فایزر: درخواست استفاده اضطراری از واکسن کرونایمان را ارائه می‌کنیم | ایران اینترنشنال

فایزر: درخواست استفاده اضطراری از واکسن کرونایمان را ارائه می‌کنیم

 

شرکت داروسازی آمریکایی فایزر اعلام کرد درخواست خود برای استفاده اضطراری از واکسن کرونای ساخت این شرکت با بیون‌تک آلمان را به مقام‌های مسئول در آمریکا ارائه می‌دهد. 

این دو شرکت می‌گویند توان این واکسن برای ایجاد حفاظت در برابر کرونا، علاوه بر داده‌هایی که نشان می‌دهد ایمن است، آن را واجد شرایط صدور مجوز استفاده اضطراری می‌کند.

فایزر و بیون‌تک ارائه درخواست استفاده از واکسن خود در اروپا و بریتانیا را هم آغاز کرده‌اند. 

آلبرت بورلا، رییس شرکت فایزر روز جمعه گفت: «تقاضا در آمریکا، گامی مهم در تلاش ما برای دستیابی به یک واکسن ضد کووید-۱۹ برای جهان است و ما از این پس تصویری کامل‌تر از تاثیرگذاری و ایمنی واکسن‌مان داریم که به ما درباره توانایی‌اش اطمینان می‌دهد.»

فایزر روز چهارشنبه اعلام کرد نتایج نهایی آزمایش واکسن کرونای ساخت مشترک این شرکت و شرکت آلمانی بیون‌تک ۹۵ درصد موفقیت داشته است.

این در حالی است که نتایج پیشین این شرکت حاکی از تاثیرگذاری بیش از ۹۰ درصدی این واکسن بود.

فایزر می‌گوید انتظار دارد کمیته مشورتی واکسن در سازمان غذا و داروی آمریکا نتایج و داده‌‌های این شرکت را در جلسه عمومی که در ماه میلادی دسامبر خواهد داشت، به بحث بگذارد.

همچنین این شرکت اعلام آمادگی کرده که «چند ساعت پس از دریافت مجوز» نسبت به توزیع این واکسن اقدام کند.

روز پنجشنبه نیز اعلام شد داده‌های منتشرشده نشان می‌دهد واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد که با همکاری شرکت آسترازنکا ساخته شده، واکنش ایمنی قوی در افراد مسن ایجاد می‌کند.

پیش از آن، شرکت مدرنا از موفقیت ۹۴/۵ درصدی واکسن‌های کرونای خود خبر داده بود.

 

تازه چه خبر؟
واکسیناسیون ضدکرونا در ۷۰ مرکز شهر مسکو، پایتخت روسیه، آغاز شد. در اولین مرحله، گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر ضد این ویروس واکسینه می‌شوند. به گزارش...More
عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست ایران، به دلیل سخنانش درباره روح‌الله خمینی و انقلاب ۱۳۵۷ به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شد. رسانه‌های ایران روز...More
در آستانه «روز دانشجو» در ایران، جمعی از دانشجویان این کشور با انتشار تصاویری همراه با هشتگ‌هایی در فضای مجازی، نسبت به سرکوب دانشجویان و فعالان مدنی...More
پنجمین دوره نمایشگاه کتاب «بدون سانسور» با حضور ناشران مستقل از اروپا، آمریکا و کانادا به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود. در این دوره از...More