نتایج یک نظرسنجی: تقریبا همه زنان جوان در بریتانیا مورد آزار و اذیت جنسی واقع شده‌اند | ایران اینترنشنال

نتایج یک نظرسنجی: تقریبا همه زنان جوان در بریتانیا مورد آزار و اذیت جنسی واقع شده‌اند

 

 

نتایج یک نظرسنجی جدید در بریتانیا با شرکت هزار داوطلب زن نشان می‌دهد که تقریبا همه زنان جوان در این کشور مورد آزار جنسی واقعا شده‌اند؛ آماری که به عقیده کارشناسان مقیاس گسترده آزار جنسی و ناتوانی صاحبان قدرت‌ در مهار آن را نشان می‌دهد.

این نظرسنجی را موسسه افکارسنجی یوگاو (YouGov) در بریتانیا انجام داده و بخش بریتانیای  زنان سازمان ملل متحد گفته که نتایج آن نشان می‌دهد بسیاری از زنان اعتقاد خود به برخورد با آزار جنسی از دست داده‌اند. 

بنا بر این نظرسنجی ۹۶ درصد زنان بین ۱۸ تا ۲۵ سال گفته‌اند که مورد آزار جنسی واقع شده‌اند و ۸۰ درصد زنان همه گروه‌های سنی نیز گفته‌اند که در اماکن عمومی آزار جنسی دیده‌اند.

مدیر اجرایی بخش بریتانیای زنان سازمان ملل متحد گفت: «این یک بحران حقوق‌ بشری است. کافی نیست بگوییم که بنشینیم و بگوییم نمی‌توانیم این مشکل را حل کنیم. بلکه باید با آن روبرو شویم.»

او افزود: «در وضعیتی قرار داریم که زنان و دختران جوان همواره باید رفتارهایشان را تغییر دهند تا از اینکه شی‌انگاری شوند، بپرهیزند و از مورد دست‌درازی قرار گرفتن در امان بمانند. زنان در سنین بالاتر نیز از ترک خانه در تاریکی و یا حتی در طول روز در فصل زمستان، اظهار نگرانی شدید کرده‌اند.»

بنا بر این نظرسنجی، ۹۶ درصد زنان موارد آزار جنسی را گزارش نکرده‌اند و ۴۵ درصد نیز گفته‌اند که گزارش این موارد چیزی را عوض نمی‌کند.

در پی این نظرسنجی، بخش بریتانیای زنان سازمان ملل متحد روایت ۴۰۰ زن را جمع‌آوری کرده و  نامه‌ای سرگشاده به رهبران جهان فرستاده است تا با اقداماتی از جمله بهبود سازوکار گزارش موارد آزار جنسی، طراحی بهتر فضاهای عمومی و آموزش، در مقابل آزار جنسی زنان بایستند.

بنا بر آمار یک نظرسنجی سازمان «جنسیت‌زدگی روزمره» در بریتانیا، ۵۲ درصد زنان در محل کار مورد آزار جنسی واقع می‌شوند.

لورا بیتس، رییس این سازمان گفت: «در ریشه تمام این اتفاقات، عادی‌سازی این قضیه قرار دارد که بدن زن در اماکن عمومی جزو اموال عمومی است و زنان جوان باید این امر را بپذیرند و با آن کنار بیایند. اگر بخواهیم این موضوع تغییر کند، باید عادی‌سازی این مسائل را از طریق سیاست‌گذاری و رسانه از بین ببریم.»

تازه چه خبر؟
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More
فرمانداری زابل اعلام کرد که با توجه به طوفان شدید گرد و خاک، تمامی ادارات شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه تعطیل شد...More