند.

ورزشکاران سرشناس و رهبران کشورهای مختلف جهان نیز در پیام‌های مختلفی به مارادونا ادای احترام کردند. بسیاری از روزنامه‌ها در نقاط مختلف جهان نیز در صفحه اول خود عکس بازیکن شماره ۱۰ تیم ملی آرژانتین را منتشر کرده و در تیترهای خود از مرگ «دئوس»، که در اسپانیولی به معنای خداست، خبر دادند.

تازه چه خبر؟
ناآرامی‌ها و درگیری‌های شدید بین پلیس و معترضان در تونس برای دومین روز متوالی در پایتخت تونس و حداقل ۱۵ شهر ادامه داشت. به گزارش رویترز، علت اعتراض‌...More
شبکه ان‌بی‌سی با انتشار گزارشی درباره بازداشت عماد شرقی، شهروند دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی در ایران، نوشت: «زندانی شدن چهارمین شهروند آمریکایی می‌...More
شيده لالمی، روزنامه‌نگار، نویسنده گزارش‌های میدانی و تحقیقی و سردبیر ماهنامه «زنان و زندگی» روز یک‌شنبه درگذشت. او متولد سال ۱۳۶۰ و دانش‌آموخته...More
الکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه پس از ورود به فرودگاه شرمتیوو مسکو، توسط پلیس این کشور بازداشت شد. پس از انتشار خبر بازداشت ناوالنی بود که جیک...More
فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به قطعی برق اعمال شده در این استان، خاموشی‌ها را در جهت «مصرف بهینه» توصیف کرد و گفت: «اگر سقف...More