سرخط خبرها

 • نیکی هیلی: ایران یکی از موضوعات بحث در دیدارهای دونالد ترامپ در سازمان ملل خواهد بود
 • آمریکا تحریم‌هایی را علیه ارتش چین به خاطر خرید هواپیماهای جنگده و تجهیزات موشکی از روسیه اعمال کرد
 • ترامپ: اوپک انحصارگر همین الان باید قیمت نفت را کاهش دهد
 • سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده: ما حکومت ایران را مسئول حمله به مراکزمان در عراق می دانیم
 • سید حسن نصرالله: با وجود حملات اسرائیل، حزب‌الله به موشک‌های دقیق و هدایت‌شونده دست یافته است
 • محمدجواد ظریف پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران درباره عقد پیمان هسته‌ای و موشکی را رد کرد
 • محمود بهمنی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: روی دیوار چین یادگاری ننویسیم، به اروپا دل نبندیم، و به پیشواز تحریم‌ها نرویم
 • محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس: یکی از عوامل مهم خالی شدن سفره مردم، انزوای بین‌المللی است
 • بر اثر تیراندازی در هارفورد در ایالت مریلند آمریکا، دست کم ۳ نفر کشته و ۲ نفر مجروح شدند
 • سهیلا جلودارزاده، نماینده مجلس درباره برخورد اتوبوس با تانکر سوخت: اگر به اندازه حجاب به تلفات جاده‌ای توجه می‌شد، الان دیگر سانحه رانندگی نداشتیم
 • تلویزیون ایران اینترنشنال در اروپا از طریق ماهواره اسکای در کانال ۷۸۰ در دسترس است
 • برای دریافت فیلترشکن و دسترسی به پیام‌رسان تلگرام و وبسایت ایران اینترنشنال، به آدرس list@filtershekanha.com یک ایمیل خالی بفرستید
 • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.Facebook.com/iranintl E-mail: bama@iranintl.com
 شبه‌نظامیان عراقی

نشریه فری بیکن: آمریکا شبه‌نظامیان هوادار ایران را آموزش و مسلح کرده است

 

نشریه واشنگتن فری بیکن روز سه‌شنبه ۲۳ آبان در گزارشی اختصاصی نوشت دولت آمریکا شبه‌نظامیان هوادار ایران در عراق را آموزش نظامی داده و مسلح کرده است.

در این گزارش آمده است:"؛مقامات آمریکایی اعتراف کرده‌اند که نیروهای مورد حمایت حکومت ایران در عراق، احتمالاً به تسلیحات آمریکایی مجهز شده‌اند. این اعتراف درحالی صورت می‌گیرد که در میان قانونگذاران آمریکایی در واشنگتن این نگرانی به وجود آمده است که دولت آمریکا به‌طور پنهانی با شبه‌نظامیان عراقی که مستقیماً با سپاه پاسداران ایران ارتباط دارند همکاری تسلیحاتی دارد.
قانونگذاران و مقامات نظامی آمریکا نگران هستند که دادن آموزش نظامی و اسلحه به این شبه‌نظامیان که از حکومت ایران پیروی می‌کنند یکی از شکست‌های مهم سیاست خارجی آمریکا در منطقه خاورمیانه باشد".
به گفته واشنگتن فری بیکن، "اکنون چندین قانونگذار ارشد آمریکایی به دنبال جمع آوری و ارایه مدارک و اسناد مربوط به این همکاری تسلیحاتی هستند که به گفته آنها وزارت امور خارجه آمریکا به‌طور گسترده‌ای برنامه رساندن آنها به شیعیان شبه‌نظامی هوادار ایران را فراهم می‌کند. آغازگر این طرح دولت باراک اوباما بوده است".
این گزارش می‌افزاید: "این سیاست به تثبیت قدرت ایران در مناطق مهمی همچون کشور عراق منجر شده و به‌نظر می‌رسد در تضاد کامل با سیاست اعلام شده دولت ترامپ است که قصد دارد با تلاش‌های نظامی حکومت جمهوری اسلامی در منطقه مقابله کند".

منابع گوناگون خبری و اطلاعاتی به واشنگتن فری بیکن گفته‌اند که اکنون وزارت خارجه آمریکا در همسویی با سپاه پاسداران حکومت ایران فعالیت می‌کند. این منابع "ادامه این سیاست را وجود باقیمانده هواداران و اعضای دولت اوباما در وزارت خارجه آمریکا معرفی کرده‌اند".

سناتور ران دی سانتیز از اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا یکی از آن قانونگذارانی است که شواهد و اسناد همکاری میان وزارت خارجه با شبه‌نظامیان هوادار ایران را افشاء کرده است.
وی می‌گوید کنگره اکنون وزارت خارجه را زیر فشار قرار داده است تا اسناد رسمی مربوط به این عملیات را در اختیار آنها قرار دهد.
دی سانتیز می‌گوید: "وزارت خارجه آمریکا نباید با سپاه پاسداران ایران و رهبر سپاه قدس، قاسم سلیمانی، همکاری و اشتراک منافع داشته باشد. این گروه‌های نظامی مسئول کشتن صدها سرباز و افسر آمریکایی در عراق بوده‌اند. کنگره می‌بایستی حقایق این ارتباط بین وزارت خارجه کشور ما با این خرابکاران را بداند.
در میان عکس‌ها و شواهدی که در دست اعضای کنگره می‌باشد عکس یک تانک Abrams ساخت آمریکا دیده می‌شود که این شبه‌نظامیان از آن استفاده می‌کنند. آموزش و استفاده از این تانک فقط از طریق افسران ویژه آمریکایی داده می‌شود.