مردم کره شمالی گرفتار کمبود، فساد، سرکوب و رشوه فراگیر | ایران اینترنشنال
گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل از وضعیت مردم کره شمالی منتشر شد

مردم کره شمالی گرفتار کمبود، فساد، سرکوب و رشوه فراگیر

براساس گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، در کره‌شمالی، از هر ۱۰ نفر، چهار نفرشان دچار فقر غذایی‌اند؛ این گزارش همچنین به این اشاره می‌کند که به‌دنبال فروپاشی نظام توزیع دولتی امکانات و غذا در میانه دهه ۱۹۹۰ میلادی، مردم کره‌شمالی که شغل دولتی ندارند، برای اینکه بتوانند در بازار سیاه کار کنند، باید به پرداخت رشوه به مقامات و کارمندان دولتی، نظامی و پلیس متوسل شوند.

گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل که بر پایه مصاحبه با ۲۱۴ پناهجوی فراری از جمهوری خلق کره شمالی و اطلاعات دریافتی از این کشور تنظیم شده است، نشان می‌دهد که دست‌کم ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر یا ۴۳ درصد جمعیت کره‌شمالی غذای کافی در دسترس ندارد. فقیرترین مردم کره‌شمالی، بیشتر در مناطق شمال شرقی و روستاهای این کشور زندگی می‌کنند.

این گزارش تاکید می‌کند که در این کشور، ارتش مقدم بر همه‌چیز قرار گرفته است و به همین علت، دست‌کم یک‌ٔمیلیون جوان کره‌شمالی از بازار کار جدا افتاده‌اند.

 

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

براساس گزارش #دفتر_حقوق_بشر #سازمان_ملل، در #کره‌شمالی، از هر ۱۰ نفر، چهار نفرشان دچار #فقر غذایی‌اند؛ این گزارش همچنین به این اشاره می‌کند که به‌دنبال فروپاشی نظام توزیع دولتی امکانات و #غذا در میانه دهه ۱۹۹۰ میلادی، مردم کره‌شمالی که شغل دولتی ندارند، برای اینکه بتوانند در #بازار_سیاه کار کنند، باید به پرداخت #رشوه به مقامات و کارمندان دولتی، نظامی و پلیس متوسل شوند. گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل که بر پایه مصاحبه با ۲۱۴ #پناهجوی فراری از جمهوری خلق کره شمالی و اطلاعات دریافتی از این کشور تنظیم شده است، نشان می‌دهد که دست‌کم ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر یا ۴۳ درصد جمعیت کره‌شمالی #غذای_کافی در دسترس ندارد. فقیرترین مردم کره‌شمالی، بیشتر در مناطق شمال شرقی و روستاهای این کشور زندگی می‌کنند. این گزارش تاکید می‌کند که در این کشور، #ارتش مقدم بر همه‌چیز قرار گرفته است و به همین علت، دست‌کم یک‌میلیون جوان کره‌شمالی از #بازار #کار جدا افتاده‌اند.

A post shared by Iran International (@iranintltv‏) on

 

 

میشل باچلت (Michelle Bachelet)، کمیسر ارشد دفتر حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید: «حق دسترس به غذا، امکانات بهداشتی و درمانی، کار، آزادی جابه‌جایی و حق آزادی، جهان‌شمول است و نبایستی از مردم دریغ شود، با این حال در کره شمالی، مردم برای حقوق اولیه‌شان وابسته به رشوه دادن به مقامات دولتی‌اند».

براساس این گزارش، شرایط کره شمالی، «مقامات و کارمندان دولتی را در موضع قدرت قرار داده است». در این شرایط، مردم عادی برای اینکه به «زندان‌» نیفتند، برای دسترسی به غذا و دیگر امکانات زندگی، بایستی رشوه بدهند.

پیش‌تر رسانه‌ها از دست‌کم ۱۳۰ هزار زندانی در اردوگاه‌های کار اجباری کره‌شمالی خبر داده و شرایط اردوگاه‌ها را با اردوگاه‌های مرگ آلمان نازی مقایسه کرده بودند.

گزارش سازمان ملل تاکید می‌کند که در این شرایط زنان «آسیب‌پذیرتر» از بقیه جامعه‌اند و در مواردی مجبور به «کارگری جنسی» می‌شوند یا در «قاچاق انسان» به چین و دیگر کشورها منتقل می‌شوند.

پیش‌تر، گزارش «انستیتو آینده کره» مستقر در لندن، پایتخت بریتانیا، خبر از قاچاق ده‌ها هزار زن و کودک از کره‌شمالی برای کارگری جنسی داده بود. در این گزارش با تأکید بر شرایط برده‌وار این زنان، آمده بود که در مواردی حتی کودکان ۱۲ساله هم برای کارگری جنسی از کره‌شمالی به دیگر کشورها قاچاق می‌شوند.

تازه چه خبر؟
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران،‌ ضمن تکرار اظهاراتش درباره لزوم دادن «آدرس صحیح» به مردم در زمینه مشکلات کشور گفت این که همه اشتباه‌ها بر دوش مدیریت...More
مهدی محمدی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته هر دو ساعت و نیم یک کرمانشاهی به علت ابتلا به کرونا جان خود...More
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به آتش‌سوزی‌ها و سوانح مشابه در پایتخت، گفت که «تهرانی‌ها احساس ناامنی می‌کنند». رییس شورای شهر تهران با...More
درحالی که مقام‌های بهداشت و درمان آذربایجان شرقی وضعیت کرونا در این استان را بحرانی خواندند، فرخ جلالی، مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از...More
رسانه‌های محلی خبر دادند که قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان به کرونا مبتلا شده است. ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان، با...More