مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا | ایران اینترنشنال

مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا

شرکت مایکروسافت اعلام کرد در هفته‌های اخیر هکرهایی که برای روسیه، ایران و چین کار می‌کنند حمله‌های خود را به افراد و سازمان‌های مرتبط با کمپین‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، افزایش داده‌اند.

به گزارش ان بی‌سی نیوز، تام برت، رییس بخش امنیت مشتریان مایکروسافت با انتشار مطلبی در روز پنج‌شنبه نوشت متخصصان امنیت سایبری مایکروسافت متوجه شده اند که هکرهای مرتبط با ایران در ماه‌های اردیبهشت و خرداد تلاش کرده بودند وارد حساب‌های مقامات دولت آمریکا از جمله دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری، شوند که این تلاش‌ها «ناموفق» بوده اند.

به گفته این مقام مایکروسافت، هکرهای مرتبط با روسیه اخیرا حدود ۲۰۰ سازمان را، که به نوعی به انتخابات آمریکا یا سیاست های اروپا مربوط می شوند، هدف قرار داده اند که از آن جمله می‌توان به حساب مشاوران و اتاق‌های فکر هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، روسیه تلاش کرده است از ۲۸ مرداد تا ۱۳ شهریور امسال با استفاده از اسامی کاربری و رمز ورود‌های قدیمی به حدود هفت‌هزار حساب دسترسی پیدا کند که هیچکدام از این حمله ها موفق نبوده است.  

برت همچنین گفت در حالی‌که مایکروسافت هیچ نشانه مستقیمی پیدا نکرده که نشان دهد چین به دنبال چیزی بیشتر از اطلاعات کمپین‌های انتخاباتی بوده‌است، هکرهای چینی «به صورت غیرمستقیم و ناموفق کمپین انتخاباتی جو بایدن را هدف قرار داده‌اند.»

به گفته برت، هکرهای چینی سعی داشته‌اند از طریق حساب ایمیل‌های غیر انتخاباتی افراد مرتبط به کمپین بایدن به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، جمال براون، معاون مطبوعاتی بایدن در واکنش به گزارش حمله هکرها به کمپین بایدن گفت: «ما از ابتدا می‌دانستیم که مورد چنین حمله‌هایی قرار خواهیم گرفت و برای آن آماده بودیم.»

معاون مطبوعاتی کمپین ترامپ نیز طی یک ایمیل به ان بی سی نیوز اعلام کرده است که از وقوع این حمله‌ها متعجب نشده است.

در این ایمیل آمده است: «ما از نزدیک با شرکایمان، مایکروسافت و سایرین همکاری خواهیم کرد تا این تهدیدها را برطرف کنیم. امنیت سایبری برای ما بسیار اهمیت دارد و در مورد تلاش‌هایمان در این زمینه به صورت علنی نظر نمی‌دهیم.»

تازه چه خبر؟
ده‌ها هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه شب‌لیز در در بخش پاتاوه شهرستان دنا در جریان آتش‌سوزی گسترده سوخت. به گزارش رسانه‌های محلی آتش‌سوزی گسترده در...More
دست‌کم دو خبرنگار بر اثر واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران که به استان آذربایجان غربی سفر کرده بودند، جان باخته و ۲۱ نفر زخمی شدند. رییس مرکز مدیریت...More
بر اساس یک گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی تجدیدپذیر، ایرِنا، تقریبا دو سوم پروژه‌های انرژی‌های بادی و خورشیدی که در سال ۲۰۲۰ ساخته شده‌اند، قادرند...More
جمال عرف، رییس ستاد انتخابات کشور، اعلام کرد نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری با وصول آخرین صورتجلسات از ۹۱ صندوق باقی‌مانده انتخابات تکمیل شده است. بر...More
وب‌سایت نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، خبر داد که بامداد چهارشنبه دوم تیرماه «اقدام خرابکارانه» علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی...More