پمپئو: با کارزار فشار حداکثری آمریکا حکومت ایران ناچار به مذاکره است | ایران اینترنشنال

پمپئو: با کارزار فشار حداکثری آمریکا حکومت ایران ناچار به مذاکره است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفت کارزار فشار حداکثری آمریکا بر جمهوری اسلامی عملکرد موفقی داشته و حکومت ایران را ناچار کرده به بازگشت به میز مذاکره تمایل نشان دهند.  

پمپئو در سخنرانی ویدیویی خود در نشستی در منامه گفت: «ما می‌دانیم کارزار ما جواب داده است، زیرا ایرانی‌ها دارند با استیصال تمایل خود را به بازگشت به میز مذاکره و کاهش تحریم‌ها نشان می‌دهند.»

پمپئو گفت دولت دونالد ترامپ جمهوری اسلامی و داعش را عامل اصلی ناآرامی‌های خاورمیانه می‌داند نه مناقشه اسرائیل و فلسطین را و افزود: «ما رژیم [ایران] را همانگونه که هست می‌بینیم: یک دولت غرب‌ستیز یهودی‌ستیز که در کشورهای همسایه و بین مردم خود وحشت ایجاد می‌کند.»

او با اشاره به اقدام آمریکا در اعمال ۷۷ دور تحریم علیه هزار و ۵۰۰ فرد و نهاد مرتبط با حکومت ایران گفت: «طبق گفته مقامات رژیم، ما آنها را از دسترسی به ۷۰ میلیارد دلار محروم کرده‌ایم. نیروهای نیابتی همچون حزب‌الله و حماس در حال حاضر در مضیقه مالی هستند.»

پمپئو ضمن اعلام حمایت از تلاش‌های مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، در عقب راندن «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران»، با مردم لبنان نیز «در رد سلطه فاسد حزب‌الله» اعلام همبستگی کرد.

او افزود: «ما همچنین قاسم سلیمانی، تروریست اول رژیم، را از صحنه نبرد حذف کردیم. این کار نشان داد خط قرمز واقعی یعنی چه.»

وزیر خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست سیاست‌های واقع‌بینانه‌ای را در پیش گیرند که موجب تضعیف امنیت همگانی نشود و افزود: «بیایید به فشار بر ایران و حمایت از متحدان خود ادامه دهیم.»

پمپئو گفت: در صورتیکه در‌آینده بازهم حکومت ایران اجازه خرید و فروش سلاح گرفته و به فن‌آوری غربی و سرمایه غربی دسترسی پیدا کند، جهان در مسیر اشتباهی قرار خواهد گرفت.

او خاطرنشان کرد: عادی‌سازی روابط اسرائیل و کشورهای عربی بدون سیاست فشار حداکثری بر حکومت ایران و دیپلماسی فعال آمریکا با شریکان منطقه‌ای خود ممکن نبود.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «همه آنچه ما از رژیم ایران می‌خواهیم این است که مانند یک کشور معمولی رفتار کند ، این یعنی فعالیت‌های مخربی که از سوی عوامل نفوذ آن ها در خارج صورت می‌گیرد متوقف شود.»

تازه چه خبر؟
بیش از ۱۵۰ وکیل دادگستری با انتشار بیانیه‌ای با طرح مجلس برای محدودتر کردن اینترنت در ایران موسوم به طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» مخالفت...More
تعدادی از پزشکان عمومی در شیراز و یاسوج، کرمان و تهران‌ با برپایی تجمع‌هایی ضمن اعلام اینکه امکان «‌تامین هزینه اولیه زندگی» خود را ندارند، خواهان...More
براساس گزارش تازه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، تلفات افراد غیرنظامی در جریان شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، نسبت به شش ماه اول سال ۲۰۲۰، حدود ۸۰...More
حسن روحانی، رییس جمهور ایران، در آخرین جلسه هیات دولت گفت که دولتش بخشی از واقعیت‌ها را به دلیل «لطمه ندیدن» وحدت ملی و اینکه گفتن آنها را مفید فایده...More
سخنگوی شرکت نفت و گاز اروندان با تایید وقوع آتش‌سوزی در یکی از مخازن نفت این شرکت، گفت که این حریق مربوط به یکی از ماشین آلات بوده است. ناصر فراهانی...More