پیشنهاد برخورد انضباطی با برایان هوک به دلیل تبعیض علیه کارمند ایرانی‌تبار | ایران اینترنشنال

پیشنهاد برخورد انضباطی با برایان هوک به دلیل تبعیض علیه کارمند ایرانی‌تبار

بازرس وزارت خارجه آمریکا در گزارشی خواستار برخورد انضباطی با برایان هوک، رییس گروه اقدام ایران در این وزارتخانه به علت جهت‌گیری سیاسی و اعمال تبعیض نژادی علیه سحر نوروززاده، کارمند ایرانی‌تبار وزارت خارجه، شد.

در گزارش بازرس ویژه به سیاست «فرصت شغلی برابر» در وزارت خارجه آمریکا اشاره شده که بر اساس آن، این وزارتخانه «صرف‌نظر از نژاد، رنگ، دین، جنسیت، اصلیت، سن، معلولیت، وابستگی سیاسی، وضعیت تاهل، یا گرایش جنسی»، ملزم به «رفتار عادلانه و منصفانه» نسبت به کارکنان است. 

بازرس ویژه در گزارش خود  درخواست کرده است که وزیر خارجه بررسی کند آیا برای هر کارمندی که مندرجات شیوه‌نامه وزارت خارجه در مورد دخیل نکردن عوامل فوق در تصمیم‌گیری‌ها درمورد کارمندان را رعایت نکند، اقدام انضباطی موضوعیت دارد یا خیر.

به نوشته شبکه خبری سی‌بی‌اس، در گزارش آمده است هوک «جهت‌گیری سیاسی و تبعیض نژادی» علیه نوروززاده اعمال کرده است. نوروززاده در دوره باراک اوباما در زمینه توافق هسته‌ای برجام فعالیت داشته است. 

ریشه درخواست برخورد با هوک به شکایتی در سال ۲۰۱۸ برمی‌گردد. در آن زمان الایجا کامینگز و الیوت انگل نامه‌ای نوشتند و گفتند اسنادی فاش‌شده که نشان می‌دهد «مقامات بلندپایه در کاخ سفید و وزارت خارجه با شبکه‌ای از فعالان محافظه‌کار همکاری کرده‌اند  تا کارمندانی را که به عقیده آنان به قدر کافی از برنامه‌های آقای ترامپ حمایت نکرده‌ بودند، پاکسازی کنند.»  

بر اساس شکواییه کامینگز و انگل، زمانی که نوروززاده پس از مورد هدف قرار گرفتن از سوی یک رسانه محافظه‌کار، از هوک کمک خواسته، او به جای کمک، نوروززاده را مورد انتقاد و استنطاق قرار داده است. 

به نوشته وب‌سایت دیلی‌بیست، موضوع برخورد با نوروززاده پس از افشای ایمیل‌های ردوبدل‌شده بین دفتر طرح‌ریزی برایان هوک و دیگر بخش‌ها درباره پیشینه نوروززاده مطرح شد. در برخی از این ایمیل‌ها آمده بود که نوروززاده همچنان در میان «وفاداران» به اوباما و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه‌اش، بوده و «به‌هیچ‌وجه حامی برنامه‌های آقای ترامپ نیست».

دیلی‌بیست می‌‌نویسد در یکی از این ایمیل‌ها، به اشتباه محل تولد سحر نوروززاده، ایران  ذکر شده است. 

سی‌بی‌اس می‌نویسد هوک از زمان انتصاب در سمت رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه، روابط نزدیکی با جرد کوشنر، مشاور کاخ سفید و داماد ترامپ، برقرار کرده  است.

تازه چه خبر؟
وب‌سایت «آرگوس مدیا» گزارش داد به فایل مکالمات میان گارد ساحلی امارات متحده عربی و کارکنان کشتی «آسفالت پرنسس» دسترسی پیدا کرده و بر اساس آن ۵ یا ۶...More
با ادامه آتش‌سوزی‌ها ترکیه، یک مقام محلی در این کشور گفت که حریق در نزدیکی یک نیروگاه در جنوب غرب این کشور مهار شده و این نیروگاه فعالیتش را از سر...More
حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، اعلام کرد نیروهای این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی اکنون در ایران به سر می‌برند تا بنزین، گازوئیل و...More
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری از صدور احکام زندان برای پنج متهم سیاسی از جمله ناهید تقوی و مهران رئوف دو زندانی دوتابعیتی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: «کمبود سرم موضوعی جدی است و در ۴۸ ساعت گذشته فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده...More