ورود به مکه برای حج عمره تعلیق شد | ایران اینترنشنال
به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

ورود به مکه برای حج عمره تعلیق شد

 

دولت عربستان سعودی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود زائران به شهر مکه برای انجام مراسم حج عمره و نیز زیارت مسجدالنبی، در شهر مدینه، را به‌حالت تعلیق در آورد.

وزارت خارجه عربستان سعودی نیز بامداد پنج‌شنبه هشتم اسفند اعلام کرد صدور «ویزای توریستی» برای اتباع کشورهایی که در آن‌ها ویروس کرونا گسترش یافته متوقف و از ورود شهروندان این کشورها به عربستان سعودی جلوگیری خواهد شد.

دولت عربستان سعودی همچنین از شهروندان خود خواسته است از سفر به کشورهایی که ویروس کرونا در آن‌ها گسترش یافته خودداری کنند.

مقام‌های دولتی عربستان سعودی هنوز هیچ گزارش رسمی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ارائه نداده‌اند.

علاوه بر عربستان سعودی، برخی دیگر از کشورهای منطقه، از جمله قطر و عراق، هم محدودیت‌های مسافرتی ویژه‌ای وضع کرده‌اند. دولت عراق ورود مسافر از ۹ کشور از جمله ایران، چین، کویت و بحرین را ممنوع کرد.

دولت بحرین هم روز چهارشنبه اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۳۳ تن افزایش یافته است. بنابرگزارش‌ها، بخش قابل ملاحظه‌ای از مبتلایان در بحرین طی هفته‌های گذشته یا در ایران بوده‌اند یا به ایران سفر داشته‌اند.

در روز چهارشنبه همچنین، مقام‌های بهداشتی و درمانی در پاکستان، گرجستان، یونان، رومانی، الجزایر، نروژ و برزیل از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای خود خبر دادند.

بر پایه آخرین برآوردها، دست‌کم ۸۰ هزار نفر در سراسر جهان، عمدتا در کشور چین، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. مقام‌های دولتی چین، در آخرین ارزیابی‌های خود، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور را تا بامداد پنج‌شنبه دو هزار و ۷۴۴ تن اعلام کردند.

در ایران هم بر پایه آخرین داده‌هایی که در اختیار «ایران اینترنشنال» قرار گرفته است، دست‌کم ۱۰۴ تن در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

تازه چه خبر؟
فریدون همتی، استاندار هرمزگان، از رهن یک خانه برای زنی خبر داد که آلونکش به دست ماموران شهرداری بندرعباس تخریب شده بود. به گزارش ایسنا، همتی گفت...More
در ادامه واکنش‌ها به کشته شدن محسن فخری‌زاده در ایران، دولت لبنان روز دوشنبه از همه طرف‌ها خواست که خویشتن‌داری به خرج دهند. وزارت خارجه لبنان در...More
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع جنازه محسن فخری‌زاده با تاکید بر اینکه «مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی‌...More
مقام‌های اسرائیلی و لبنانی اعلام کردند مذاکرات درباره اختلافات مرز دریایی میان دو کشور که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود به تعویق افتاده و این دو...More
پلیس هرمزگان می‌گوید پس از آن که دو دختر ۸ و ۱۲ ساله در بندرعباس به دلیل «مشکلات خانوادگی» دست به خودکشی زدند،‌ یکی از آن‌ها جانش را از دست داد...More