قطع خدمات آموزشی و تفریحی به کودکان پناه‌جو در آمریکا | ایران اینترنشنال

قطع خدمات آموزشی و تفریحی به کودکان پناه‌جو در آمریکا

 

دولت آمریکا ارائه خدمات آموزشی، حقوقی و تفریحی به کودکان پناه‌جو در مراکز نگهداری مهاجران غیر‌قانونی را متوقف می‌کند. به گفته مقام‌های دولتی، ورود شمار زیادی از کودکان پناه‌جو که بدون والدین یا سرپرست‌های قانونی وارد ایالات متحده می‌شوند؛ فشار اقتصادی بسیار زیادی به دولت وارد می‌کند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه به نقل از اولنی استافر، سخنگوی مرکز خدمات بهداشتی و انسان‌دوستانه آمریکا نوشت که اداره اسکان مجدد پنا‌‌ه‌جویان، بودجه‌های که به طور مستقیم به زندگی و امنیت پناه‌جویان مرتبط نیست را کاهش یا قطع کرده است.

در چند سال گذشته، به طور چشم‌گیری بر شمار کودکانی که بدون سرپرست‌های خود از مرزهای جنوبی وارد آمریکا می‌شوند افزوده شده است.

بر اساس گزارش‌ها و داده‌های مقام‌های دولتی، تنها در ماه میلادی گذشته، ماه می، بیش از ۱۱هزار و ۵۰۰ کودک بدون والدین یا سرپرست‌های خود، غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند. این آمار نسبت به مدت مشابه در سال پیش  ۸۰درصد افزایش نشان می‌دهد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده، بارها اعلام کرده است که قصد دارد به منظور جلوگیری از ورود پناه‌جویان و برخورد با آن چه که «بحران انسانی» و «مسائل امنیتی ورود مهاجران» به آمریکا می‌نامند؛ در مرزهای جنوبی آمریکا دیوار بکشد. سیاستی که با انتقادهای تند گروه‌های حقوق بشری و فعالان حقوق پناه‌جویان مواجه شده است.

تامین بودجه لازم برای ساخت دیوار در مرزهای مکزیک از موضوع‌ها بسیار بحث‌برانگیز در جریان تصویب بودجه سال ۲۰۱۹ آمریکا بود. موضوعی که در نهایت به تعطیلی چند هفته‌ای بخش‌های بزرگی از دولت در آمریکا انجامید.