پزشک دونالد ترامپ: حال رییس‌جمهوری خوب است و تب ندارد | ایران اینترنشنال

پزشک دونالد ترامپ: حال رییس‌جمهوری خوب است و تب ندارد

 

شان کانلی، پزشک کاخ سفید، در تشریح وضعیت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در بیمارستان، با تاکید بر این که «حال او خوب است»، اعلام کرد ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته تب نداشته است.

کانلی روز شنبه ۱۲ مهر در میان جمعی از پزشکان و پرستاران در بیمارستان نظامی والتر رید در نزدیکی واشینگتن به خبرنگاران گفت: «من و تیم [پزشکی] از پیشرفتی که رییس جمهوری کرده بسیار راضی هستیم.»

او اضافه کرد: «همانطور که دیروز اعلام شد، پس از مشورت با این گروه [پزشکان]، من توصیه کردم ما رییس جمهوری را در چارچوب تدابیر پیشگیرانه و ارائه نظارت دقیق و همه مراقبت‌هایی که او ممکن است نیاز داشته باشد، به بیمارستان والتر رید منتقل کنیم.» 

به گفته پزشکان برای رییس جمهوری آمریکا یک دوره داروی رمدسیویر تجویز شده است.

آنها همچنین گفتند عملکرد قلب و کلیه او تحت نظر است و رییس جمهوری آمریکا زیر دستگاه اکسیژن نیست، تنگی‌نفس ندارد و با مشکل برای راه رفتن در داخل بیمارستان مواجه نشده است. 

بر اساس اظهارات پزشکان، اکنون میزان اکسیژن خون ترامپ ۹۶ درصد است که نشان می‌دهد وضعیت او از این نظر نگران‌کننده نیست. با این حال کانلی گفت که ترامپ هفتاد و چهار ساله، از سرفه، احتقان خفیف و خستگی رنج می‌برد، اما این علائم «در حال کاهش و بهبود است».

 

 

او همچنین در پاسخ به این که چرا ترامپ بستری شده، گفت: «چون او رییس جمهور است.»

کانلی پیشتر در نامه‌ای خطاب به سخنگوی کاخ سفید نوشته بود: «خوشحالم اعلام کنم حال رییس‌جمهوری بسیار خوب است. او به اکسیژن کمکی نیاز ندارد، اما با مشورت متخصصان تصمیم گرفتیم برای او رمدسیویر تجویز کنیم. او دوز اول را دریافت کرده و با راحتی در حال استراحت است.»

خود ترامپ نیز در ویدیویی که پیش از رفتنش به بیمارستان در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «من می‌خواهم از حمایت گسترده شما تشکر کنم. من به بیمارستان والتر رید می‌روم. فکر می‌کنم حالم خیلی خوب است، ولی می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم همه چیز خوب پیش می‌رود. حال بانوی اول بسیار خوب است. بسیار ممنونم و هرگز فراموش نمی‌کنم.»

با این حال، خبرگزاری رویترز روز شنبه گزارش داد یک منبع مطلع از شرایط دونالد ترامپ به خبرنگاران گفته است رییس‌جمهوری آمریکا همچنان در مسیر مشخصی از بهبودی قرار ندارد و بعضی از علائم حیاتی او در ۲۴ ساعت گذشته بسیار نگران‌کننده بوده‌اند.

به گزارش رویترز، این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود که ۴۸ ساعت آینده در زمینه مراقبت از ترامپ، بسیار حائز اهمیت است.

تازه چه خبر؟
دولت اسرائیل پیش‌بینی کرده‌ میزان تجارت این کشور با بحرین در حوزه غیردفاعی در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۲۲۰ میلیون دلار خواهد رسید. وزیر صنعت، بازرگانی و...More
حامد قره اوغلانی، دانشجوی دانشگاه «شهید بهشتی»، از سوی سه قاضی دادگاه انقلاب ارومیه با اتهام‌های سیاسی و امنیتی به بیش از ۱۳ سال زندان و اعدام محکوم...More
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا گزارش داد اسرائیل پشت عملیات کشتن محسن فخری‌زاده،‌ چهره برجسته برنامه نظامی...More
سپاه پاسداران روز چهارشنبه اعلام کرد یک گروه مسلح سه نفره را در شمال غرب ایران دستگیر کرده است. به گفته قرارگاه «حمزه سیدالشهدا»، نیروی زمینی سپاه...More
شورای نگهبان عصر چهارشنبه مصوبه مجلس درباره افزایش فعالیت‌های هسته‌ای و احتمال توقف اجرای پروتکل الحاقی را تایید کرد و بلافاصله خبرگزاری فارس گزارش...More