مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا | ایران اینترنشنال

مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا

شرکت مایکروسافت اعلام کرد در هفته‌های اخیر هکرهایی که برای روسیه، ایران و چین کار می‌کنند حمله‌های خود را به افراد و سازمان‌های مرتبط با کمپین‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، افزایش داده‌اند.

به گزارش ان بی‌سی نیوز، تام برت، رییس بخش امنیت مشتریان مایکروسافت با انتشار مطلبی در روز پنج‌شنبه نوشت متخصصان امنیت سایبری مایکروسافت متوجه شده اند که هکرهای مرتبط با ایران در ماه‌های اردیبهشت و خرداد تلاش کرده بودند وارد حساب‌های مقامات دولت آمریکا از جمله دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری، شوند که این تلاش‌ها «ناموفق» بوده اند.

به گفته این مقام مایکروسافت، هکرهای مرتبط با روسیه اخیرا حدود ۲۰۰ سازمان را، که به نوعی به انتخابات آمریکا یا سیاست های اروپا مربوط می شوند، هدف قرار داده اند که از آن جمله می‌توان به حساب مشاوران و اتاق‌های فکر هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، روسیه تلاش کرده است از ۲۸ مرداد تا ۱۳ شهریور امسال با استفاده از اسامی کاربری و رمز ورود‌های قدیمی به حدود هفت‌هزار حساب دسترسی پیدا کند که هیچکدام از این حمله ها موفق نبوده است.  

برت همچنین گفت در حالی‌که مایکروسافت هیچ نشانه مستقیمی پیدا نکرده که نشان دهد چین به دنبال چیزی بیشتر از اطلاعات کمپین‌های انتخاباتی بوده‌است، هکرهای چینی «به صورت غیرمستقیم و ناموفق کمپین انتخاباتی جو بایدن را هدف قرار داده‌اند.»

به گفته برت، هکرهای چینی سعی داشته‌اند از طریق حساب ایمیل‌های غیر انتخاباتی افراد مرتبط به کمپین بایدن به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، جمال براون، معاون مطبوعاتی بایدن در واکنش به گزارش حمله هکرها به کمپین بایدن گفت: «ما از ابتدا می‌دانستیم که مورد چنین حمله‌هایی قرار خواهیم گرفت و برای آن آماده بودیم.»

معاون مطبوعاتی کمپین ترامپ نیز طی یک ایمیل به ان بی سی نیوز اعلام کرده است که از وقوع این حمله‌ها متعجب نشده است.

در این ایمیل آمده است: «ما از نزدیک با شرکایمان، مایکروسافت و سایرین همکاری خواهیم کرد تا این تهدیدها را برطرف کنیم. امنیت سایبری برای ما بسیار اهمیت دارد و در مورد تلاش‌هایمان در این زمینه به صورت علنی نظر نمی‌دهیم.»

تازه چه خبر؟
حمدالله نعمانی، شهردار طالبان در کابل، از کارکنان زن شهرداری خواست سر کار برنگردند، مگر اینکه شغلشان را هیچ مردی نتواند انجام دهد. نعمانی افزود که...More
کارزار آزادی نازنین زاغری در آستانه دوهزارمین روز زندانی شدن این شهروند ایرانی-بریتانیایی در ایران، از وزارت خارجه بریتانیا خواست ده ایرانی را که...More
خبرگزاری فارس در گزارشی تاخیر در ورود دستگاه‌ها و نرم افزارها از هند و چین و ابتلای مهندسان چینی و هندی نصب کننده این دستگاه‌ها را دلیل تاخیر در...More
روزنامه «اوتاوا سان» نوشت انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی از پلیس کانادا خواسته تحقیقات جنایی در زمینه یافتن «مجرمان واقعی» انهدام این...More
اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، از لغو قرارداد این کشور برای خرید زیردریایی‌‌های فرانسوی دفاع کرد و گفت: «من از تصمیمی که منافع ملی استرالیا را در...More