میدل ایست آی: جنگ اسرائیل با ایران در سوریه آغاز شده است | ایران اینترنشنال

میدل ایست آی: جنگ اسرائیل با ایران در سوریه آغاز شده است

 

وبسایت خبری- تحلیلی میدل ایست آی در گزارشی در مورد واکنش اسرائیل به حضور نیروهای ایرانی در سوریه می‌نویسد حملات هفته گذشته نیروی هوایی اسرائیل بر علیه مواضع و کاروان‌های نظامی ایران در سوریه حاکی است جنگ میان دو کشور در خاک یک کشور سوم آغاز شده است.

در این گزارش آمده است: «به گفته رسانه‌های دولتی و نیروهای مخالف در سوریه، نیروی هوایی اسرائیل سه یا چهار بار در هفته گذشته مواضع نیروهای ایرانی در سوریه را بمباران کرده‌اند. با این حال همانطور که در چنین مواردی اسرائیلی‌ها همواره سکوت می‌کنند، آنها تاکنون این اخبار را نه تأیید و نه تکذیب کرده‌اند.

در میان مواضع و اهداف بمباران شده توسط جنگنده‌های اسرائیل پایگاه نظامی Ein Kiswah در 13 کیلومتری دمشق و 40 کیلومتری مرز با اسرائیل بوده است.

به گزارش منابع نظامی اسرائیل، در این کمپ نظامی بیش از پنج هزار سرباز ایرانی و شبه‌نظامیان شیعه از کشورهای مختلف حضور داشته‌اند.»

به گفته میدل ایست آی: «چهار بار حملات هوایی جنگنده‌های اسرائیل و نوع مواضعی که آنها تنها در ظرف یک هفته بمباران کرده‌اند حتی در تاریخ دخالت‌های نظامی اسرائیل در کشور سوریه بی سابقه است. فرمانده پیشین نیروی هوایی اسرائیل ژنرال امیر اِشل اخیراً گفته بود که جنگنده‌های نیروی او در تمام طول هفت سال گذشته 100 بار مواضعی را در خاک سوریه هدف قرار داده بودند.»

میدل ایست ای می‌افزاید: «حملات روزانه اسرائیل بر علیه مواضع ایرانی‌ها در سوریه در هفته گذشته نشان می‌دهد که برای این کشور اکنون خط قرمزهای جدیدی تعیین شده است.

خط قرمز اول حفظ و نگهداری از ادامه صلح و عدم بروز کشمکش‌های نظامی مرزی با سوریه است، و دومین خط قرمز انجام هرگونه عملیات نظامی برای جلوگیری از کشانده شدن جنگ داخلی سوریه به خاک اسرائیل است.

در همان حال، ایران هم در پی اهداف استراتژیک خود به این زودی‌ها خاک سوریه را ترک نخواهد کرد و آنجایی که به حیثیت خود در منطقه آسیبی وارد شود در صدد تلافی بر علیه اسرائیل در خواهد آمد».


 

تازه چه خبر؟
امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، ضمن اعتراض به عدم همکاری حزب‌الله در تشکیل دولت لبنان گفت که «حزب‌‌الله لبنان باید در چند هفته آینده مشخص کند که...More
فرید جواهرزاده، رییس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران، از بیکار شدن ده‌ها هزار نفر از فعالان حوزه گردشگری بر اثر شیوع کرونا خبر داد. رییس انجمن علمی طبیعت...More
وکیل روح‌الله زم در فرانسه‌ می‌گوید قرائنی مبنی بر احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر علی سیستانی، مرجع پرنفوذ شیعه، در ارتباط با کشاندن زم به عراق...More
امانوئل مکرون، رییس‌ جمهور فرانسه،‌ از الکساندر لوکاشنکو که بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس اعلام پیروزی کرده، خواست عدم به رسمیت شناختن...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران که چند روز پیش انتقاد کرده بود از مبلغ یک میلیارد دلار اختصاص‌یافته به مقابله با کرونا جز سهم کوچکی پرداخت نشده، روز...More