ناو آبراهام لینکلن وارد خلیج فارس نمی‌شود | ایران اینترنشنال
در راستای جلوگیری از تشدید تنش‌ها

ناو آبراهام لینکلن وارد خلیج فارس نمی‌شود

 

رزم‌ناو هواپیمابر یواس‌اس آبراهام لینکلن و گروه ناوهای همراه آن، وارد خلیج فارس نمی‌شوند. فرماندهان نظامی ناو، دلیل این تصمیم را جلوگیری از تشدید تنش‌ها با ایران عنوان کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ۱۳ خرداد به نقل از پاتنام براون، از فرماندهان نظامی رزم‌ناو آبراهام لینکلن، نوشت:« شما نمی‌خواهید به طور اتفاقی و سهوا یک وضعیت را تشدید کنید.»

جان اف. جی. وید، فرمانده گروه ضربت ناو، نیز گفته است که این نیروها قادرند هر عملیات نظامی را در هر مکان و زمانی که ضرورت داشته باشد انجام دهند.

روز دوشنبه شماری از خبرنگاران از ناو آبراهام لینکلن، دیدار کردند. فرماندهان و مقام‌های نظامی ناو به خبرنگاران گفته‌اند که این نیروها توانایی این را دارند بلافاصله به هر تهدیدی در منطقه از موقعیتی که در قرار دارند پاسخ دهند.

ناو هواپیما‌بر آبراهام لینکلن و گروه‌ ناوهای همراه آن، در حال حاضر در ۳۰۰ کیلومتری شرق سواحل عمان در دریای عرب لنگر انداخته است.

جمعی از خبرنگاران روز دوشنبه، پس از دو ساعت پرواز از امارات متحده عربی، به ناو آبراهام لینکلن رسیدند و چند ساعتی زیر نظر مقام‌های نظامی ایالات متحده از ناو دیدن کردند.

دیدار خبرنگاران از ناو آبراهام لینکلن، یک روز پس از اجرای عملیات شبیه‌سازی تهاجمی این ناو به همراه  جنگنده بی-۵۲ نیروی هوایی ارتش آمریکا صورت گرفت. هدف از اجرای این تمرین نظامی، مقابله با تهدیدهای ایران و نیروهای سپاه پاسداران عنوان شده است. در این عملیات شبیه‌سازی شده، جنگنده‌های اف-۱۸ ارتش آمریکا و نیز سه رزم‌ناو دیگر  هم شرکت داشتند.

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسدران ایران روز دوشنبه در بندرعباس گفت بود: «تهدید نظامی، اعزام ناو و نیرو به خلیج فارس توسط آمریکایی‌ها خالی بندی است و این تبلیغ‌ها و هیاهوها توسط دشمنان در سال‌های گذشته هم بوده و راه به جایی نبرده‌اند و نخواهند برد.»

نزدیک به یک ماه پیش، برخی از مقام‌های بلندپایه آمریکا، از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده، به طور رسمی اعلام کردند که اعزام بمب‌افکن نیروهای واکنش سریع و ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه در پاسخ به شواهد و نشانه‌های جدی تهدید از سوی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

 

تازه چه خبر؟
الکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه پس از ورود به فرودگاه شرمتیوو مسکو، توسط پلیس این کشور بازداشت شد. پس از انتشار خبر بازداشت ناوالنی بود که جیک...More
فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به قطعی برق اعمال شده در این استان، خاموشی‌ها را در جهت «مصرف بهینه» توصیف کرد و گفت: «اگر سقف...More
دونالد ترامپ در حالی کاخ سفید را ترک می‌کند که تعداد سربازان آمریکایی که برای حفظ امنیت مراسم سوگند ریاست‌جمهوری جو بایدن، در واشینگتن دی‌سی، پایتخت...More
امارات متحده عربی شرط سنی دریافت واکسن کرونا را دو سال کاهش داد و اعلام کرد برای تمامی شهروندان بالای ۱۶ سال این کشور واکسن تهیه شده است. امارات...More
رییس جدید دفتر جو بایدن اعلام کرد رییس جمهور منتخب آمریکا در اولین ساعات پس از ادای سوگند و آغاز دوران ریاست جمهوری‌اش، چند فرمان جنجالی دونالد ترامپ...More