طوفان ایرما با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به فلوریدا رسید | ایران اینترنشنال

طوفان ایرما با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به فلوریدا رسید

 

طوفان ایرما با وزش باد به سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به سواحل فلوریدا رسیده و مسئولان آن را «وحشتناکترین طوفان در تاریخ ثبت شده» این ایالت خوانده‌اند.

بیش از 8 میلیون نفر از اهالی این ایالت که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‌دهند در مسیر این طوفان سهمگین قرار گرفته‌اند که از محل سکونت خود به ایالت‌های شمالی‌تر آمریکا گریخته‌اند. به تعداد محدودی که در پناهگاه‌های زیرزمینی مانده‌اند اخطار شده است که این طوفانی «کشنده و قاتل» است و مسئولیت زنده ماندن آنها به خودشان مربوط است.

فرماندار ایالت فلوریدا با گفتن اینکه شهرهای مورد اصابت این طوفان اکنون به «مناطق ارواح» تبدیل شده از این بابت «اظهار رضایت» کرده زیرا این بدان معنی است که مردم ایالت هشدارهای دولتی را جدّی گرفته و از آنجا فرار کرده‌اند.

سازمان‌های امداد مانند صلیب سرخ و یونیسف واحدهای نجات و اورژانس خود را در سراسر فلوریدا بسیج کرده‌اند و نگرانی دارند که دامنه طوفان پس از فلوریدا به شهرها و استان‌های جنوبی آمریکا برسد.

در لندن وزارت خارجه بریتانیا به خاطر عدم کمک‌رسانی کافی مورد انتقاد شدید مسئولان جزایر کارائیب و جزایر ویرجین بریتانیا قرار گرفته است.

این جزایر بخشی از کشورهای تحت‌الحمایه بریتانیا هستند و طوفان ایرما تاکنون 23 تن از اهالی آنها را کشته است.

خبرهای رسیده حاکی است با پیشرفت طوفان به سمت فلوریدا حدود۴۳۰ هزار منزل با قطع برق مواجه شدند. همچنین سرعت وزش این طوفان تا قبل از تغییر مسیر به سمت منطقه شمال غربی ساحل فلوریدا ۲۱۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

پیش از این و در روز شنبه  طوفان ایرما در کوبا با سرعت ۲۵۶ کیلومتر درساعت (براساس گزارش رسانه‌های دولتی)رخ داده بود و در پی آن ۲۵ نفر جان خود را از دست دادند. این شدیدترین طوفانی بعد از سال ۱۹۳۲ در کوبا است.

بر اساس گزارش وب سایت ردیابی پرواز  روز شنبه بیش از دو هزار پرواز رفت و برگشت به فلوریدا لغو شده و همچنین فرار میلیونها نفر با وسایل نقلیه شخصی باعث توقف تردد وسایل نقلیه عمومی زمینی در مسیرهای منتهی به فلوریدا شده است.

 

تازه چه خبر؟
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که ارتباط برخی از گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های عالی‌رتبه دولت آینده آمریکا با دو شرکت خصوصی، نگرانی‌های...More
برخی رسانه‌های ایران از بازداشت مدیرکل سابق اطلاعات مازندران و رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضاییه به دلیل نقش داشتن در پرونده اکبر طبری، معاون...More
اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به گسترش اعتراض و نارضایتی‌های کادر درمان و همچنین...More
دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام کرد که الزام افراد به داشتن کارت ملی در زمان مراجعه به ادارات و سفر بین شهری تا...More
حمیدرضا نجاری، رییس اداره آنفلوانزای وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد که «هیچ موردی» از ابتلای انسانی به آنفلوانزای پرندگان در این کشور وجود ندارد...More