همکاری یک افسر ضدجاسوسی آمریکا با ماموران امنیتی و سپاه پاسداران ایران | ایران اینترنشنال

همکاری یک افسر ضدجاسوسی آمریکا با ماموران امنیتی و سپاه پاسداران ایران

 

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک افسر سابق ضداطلاعات این کشور به همکاری با سپاه پاسداران ایران و خیانت به ایالات متحده متهم شده است.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۴ بهمن، به نقل از بیانیه وزارت دادگستری آمریکا نوشت که مونیکا ویت، ۳۹ ساله، به اطلاعات طبقه‌بندی شده پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، از جمله اسامی شماری از جاسوس‌های آمریکا در ایران دسترسی داشته است. او این اطلاعات را در اختیار نیروهای امنیتی ایران قرار داده است.

مونیکا ویت در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۸ در مقام افسر ضدجاسوسی با وزارت دفاع و نیروی هوایی آمریکا همکاری کرده است. او در مدرسه نظامی وزارت دفاع آمریکا در کالیفرنیا زبان فارسی آموخته و در ماموریت‌های ضد اطلاعاتی در خاورمیانه، از جمله در کشورهای عراق، عربستان و قطر کار کرده است.

او در اوایل سال ۲۰۱۲ به ایران سفر می‌کند تا در همایشی با نام «هالیوودیسم» شرکت کند. وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید که این همایش توسط سپاه پاسداران ایران و موسسه‌ای با نام «افق‌نو» برنامه‌ریزی شده است.

بر اساس آن چه که وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است مونیکا ویت از سال ۲۰۱۳ همکاری خود را با نیروهای امنیتی ایران آغاز می‌کند. او در فوریه این سال به مقام‌های ایرانی گفته است که قصد دارد در ایران بماند. انتظار می‌رود که او همچنان در ایران زندگی می‌کند.

این مامور سابق اطلاعاتی آمریکا متهم است که به هکرها و نیروهای امنیتی ایران برای پیشبرد یک عملیات جاسوسی اینترنتی کمک کرده است. هدف از این عملیات، همکاران امنیتی سابق خانم ویت بوده‌اند.

هکرهای ایران موفق شده‌اند که با ایجاد حساب‌های کاربری جعلی و نصب برخی از بدافزارهای اینترنتی در نهایت به یک گروه فیسبوکی از ماموران دولتی ایالات متحده دسترسی پیدا کنند.

یک مقام در پلیس فدرال آمریکا می‌گوید که انگیزه مونیکا ویت برای همکاری با ایران «ایدئولوژیک» بوده است.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا همچنین آمده است که شرکت «افق نو» به دلیل حمایت از سپاه پاسداران ایران در جنگ سایبری تحریم می‌شود. در همین ارتباط، چهار ایرانی با نام‌های حسین عباسی، معروف به حسین علوی، مدیر شرکت «نت پیگرد سماوات»، و سه تن از کارکنان این شرکت به نام‌های مجتبی معصوم پور، میلاد میرزا بیگی و حسین پرور نیز مشمول مقررات تحریم وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌اند.

 

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More