ناو آبراهام لینکلن وارد خلیج فارس نمی‌شود | ایران اینترنشنال
در راستای جلوگیری از تشدید تنش‌ها

ناو آبراهام لینکلن وارد خلیج فارس نمی‌شود

 

رزم‌ناو هواپیمابر یواس‌اس آبراهام لینکلن و گروه ناوهای همراه آن، وارد خلیج فارس نمی‌شوند. فرماندهان نظامی ناو، دلیل این تصمیم را جلوگیری از تشدید تنش‌ها با ایران عنوان کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ۱۳ خرداد به نقل از پاتنام براون، از فرماندهان نظامی رزم‌ناو آبراهام لینکلن، نوشت:« شما نمی‌خواهید به طور اتفاقی و سهوا یک وضعیت را تشدید کنید.»

جان اف. جی. وید، فرمانده گروه ضربت ناو، نیز گفته است که این نیروها قادرند هر عملیات نظامی را در هر مکان و زمانی که ضرورت داشته باشد انجام دهند.

روز دوشنبه شماری از خبرنگاران از ناو آبراهام لینکلن، دیدار کردند. فرماندهان و مقام‌های نظامی ناو به خبرنگاران گفته‌اند که این نیروها توانایی این را دارند بلافاصله به هر تهدیدی در منطقه از موقعیتی که در قرار دارند پاسخ دهند.

ناو هواپیما‌بر آبراهام لینکلن و گروه‌ ناوهای همراه آن، در حال حاضر در ۳۰۰ کیلومتری شرق سواحل عمان در دریای عرب لنگر انداخته است.

جمعی از خبرنگاران روز دوشنبه، پس از دو ساعت پرواز از امارات متحده عربی، به ناو آبراهام لینکلن رسیدند و چند ساعتی زیر نظر مقام‌های نظامی ایالات متحده از ناو دیدن کردند.

دیدار خبرنگاران از ناو آبراهام لینکلن، یک روز پس از اجرای عملیات شبیه‌سازی تهاجمی این ناو به همراه  جنگنده بی-۵۲ نیروی هوایی ارتش آمریکا صورت گرفت. هدف از اجرای این تمرین نظامی، مقابله با تهدیدهای ایران و نیروهای سپاه پاسداران عنوان شده است. در این عملیات شبیه‌سازی شده، جنگنده‌های اف-۱۸ ارتش آمریکا و نیز سه رزم‌ناو دیگر  هم شرکت داشتند.

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسدران ایران روز دوشنبه در بندرعباس گفت بود: «تهدید نظامی، اعزام ناو و نیرو به خلیج فارس توسط آمریکایی‌ها خالی بندی است و این تبلیغ‌ها و هیاهوها توسط دشمنان در سال‌های گذشته هم بوده و راه به جایی نبرده‌اند و نخواهند برد.»

نزدیک به یک ماه پیش، برخی از مقام‌های بلندپایه آمریکا، از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده، به طور رسمی اعلام کردند که اعزام بمب‌افکن نیروهای واکنش سریع و ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه در پاسخ به شواهد و نشانه‌های جدی تهدید از سوی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

 

تازه چه خبر؟
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اعضای دو شبکه بین‌المللی به دلیل حمایت مالی از حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران تحریم شدند...More
در حالی که روند صدور ویزا برای زائران مراسم اربعین صادر نشده و ۱۰ روز به این مراسم باقی مانده است، خبرگزاری فارس گزارش داد گروهی از ایران «از راه‌های...More
سازمان حقوق بشر ایران خبر داد که پنج زندانی با اتهام «قتل عمد» در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شدند و یک نفر دیگر را از پای چوبه دار به سلول انفرادی...More
حمزه سواری لفته، زندانی سیاسی در زندان رجایی‌شهر کرج که پیش از این هشت سال در زندان کارون اهواز محبوس بود، در نامه‌ای به شکنجه‌های رایج در زندان...More
مجید تخت‌روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل، خبر داد که ابراهیم رئیسی به نیویورک نمی‌رود و سه‌شنبه آینده به صورت ویدیویی در اجلاس مجمع عمومی سخنرانی...More