پمپئو: تحریم‌های بیشتری در راه است | ایران اینترنشنال

پمپئو: تحریم‌های بیشتری در راه است

 

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار ویدیویی از اعتراض‌های اخیر مردم ایران، به تحریم محمدجواد آذری جهرمی٬ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، اشاره کرد و نوشت: «تحریم‌های بیشتری در راه است.»

وزیر خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه ششم آذرماه در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر بار دیگر به اعتراض‌های اخیر در ایران اشاره کرد. او ضمن شجاع خطاب کردن مردم ایران بار دیگر گفت که به درخواست او نزدیک به ۲۰ هزار پیام از سرکوب اعتراض‌ها از مردم ایران دریافت شده است.

او پیشتر گفته بود پیام‌هایی با محتوا عکس، ویدیو و متن از سرکوب و آزار و اذیت مردم ایران از سوی حکومت جمهوری اسلامی دریافت شده است.

پمپئو در بخش دیگری از پیام بامداد چهارشنبه خود، به کنایه، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران را «وزیر دروغ‌پراکنی ایران» قلمداد کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته پیش، آذری جهرمی را به سبب نقش او در قطع دسترسی مردم ایران به شبکه جهانی اینترنت، در فهرست تحریم‌های حقوق بشری خود قرار داد.

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه نیز در یک نشست خبری بار دیگر مردم ایران را شجاع توصیف کرد و گفت: «آمریکا صدای معترضان در ایران را می‌شنود و در کنار آن‌ها خواهد ایستاد.» پمپئو گفت که به همراه دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، اعتراض‌ها در ایران را دنبال کرده است. به گفته او مردم ایران در اعتراض به ناکارآمدی مقام‌های جمهوری اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند و جمهوری اسلامی نیز اینترنت را قطع کرد تا کسی متوجه نشود در ایران چه می‌گذرد.

پمپئو روز دوشنبه نیز به‌مناسبت روز جهانی رفع خشونت علیه زنان، در پیامی از حق زنان ایرانی برای پوشش آزاد و برابرخواهی دفاع کرد و «رژیم ایران» را متهم به اعمال خشونت نهادینه کرد.

موضع‌گیری‌های حمایت‌گرایانه وزیر خارجه آمریکا در قبال اعتراض‌ها در ایران در حالی صورت می‌گیرد که به باور بسیاری از تحلیلگران موضع‌گیری شخص ترامپ در قبال این اعتراض‌ها ضعیف، ناکافی و  دیرهنگام بود.

 

تازه چه خبر؟
علی‌اصغر صفری‌راد، معاون فرماندار الیگودرز در استان لرستان با تاکید بر «وضعیت فوق حاد کرونا در الیگودرز»، گفت: ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شده است...More
الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با فاکس نیوز، هشدار داد در صورتی‌که ایران قصد داشته باشد به ونزوئلا موشک دوربرد بفروشد،...More
زلزله‌ای به بزرگی ۵/۲ ساعت یک و چهار دقیقه بامداد سه‌شنبه ششم آبان ماه مناطقی از استان یزد را لرزاند. موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران مرکز این زلزله را...More
در ادامه قطعی مکرر و ‌طولانی آب آشامیدنی در شهر گرگان، خبرگزاری فارس روز دوشنبه گزارش داد که قطع آب که در برخی مناطق به ۷ ساعت در روز هم می‌رسد، فقط...More
سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر معترضان بلاروس، روز دوشنبه از آغاز اعتصاب سراسری این کشور با هدف کنار زدن الکساندر لوکاشنکو از قدرت خبر داد. تیخانوفسکایا...More