طرح کنگره آمریکا برای قطع منابع تامین بودجه حزب‌الله | ایران اینترنشنال

طرح کنگره آمریکا برای قطع منابع تامین بودجه حزب‌الله

به گزارش پایگاه خبری فری‌بیکن، گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در حال تهیه طرحی جدید برای تحریم حزب‌الله لبنان هستند که دستیابی این گروه شبه‌نظامی را به منابع اصلی تامین بودجه‌اش قطع می‌کند.

به گزارش فری بیکن، طرح تحریم‌های جدید که گفته می‌شود سخت‌ترین تحریم‌های کنگره علیه حزب‌الله لبنان است، دسترسی بانک‌هایی که در مناطق تحت نفوذ حزب‌الله بوده و با این گروه همکاری می‌کنند را به سیستم مالی جهانی قطع خواهد کرد.

بنابر این گزارش، طرح مورد نظر نمایندگان جمهوری‌خواه در صورت تصویب برای آن دسته از مقامات بلندپایه مکزیک، ونزوئلا، پاراگوئه، آرژانتین، برزیل، پاناما، کوبا، بولیوی و سایر کشورهای آمریکای لاتین که با حزب‌الله همکاری می‌کنند پیامدهای گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت.

به گزارش فری‌بیکن، درحالی که پس از انفجار بیروت، آمریکا و سایر کشورهای غربی به ارائه کمک مالی به لبنان متعهد شده‌اند، بسیاری از منتقدان بر این باورند با توجه به تسلط وسیع حزب‌الله بر دولت لبنان، این گروه ممکن است بیشتر این پول‌ها را برای خود ببرد.

طرح نمایندگان جمهوری‌خواه که قانون مقابله با پولشویی حزب‌الله نام دارد وزارت خزانه‌داری آمریکا را ملزم خواهد کرد که مشخص کند در چه مناطقی از لبنان امکان پولشویی وجود دارد.   

این طرح همچنین خواستار نظارتی مشابه بر منطقه مشترک مرزی بین آرژانتین، برزیل و پاراگوئه شده که به عنوان کانون قاچاق مواد مخدر و فعالیت‌های مجرمانه شناخته می‌شود. بر اساس این گزارش، در سال‌های اخیر این منطقه به کانون حضور حزب‌الله تبدیل شده و عوامل این گروه برای تامین هزینه فعالیت‌های تروریستی خود، در این منطقه به تجارت اسلحه و مواد مخدر می‌پردازند.

به گفته تونی بادران، یکی از محققان بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، این طرح می‌تواند به سیاست «از هم گسیخته» آمریکا در قبال حزب‌الله انسجام ببخشد. او گفت این طرح قسمت‌هایی از لبنان را هدف قرار داده که حزب‌الله در مناطق مسکونی آنها انبار سلاح و موشک دارد.

بادران هشدار داد در حال حاضر، با توجه به نفوذ حزب‌الله در این مناطق، ابتکاراتی که آمریکا در پیش می‌گیرد، از جمله میانجی‌گری واشینگتن در مشخص کردن مرزهای آبی اسرائیل و لبنان که به ورود سرمایه‌های اروپایی به لبنان خواهد انجامید، در نهایت به نفع حزب‌الله تمام می‌شود.

تازه چه خبر؟
به گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، دست‌کم ۱۸ نفر از معترضان در ادامه اعتراضات به کودتای نظامی در میانمار، کشته شدند. پلیس از اولین ساعات روز در نقاط...More
علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، ارسال نامه تهدیدآمیز تهران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تایید کرد. صالحی روز یکشنبه پس...More
میزگرد روابط اقتصادی ایران و اروپا که پیشتر در اعتراض به اعدام روح‌الله زم،‌ مدیر کانال تلگرام «آمدنیوز»، لغو شده و به تاخیر افتاده بود قرار است در...More
علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، گفت اگر واکسن کرونا برسد «شبکه بهداشت توانایی واکسیناسیون ۲۰ میلیون نفر را در ماه دارد.» رئیسی...More
حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید دولت «همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند». روحانی روز یکشنبه در ستاد...More