پمپئو: آمریکا حکومت مذهبی ایران را مهار کرد، خاورمیانه دیگر خاورمیانه ۲۰۱۵ نیست | ایران اینترنشنال

پمپئو: آمریکا حکومت مذهبی ایران را مهار کرد، خاورمیانه دیگر خاورمیانه ۲۰۱۵ نیست

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی که روز دوشنبه در دفتر صدای آمریکا در واشنگتن بیان کرد، گفت: «امیدوار است سیاست‌های کنونی آمریکا در منطقه خاورمیانه ادامه یابد».

وزیر خارجه آمریکا  با اشاره به اینکه دولت قبلی دیدگاه متفاوتی داشت، اضافه کرد الان دیگر سال ۲۰۱۵ نیست. پمپئو، با تاکید بر تغییرات منطقه، گفت در چهار سال گذشته تغییرات اساسی در خاورمیانه ایجاد شده و آمریکا فرصت این را به دست آورد تا حکومت مذهبی ایران را محدود کند.

او در توضیح این تغییرات همچنین به تحولات در خصوص اسرائیل از جمله به رسمیت شناخته‌شدن اسرائیل توسط کشورهای مختلف اشاره کرد.

مایک پمپئو، بعد از جلسه سخنرانی‌ در صدای آمریکا، در پاسخ به پرسشی ابراز امیدواری کرد که سیاست‌های کنونی آمریکا در منطقه خاورمیانه ادامه یابد. 

مایک پمپئو همچنین با اشاره به نقش این رسانه گفت: «صدای آمریکا جایی نیست که به رژیم‌های اقتدارگرای پکن یا تهران جایی بدهد.»

وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه میلیون‌های نفر در سراسر جهان به صدای آمریکا گوش می‌دهند خطاب به این رسانه گفت: «ایرانیانی هستند که به شما گوش می‌دهند و می‌پرسند که آیا هرگز خواهند توانست از غل و زنجیر اسلام‌گرایان رهایی پیدا کنند.»

پمپئو همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از آنچه سانسور در توییتر و فیسبوک و اپل نامید، اشاره کرد و گفت که «صدای آمریکا هرگز نباید چنین باشد».

وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به قدرت این رسانه برای دادن صدا به کسانی که صدایی ندارند به دولت چین و ایران و کره شمالی به عنوان نمونه اشاره کرد. او گفت: «آنها احترامی به ارزش‌های جهانی و حقوق‌بشر که آمریکا بر مبنای آن تاسیس شده است، قائل نیستند.»

 

 

تازه چه خبر؟
حامد ترکاشوند، از مدیران ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، از تشکیل یک هزار و ۴۰۰ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور خبر داد. مدیرکل...More
پروین محمدی، فعال کارگری، نائب رئیس هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی، به دلیل سخنرانی در...More
فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، گفت که بیمارستان‌های خوزستان به شدت تحت فشار افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا قرار...More
اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد که شمار تلفات مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله از ۱۹ هزار قطعه گذشت. بنابر اعلام اداره‌کل حفاظت محیط...More
توزیع حدود چهار میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت جانسون‌اندجانسون شامگاه یک‌شنبه در آمریکا آغاز شد و این واکسن تک‌دُزی قرار است از روز سه‌شنبه به...More