پمپئو: تحریم‌های بیشتری در راه است | ایران اینترنشنال

پمپئو: تحریم‌های بیشتری در راه است

 

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار ویدیویی از اعتراض‌های اخیر مردم ایران، به تحریم محمدجواد آذری جهرمی٬ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، اشاره کرد و نوشت: «تحریم‌های بیشتری در راه است.»

وزیر خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه ششم آذرماه در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر بار دیگر به اعتراض‌های اخیر در ایران اشاره کرد. او ضمن شجاع خطاب کردن مردم ایران بار دیگر گفت که به درخواست او نزدیک به ۲۰ هزار پیام از سرکوب اعتراض‌ها از مردم ایران دریافت شده است.

او پیشتر گفته بود پیام‌هایی با محتوا عکس، ویدیو و متن از سرکوب و آزار و اذیت مردم ایران از سوی حکومت جمهوری اسلامی دریافت شده است.

پمپئو در بخش دیگری از پیام بامداد چهارشنبه خود، به کنایه، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران را «وزیر دروغ‌پراکنی ایران» قلمداد کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته پیش، آذری جهرمی را به سبب نقش او در قطع دسترسی مردم ایران به شبکه جهانی اینترنت، در فهرست تحریم‌های حقوق بشری خود قرار داد.

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه نیز در یک نشست خبری بار دیگر مردم ایران را شجاع توصیف کرد و گفت: «آمریکا صدای معترضان در ایران را می‌شنود و در کنار آن‌ها خواهد ایستاد.» پمپئو گفت که به همراه دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، اعتراض‌ها در ایران را دنبال کرده است. به گفته او مردم ایران در اعتراض به ناکارآمدی مقام‌های جمهوری اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند و جمهوری اسلامی نیز اینترنت را قطع کرد تا کسی متوجه نشود در ایران چه می‌گذرد.

پمپئو روز دوشنبه نیز به‌مناسبت روز جهانی رفع خشونت علیه زنان، در پیامی از حق زنان ایرانی برای پوشش آزاد و برابرخواهی دفاع کرد و «رژیم ایران» را متهم به اعمال خشونت نهادینه کرد.

موضع‌گیری‌های حمایت‌گرایانه وزیر خارجه آمریکا در قبال اعتراض‌ها در ایران در حالی صورت می‌گیرد که به باور بسیاری از تحلیلگران موضع‌گیری شخص ترامپ در قبال این اعتراض‌ها ضعیف، ناکافی و  دیرهنگام بود.

 

تازه چه خبر؟
حسن منتظر تربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با تاکید براینکه افزایش مصرف برق نسبت به سال گذشته باعث قطعی برق در شبکه شده است، گفت که شرکت ملی گاز...More
مرکز پایش و کنترل هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اعلام کرد که شدت آلودگی‌هوا در برخی مناطق کلانشهر اصفهان با شاخص ۲۴۲ از وضعیت قرمز به...More
جو بایدن با هدف به کارگیری کل دولت فدرال برای مقابله با تغییرات اقلیمی در داخل و خارج از آمریکا چند فرمان اجرایی را به امضا رساند. از جمله اقداماتی...More
پاساژ کورپە واقع خیابان فردوسی سنندج در نخستین ساعات بامداد پنج‌شنبه دچار آتش‌سوزی شد و بخشی از این پاساژ در آتش سوخت. در نخستین ساعات بامداد پنج‌...More
لیندا توماس‌-گرینفیلد، نامزد تصدی پست «نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد»، در جلسه تایید صلاحیت خود در کمیته روابط خارجی سنا گفت: دولت بایدن...More