پمپئو: آمریکا حکومت مذهبی ایران را مهار کرد، خاورمیانه دیگر خاورمیانه ۲۰۱۵ نیست | ایران اینترنشنال

پمپئو: آمریکا حکومت مذهبی ایران را مهار کرد، خاورمیانه دیگر خاورمیانه ۲۰۱۵ نیست

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی که روز دوشنبه در دفتر صدای آمریکا در واشنگتن بیان کرد، گفت: «امیدوار است سیاست‌های کنونی آمریکا در منطقه خاورمیانه ادامه یابد».

وزیر خارجه آمریکا  با اشاره به اینکه دولت قبلی دیدگاه متفاوتی داشت، اضافه کرد الان دیگر سال ۲۰۱۵ نیست. پمپئو، با تاکید بر تغییرات منطقه، گفت در چهار سال گذشته تغییرات اساسی در خاورمیانه ایجاد شده و آمریکا فرصت این را به دست آورد تا حکومت مذهبی ایران را محدود کند.

او در توضیح این تغییرات همچنین به تحولات در خصوص اسرائیل از جمله به رسمیت شناخته‌شدن اسرائیل توسط کشورهای مختلف اشاره کرد.

مایک پمپئو، بعد از جلسه سخنرانی‌ در صدای آمریکا، در پاسخ به پرسشی ابراز امیدواری کرد که سیاست‌های کنونی آمریکا در منطقه خاورمیانه ادامه یابد. 

مایک پمپئو همچنین با اشاره به نقش این رسانه گفت: «صدای آمریکا جایی نیست که به رژیم‌های اقتدارگرای پکن یا تهران جایی بدهد.»

وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه میلیون‌های نفر در سراسر جهان به صدای آمریکا گوش می‌دهند خطاب به این رسانه گفت: «ایرانیانی هستند که به شما گوش می‌دهند و می‌پرسند که آیا هرگز خواهند توانست از غل و زنجیر اسلام‌گرایان رهایی پیدا کنند.»

پمپئو همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از آنچه سانسور در توییتر و فیسبوک و اپل نامید، اشاره کرد و گفت که «صدای آمریکا هرگز نباید چنین باشد».

وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به قدرت این رسانه برای دادن صدا به کسانی که صدایی ندارند به دولت چین و ایران و کره شمالی به عنوان نمونه اشاره کرد. او گفت: «آنها احترامی به ارزش‌های جهانی و حقوق‌بشر که آمریکا بر مبنای آن تاسیس شده است، قائل نیستند.»

 

 

تازه چه خبر؟
محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به حسن روحانی، ضمن دفاع از عملکرد دولت خود، دولت روحانی را «ضعیف‌ترین، فرسوده‌ترین و ناکارآمدترین کابینه بعد از انقلاب»...More
بنابر گزارش‌ها، در جریان تجمع عصر جمعه شهروندان اهواز در بلوار ساحلی این شهر چند نفر بازداشت شدند. پایگاه خبری امتداد تعداد بازداشت‌شدگان را چهار مرد...More
بیش از ۸۰۰ دانشجو در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت اعلام کردند که نفوذ خصوصی‌سازی ضربات جبران‌ناپذیری به کارگران و بخش‌های گوناگون...More
هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، علیه یک شهروند کانادایی-ایرانی‌ به اتهام صادرات غیرقانونی به ایران اعلام جرم کرد. هیات منصفه یک دادگاه فدرال در...More
نمایندگی کمک‌رسانی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد در حمله نیروهای «ضد دولتی» به دفتر این نمایندگی در هرات، دست‌کم یک نگهبان کشته شد. این حمله که...More