واشینگتن پست: اف‌بی‌آی ایران را مسئول تلاش‌های سایبری در تهدید مقامات انتخاباتی آمریکا می‌داند | ایران اینترنشنال

واشینگتن پست: اف‌بی‌آی ایران را مسئول تلاش‌های سایبری در تهدید مقامات انتخاباتی آمریکا می‌داند

واشینگتن‌ پست به نقل از منابع آگاه آمریکایی گزارش داد اف‌بی‌آی به این نتیجه رسیده که ایران در یک مجموعه تلاش‌ سایبری برای تحریک کاربران به خشونت علیه برخی مقامات این سازمان و برخی از مقامات انتخاباتی ایالات متحده نقش داشته است.

بنا بر این گزارش، مقاماتی که در اوایل ماه دسامبر هدف این تهدیدها قرار گرفته بودند ادعای تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را رد کرده بودند.

در اوایل ماه دسامبر، وب‌سایتی به نام «دشمنان مردم» فهرستی از بیش از ۱۰ نفر از مقامات آمریکایی را به همراه تصاویر، آدرس منزل و سایر اطلاعات شخصی آن‌ها منتشر کرد و نوشت: «این اشخاص در تقلب انتخاباتی علیه ترامپ شرکت داشته‌اند.»

کریستوفر ری، رییس اف‌بی‌آی، و کریستوفر کربز، رییس سابق امنیت سایبری وزارت امنیت میهن آمریکا، نیز در این فهرست قرار داشتند.

بنا بر این گزارش، تمامی مقاماتی که نامشان در این فهرست قرار داشت به نوعی مستقیم یا غیرمستقیم تاکید کرده بودند که هیچ مدرکی گواه بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری دیده نشده است.

این وب‌سایت همچنین مدعی شده که فرمانداران ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست‌جمهوری، مجریان سیستم‌های رای‌گیری، کربز و ری در یک مجموعه تلاش با هدف «سرنگونی مردم‌سالاری ما» مسئول «تغییر آرا و فعالیت علیه رییس‌جمهوری» بوده‌اند.

واشینگتن‌ پست همچنین از قول یک مقام آگاه دیگر که خواست نامش فاش نشود گزارش داد اف‌بی‌آی با کسانی که در این فهرست قرار گرفته‌اند تماس گرفت و به آن‌ها خبر داد که جمهوری اسلامی پشت این اقدام بوده است.

این سازمان همچنین قرار است این خبر را روز چهارشنبه به صورت رسمی اعلام کند.

در بخشی از هشدار اف‌بی‌آی به مقامات مورد اشاره در فهرست مذکور آمده است: «اف‌بی‌آی اطلاعات بسیار معتبری در اختیار دارد که نشان می‌دهد عوامل ایرانی که به‌ طور مدام تهدیدآفرینی می‌کنند، به طور قطع مسئول ساخت وب‌سایت دشمنان مردم هستند که در اواسط دسامبر ۲۰۲۰ مسئولان انتخاباتی آمریکا را تهدید به مرگ کرده است.»

در اواخر مهرماه نیز، مقامات امنیتی آمریکا اعلام کرده بودند که هکرهای ایران با ارسال ایمیل‌هایی ساختگی از سوی یک گروه راست افراطی، رای‌دهندگان حامی دموکرات‌ها را تهدید کرده بود که به ترامپ رای بدهند.

ایران در آن زمان با رد اظهارات مقامات امنیتی آمریکا، این اتهامات را «بی‌پایه» و «پوچ» توصیف کرده بود.

 

   

تازه چه خبر؟
علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، ارسال نامه تهدیدآمیز تهران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تایید کرد. صالحی روز یکشنبه پس...More
میزگرد روابط اقتصادی ایران و اروپا که پیشتر در اعتراض به اعدام روح‌الله زم،‌ مدیر کانال تلگرام «آمدنیوز»، لغو شده و به تاخیر افتاده بود قرار است در...More
علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، گفت اگر واکسن کرونا برسد «شبکه بهداشت توانایی واکسیناسیون ۲۰ میلیون نفر را در ماه دارد.» رئیسی...More
حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید دولت «همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند». روحانی روز یکشنبه در ستاد...More
دفتر ریاست جمهوری ایران نقل قول منتشرشده از محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، درباره نقش دولت در افزایش قیمت ارز را تکذیب کرد. روابط عمومی دفتر...More