نخست وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد؛ ارزش پوند کاهش یافت | ایران اینترنشنال

نخست وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد؛ ارزش پوند کاهش یافت

به دنبال بستری شدن بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل ابتلا کرونا، وزیر خارجه این کشور،دومینیک راب، مسئولیت‌های جانسون را به عهده گرفت. در پی اعلام این خبر، ارزش پوند بریتانیا نیز با کاهش مواجه شد.

آزمایش کرونای بوریس جانسون یازده روز قبل مثبت اعلام شد و او تا روز یک‌شنبه که به بیمارستان منتقل شد تحت درمان و قرنطینه خانگی قرار داشت. یک روز بعد از انتقال او به بیمارستان، یکی از سخنگویان دولت بریتانیا بعد از ظهر دوشنبه اعلام کرد که به‌دلیل وخیم‌تر شدن حال جانسون، تیم پزشکی وی تصمیم گرفتند او را به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل کنند.

به گفته این سخنگو، جانسون از دومینیک راب، وزیر خارجه این کشور، که پس از نخست وزیر بالاترین مقام دولتی را دارد، خواسته است که مسئولیت‌های وی را به عهده بگیرد.

بدین ترتیب، جلسه صبحگاهی روز دوشنبه در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در بریتانیا به ریاست دومینیک راب برگزار شد.

دومینیک راب در تازه‌ترین واکنش خود، به مردم اطمینان خاطر داد و گفت که «جانسون توسط یک تیم حرفه‌ای تحت مراقبت است و تاکید کرد دولت به وبارزه خود با شیوع کرونا ادامه خواهد داد.»

خبر وخیم شدن حال جانسون سریعا انعکاس خود را در بازار نشان داد و پوند انگلیس در برابر یورو و دلار آمریکا شاهد افت شدیدی بود.

عصر دوشنبه، پوند در برابر یورو با سه دهم درصد افت به ۱/۲۲۲۹ دلار آمریکا رسید و در مقابل یورو با افتی یک دهم درصدی به ۱/۱۳۲۶ یورو رسید.

 این در حالی‌ست که پیش از این نیز ارزش پوند به دلیل شیوع کرونا در حال پایین آمدن بود.

شب یک‌شنبه، جانسون در توییتر خود نوشته بود که برای انجام آزمایش‌های روزمره به بیمارستان آمده و روحیه خود را خوب توصیف کرد. وی گفت با تیم مقابله با کرونا در تماس است و از کادر پزشکی بریتانیا تشکر کرده بود.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه خود در کاخ سفید، با بوریس جانسون ابراز همدلی کرد و او را «مردی قوی و فردی قوی» خواند. 

روز دوشنبه نیز کاخ باکینگهام اعلام کرد که دولت در مورد حال بوریس جانسون به ملکه اطلاع‌رسانی می‌کند.

در این میان کری سیموندز، نامزد باردار بوریس جانسون نیز علایم کرونا را از خود نشان داده است اما گزارش‌ها حال وی را رو به بهبود توصیف کرده‌اند.

در روز هشتم فروردین، مت هنکاک، معاون وزیر بهداشت جانسون نیز خبر ابتلای خود به کرونا را اعلام کرد و خود را تحت قرنطینه قرار داد.    

تازه چه خبر؟
در حالی که دولت ایران تصمیم دارد به زودی مدارس را در این کشور بازگشایی کند، محمد طالب‌پور، رییس بیمارستان سینا،‌ می‌گوید بازگشایی مدارس در ابتدای سال...More
در پی رد درخواست یک گردشگر اویغور برای خرید یک بسته تفریحی هتلی در نزدیکی مرکز دیزنی لند شانگهای از سوی یک آژانس مسافرتی چین، دیزنی لند شانگهای اعلام...More
فاطمه رضوان‌مدنی، معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد اطلس خودکشی شامل آمار، علل، نرخ، سن، جنسیت و سایر اطلاعات در کشور...More
محمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه ایران، با تاکید بر دفاعش از «همه» سیاست‌های جمهوری اسلامی در خارج کشور گفت نمی‌تواند آن‌چه را که در خارج کشور می‌بیند...More
پس از دو روز از شروع آتش‌سوزی در جنگل‌های پارک ملی گلستان، محمدرضا کنعانی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان از تداوم این آتش‌سوزی خبر داد. کنعانی...More