پیشروی «نیروهای دموکراتیک سوریه» و ارتش دولتی در جبهه‌های دیرالزور | ایران اینترنشنال

پیشروی «نیروهای دموکراتیک سوریه» و ارتش دولتی در جبهه‌های دیرالزور

 

منابع سوری روز شنبه‌ هجدهم شهریورماه، از پیشروی «نیروهای دموکراتیک سوریه» و ارتش دولتی این کشور در جنگ با عناصر داعش در دیرالزور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام مسؤول در «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز شنبه، آغاز رسمی عملیات آزادسازی دیرالزور ازسوی این نیروها را اعلام کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه که از حمایت ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برخودارند، از شمال منطقه‌ی دیرالزور به مواضع داعش حمله کرده‌اند.  

دیرالزور یکی از شهرهای دارای چاه‌های نفت در شرق سوریه و در مجاورت عراق است. این شهر در سال ۲۰۱۵، به‌دست عناصر داعش افتاد.

فرماندهی کل شواری نظامی دیرالزور که بخشی‌از «نیروهای دموکراتیک سوریه» به‌شمار می‌رود، در بیانیه‌ای اعلام کرده است که عملیات این نیروها در دیرالزور، به‌منظور کنترل مناطق حومه‌ی شمالی و شرقی و نیز پیشروی به‌سمت رود فرات، صورت می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است که عملیات آزادسازی «نیروهای دموکراتیک سوریه»، با شعار «طوفان الجزیره»، به‌منظور پاک‌سازی دیرالزور و شرق فرات از دست تروریست‌ها، آغاز شده است.

احمد ابوخوله، یکی‌از فرماندهان شورای نظامی دیرالزور در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته است که طرح اولیه‌ی عملیات، آزادسازی ساحل شرقی رود فرات است.

او درباره‌ی احتمال ورود این نیروها به شهر دیرالزور گفت: «مرحله‌ی نخست، آزادسازی رود فرات است؛ پس از آن، نمی‌دانیم که امور چگونه پیش خواهد رفت».  

از سوی دیگر، نیروهای ارتش دولتی سوریه که ازسوی ایران و روسیه حمایت می‌شوند، یک چاه نفتی را در دیرالزور به کنترل خود درآورده‌اند. این نیروها همچنین مناطقی را در این شهر، بازپس‌گرفته اند.

 

تازه چه خبر؟
مهدی محمدی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته هر دو ساعت و نیم یک کرمانشاهی به علت ابتلا به کرونا جان خود...More
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به آتش‌سوزی‌ها و سوانح مشابه در پایتخت، گفت که «تهرانی‌ها احساس ناامنی می‌کنند». رییس شورای شهر تهران با...More
درحالی که مقام‌های بهداشت و درمان آذربایجان شرقی وضعیت کرونا در این استان را بحرانی خواندند، فرخ جلالی، مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از...More
رسانه‌های محلی خبر دادند که قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان به کرونا مبتلا شده است. ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان، با...More
مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، هشدار داد نمایندگان چین در ایالات متحده فرمانداران آمریکایی را تحت نظارت قرار داده‌اند. اورتگاس روز سه‌...More