ورود ارتش سایبری آمریکا به عملیات‌های نظامی | ایران اینترنشنال

ورود ارتش سایبری آمریکا به عملیات‌های نظامی

 

ارتش آمریکا به‌زودی "سربازان سایبری" خود را در جبهه‌هایی که در آنها حضور دارد وارد عملیات ویژه خواهد کرد.
خبرگزاری فرانسه در این مورد امروز پنجشنبه 23 آذر خبر داد: "درحالی که مأموریت ارتش‌ها معمولاً در حمله و نابود کردن دشمن خلاصه می‌شود، سربازان سایبری ارتش آمریکا به‌دنبال اهداف متفاوتی هستند."
کلنل رابرت رایان فرمانده تیم عملیاتی این بخش از ارتش آمریکا که از هاوایی هدایت می‌شود در این‌باره می‌گوید: "همه‌چیز قرار نیست نابود شود. پرسش اینجاست که ما چگونه می‌توانیم بدون جابجایی نیروها، دشمن را تحت تأثیر قرار بدهیم؟ ما چگونه می‌توانیم در تحرکات و تصمیم‌گیری‌های دشمن سرگیجگی و بلاتکلیفی بوجود بیاوریم؟"
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، طرح ارتش سایبری آمریکا که به CYBERCOM شناخته می‌شود در گذشته با "کار گذاشتن" شنود الکترونیکی و پیوند اینترنتی به شبکه مخابراتی و ارتباطاتی داعش، رفتار این گروه را کنترل و مراقبت می‌کرده و با ارسال پیام‌های گمراه‌کننده، نیروهای آنها را به مناطقی می‌کشانده است که پهپادهای مسلح و جنگنده‌های هوایی آمریکا بتوانند آنها را به‌راحتی بمباران کنند.
نوع دیگر این جنگ سایبری محروم کردن دشمن از دسترسی به خطوط ارتباطاتی برای دریافت فرمان‌های عملیاتی است که نیروهای آنها را به حالت سکون و در بی‌خبری به واکنش و فاش کردن محل اختفای آنها می‌کشاند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش آمریکا در سه سال گذشته لابراتوارهای ویژه‌ای را برای آموزش کارشناسان جنگ‌های سایبری در جنوب کالیفرنیا تأسیس کرده است.
فرماندهی جنگ‌های سایبری آمریکا پیش از این در زیر مجموعه فرماندهی استراتژیک ارتش آمریکا قرار داشت ولی دونالد ترامپ به وزارت دفاع آمریکا دستور داده است که آن را به یک واحد مستقل تبدیل کند.
 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More