مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا | ایران اینترنشنال

مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا

شرکت مایکروسافت اعلام کرد در هفته‌های اخیر هکرهایی که برای روسیه، ایران و چین کار می‌کنند حمله‌های خود را به افراد و سازمان‌های مرتبط با کمپین‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، افزایش داده‌اند.

به گزارش ان بی‌سی نیوز، تام برت، رییس بخش امنیت مشتریان مایکروسافت با انتشار مطلبی در روز پنج‌شنبه نوشت متخصصان امنیت سایبری مایکروسافت متوجه شده اند که هکرهای مرتبط با ایران در ماه‌های اردیبهشت و خرداد تلاش کرده بودند وارد حساب‌های مقامات دولت آمریکا از جمله دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری، شوند که این تلاش‌ها «ناموفق» بوده اند.

به گفته این مقام مایکروسافت، هکرهای مرتبط با روسیه اخیرا حدود ۲۰۰ سازمان را، که به نوعی به انتخابات آمریکا یا سیاست های اروپا مربوط می شوند، هدف قرار داده اند که از آن جمله می‌توان به حساب مشاوران و اتاق‌های فکر هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، روسیه تلاش کرده است از ۲۸ مرداد تا ۱۳ شهریور امسال با استفاده از اسامی کاربری و رمز ورود‌های قدیمی به حدود هفت‌هزار حساب دسترسی پیدا کند که هیچکدام از این حمله ها موفق نبوده است.  

برت همچنین گفت در حالی‌که مایکروسافت هیچ نشانه مستقیمی پیدا نکرده که نشان دهد چین به دنبال چیزی بیشتر از اطلاعات کمپین‌های انتخاباتی بوده‌است، هکرهای چینی «به صورت غیرمستقیم و ناموفق کمپین انتخاباتی جو بایدن را هدف قرار داده‌اند.»

به گفته برت، هکرهای چینی سعی داشته‌اند از طریق حساب ایمیل‌های غیر انتخاباتی افراد مرتبط به کمپین بایدن به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، جمال براون، معاون مطبوعاتی بایدن در واکنش به گزارش حمله هکرها به کمپین بایدن گفت: «ما از ابتدا می‌دانستیم که مورد چنین حمله‌هایی قرار خواهیم گرفت و برای آن آماده بودیم.»

معاون مطبوعاتی کمپین ترامپ نیز طی یک ایمیل به ان بی سی نیوز اعلام کرده است که از وقوع این حمله‌ها متعجب نشده است.

در این ایمیل آمده است: «ما از نزدیک با شرکایمان، مایکروسافت و سایرین همکاری خواهیم کرد تا این تهدیدها را برطرف کنیم. امنیت سایبری برای ما بسیار اهمیت دارد و در مورد تلاش‌هایمان در این زمینه به صورت علنی نظر نمی‌دهیم.»

تازه چه خبر؟
تلویزیون دولتی عربستان سعودی روز چهارشنبه خبر داد که ائتلاف نظامی عربی به رهبری عربستان سعودی شش هواپیمای بدون سرنشین پر از مواد منفجره را که توسط...More
خسرو بشارت،‌ زندانی سیاسی اهل سنت،‌ در نامه‌ای به سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل برای لغو حکم اعدام خود درخواست کمک کرد. این زندانی سیاسی که نزدیک به...More
لیلا هاشمی‌زاده فرد حقیقی، مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد روزانه بین هشت تا ۱۰ نفر از پرستاران مشکوک به کرونا در استان فارس...More
مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا،‌ که در سفر پنج‌ روزه به کشورهای آسیایی به سر می‌برد، تلاش چین برای افزایش نفوذ سیاسی و نظامی در سریلانکا و مالدیو را...More
نمایندگان مجلس طرح موسوم به کوپن الکترونیک را تصویب کردند. در صورت تایید این طرح از سوی شورای نگهبان به ۶۰ میلیون نفر یارانه خرید کالاهای اساسی...More