طوفان ایرما با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به فلوریدا رسید | ایران اینترنشنال

طوفان ایرما با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به فلوریدا رسید

 

طوفان ایرما با وزش باد به سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به سواحل فلوریدا رسیده و مسئولان آن را «وحشتناکترین طوفان در تاریخ ثبت شده» این ایالت خوانده‌اند.

بیش از 8 میلیون نفر از اهالی این ایالت که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‌دهند در مسیر این طوفان سهمگین قرار گرفته‌اند که از محل سکونت خود به ایالت‌های شمالی‌تر آمریکا گریخته‌اند. به تعداد محدودی که در پناهگاه‌های زیرزمینی مانده‌اند اخطار شده است که این طوفانی «کشنده و قاتل» است و مسئولیت زنده ماندن آنها به خودشان مربوط است.

فرماندار ایالت فلوریدا با گفتن اینکه شهرهای مورد اصابت این طوفان اکنون به «مناطق ارواح» تبدیل شده از این بابت «اظهار رضایت» کرده زیرا این بدان معنی است که مردم ایالت هشدارهای دولتی را جدّی گرفته و از آنجا فرار کرده‌اند.

سازمان‌های امداد مانند صلیب سرخ و یونیسف واحدهای نجات و اورژانس خود را در سراسر فلوریدا بسیج کرده‌اند و نگرانی دارند که دامنه طوفان پس از فلوریدا به شهرها و استان‌های جنوبی آمریکا برسد.

در لندن وزارت خارجه بریتانیا به خاطر عدم کمک‌رسانی کافی مورد انتقاد شدید مسئولان جزایر کارائیب و جزایر ویرجین بریتانیا قرار گرفته است.

این جزایر بخشی از کشورهای تحت‌الحمایه بریتانیا هستند و طوفان ایرما تاکنون 23 تن از اهالی آنها را کشته است.

خبرهای رسیده حاکی است با پیشرفت طوفان به سمت فلوریدا حدود۴۳۰ هزار منزل با قطع برق مواجه شدند. همچنین سرعت وزش این طوفان تا قبل از تغییر مسیر به سمت منطقه شمال غربی ساحل فلوریدا ۲۱۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

پیش از این و در روز شنبه  طوفان ایرما در کوبا با سرعت ۲۵۶ کیلومتر درساعت (براساس گزارش رسانه‌های دولتی)رخ داده بود و در پی آن ۲۵ نفر جان خود را از دست دادند. این شدیدترین طوفانی بعد از سال ۱۹۳۲ در کوبا است.

بر اساس گزارش وب سایت ردیابی پرواز  روز شنبه بیش از دو هزار پرواز رفت و برگشت به فلوریدا لغو شده و همچنین فرار میلیونها نفر با وسایل نقلیه شخصی باعث توقف تردد وسایل نقلیه عمومی زمینی در مسیرهای منتهی به فلوریدا شده است.

 

تازه چه خبر؟
ده‌ها هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه شب‌لیز در در بخش پاتاوه شهرستان دنا در جریان آتش‌سوزی گسترده سوخت. به گزارش رسانه‌های محلی آتش‌سوزی گسترده در...More
دست‌کم دو خبرنگار بر اثر واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران که به استان آذربایجان غربی سفر کرده بودند، جان باخته و ۲۱ نفر زخمی شدند. رییس مرکز مدیریت...More
بر اساس یک گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی تجدیدپذیر، ایرِنا، تقریبا دو سوم پروژه‌های انرژی‌های بادی و خورشیدی که در سال ۲۰۲۰ ساخته شده‌اند، قادرند...More
جمال عرف، رییس ستاد انتخابات کشور، اعلام کرد نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری با وصول آخرین صورتجلسات از ۹۱ صندوق باقی‌مانده انتخابات تکمیل شده است. بر...More
وب‌سایت نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، خبر داد که بامداد چهارشنبه دوم تیرماه «اقدام خرابکارانه» علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی...More