پمپئو: با کارزار فشار حداکثری آمریکا حکومت ایران ناچار به مذاکره است | ایران اینترنشنال

پمپئو: با کارزار فشار حداکثری آمریکا حکومت ایران ناچار به مذاکره است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفت کارزار فشار حداکثری آمریکا بر جمهوری اسلامی عملکرد موفقی داشته و حکومت ایران را ناچار کرده به بازگشت به میز مذاکره تمایل نشان دهند.  

پمپئو در سخنرانی ویدیویی خود در نشستی در منامه گفت: «ما می‌دانیم کارزار ما جواب داده است، زیرا ایرانی‌ها دارند با استیصال تمایل خود را به بازگشت به میز مذاکره و کاهش تحریم‌ها نشان می‌دهند.»

پمپئو گفت دولت دونالد ترامپ جمهوری اسلامی و داعش را عامل اصلی ناآرامی‌های خاورمیانه می‌داند نه مناقشه اسرائیل و فلسطین را و افزود: «ما رژیم [ایران] را همانگونه که هست می‌بینیم: یک دولت غرب‌ستیز یهودی‌ستیز که در کشورهای همسایه و بین مردم خود وحشت ایجاد می‌کند.»

او با اشاره به اقدام آمریکا در اعمال ۷۷ دور تحریم علیه هزار و ۵۰۰ فرد و نهاد مرتبط با حکومت ایران گفت: «طبق گفته مقامات رژیم، ما آنها را از دسترسی به ۷۰ میلیارد دلار محروم کرده‌ایم. نیروهای نیابتی همچون حزب‌الله و حماس در حال حاضر در مضیقه مالی هستند.»

پمپئو ضمن اعلام حمایت از تلاش‌های مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، در عقب راندن «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران»، با مردم لبنان نیز «در رد سلطه فاسد حزب‌الله» اعلام همبستگی کرد.

او افزود: «ما همچنین قاسم سلیمانی، تروریست اول رژیم، را از صحنه نبرد حذف کردیم. این کار نشان داد خط قرمز واقعی یعنی چه.»

وزیر خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست سیاست‌های واقع‌بینانه‌ای را در پیش گیرند که موجب تضعیف امنیت همگانی نشود و افزود: «بیایید به فشار بر ایران و حمایت از متحدان خود ادامه دهیم.»

پمپئو گفت: در صورتیکه در‌آینده بازهم حکومت ایران اجازه خرید و فروش سلاح گرفته و به فن‌آوری غربی و سرمایه غربی دسترسی پیدا کند، جهان در مسیر اشتباهی قرار خواهد گرفت.

او خاطرنشان کرد: عادی‌سازی روابط اسرائیل و کشورهای عربی بدون سیاست فشار حداکثری بر حکومت ایران و دیپلماسی فعال آمریکا با شریکان منطقه‌ای خود ممکن نبود.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «همه آنچه ما از رژیم ایران می‌خواهیم این است که مانند یک کشور معمولی رفتار کند ، این یعنی فعالیت‌های مخربی که از سوی عوامل نفوذ آن ها در خارج صورت می‌گیرد متوقف شود.»

تازه چه خبر؟
معاون ارتباطات دفتر رییس جمهوری ایران اعلام کرد که این نهاد «منتظر توضیح سریع و صریح» تلویزیون ایران درباره «توهین» به حسن روحانی است. علیرضا معزی در...More
معاون برنامه‌ریزی وزیر بهداشت اعلام کرد که این وزارتخانه با وام بانک جهانی ۸۰ دستگاه سی تی اسکن خریداری کرده است. کامل تقوی‌نژاد گفت که این دستگاه‌ها...More
رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۲۱ ژانویه (دوم بهمن) در تلاش برای مهار شیوع انواع مسری‌تر ویروس کرونا، بر افزایش محدودیت‌های مسافرتی و تقویت کنترل...More
پروین عالی‌پور، خواننده لر،‌ روز چهارشنبه اول بهمن‌ماه در لندن درگذشت. عالی‌پور که با نام «کاکس» شناخته می‌شود، در سن ۱۳ سالگی فعالیت هنری‌اش را در...More
دادستان کل ایران اعلام کرد که دلیل احضار محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به دادسرا و بازجویی از او مسدود نکردن «بخش‌های مضر فضای...More