شیوع ویروس کرونا شدت گرفت | ایران اینترنشنال

شیوع ویروس کرونا شدت گرفت

 

شیوع ویروس مرگبار کرونا در چین شدت گرفته و فقط در یک روز، سه هزار مورد جدید از ابتلا به آن ثبت شده و در مجموع تعداد مبتلایان به بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده است.

بر اساس آخرین آمارها درباره میزان تلفات ویروس کرونا در چین که روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن منتشر شد، تاکنون ۴۲۷ نفر در سراسر جهان، جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

در حالی که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴ نفر در چین قربانی کرونا شدند، دومین مرگ بر اثر این ویروس نیز در خارج از مرزهای چین و در هنگ کنگ به ثبت رسید. قربانی یک مرد ۳۹ ساله بود که در روزهای اخیر به شهر ووهان سفر کرده بود. پیشتر نیز یک مرد چینی که به شهر ووهان چین سفر کرده بود، بر اثر ابتلا به این ویروس در فیلیپین درگذشته بود.

پس از قرنطینه کردن ساکنان ووهان و استان آن که دارای ۵۶ میلیون نفر جمعیت است، دولت چین تدابیر شدیدی را نیز در شهر هانگژو در شرق چین، شهری که مقر گروه تجاری عظیم علی‌بابا در آن قرار دارد، اتخاذ کرده است. 

دولت اجازه نمی‌دهد ساکنان این شهر ۹ میلیون نفری، بیشتر از یک بار در هر دو روز برای خرید مایحتاج روزانه خود از خانه‌شان خارج شوند.

تمام مجتمع‌های ارتباطی فقط می‌توانند یک مسیر عابر پیاده را باز نگه دارند و رفت‌وآمدها نیز فقط با ارائه کارت شناسایی ممکن است. همچنین حرکت قطارها از این شهر از روز سه‌شنبه به حالت تعلیق درآمده است. 

بر اساس خوش‌باورانه‌ترین پیش‌بینی‌ها ممکن است که گسترش ویروس کرونا تا ده روز دیگر روندی نزولی پیدا کند.

در ایران نیز هنوز موردی از ابتلا به این ویروس گزارش نشده و سازمان پدافند غیرعامل کشور، روز سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا اعلام کرد که وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، روز دوشنبه درباره انتقال ایرانیان ساکن شهر ووهان، به ایران گفته بود: «مجوز یک پرواز اختصاصی برای انتقال ایرانیان حاضر در چین اتخاذ شد اما به دلیل مشکلاتی که در آن استان وجود داشت به تاخیر افتاد و در پایان روز سه‌شنبه این پرواز ایرانیان حاضر در چین را به تهران منتقل خواهد کرد.»

تازه چه خبر؟
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که ارتباط برخی از گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های عالی‌رتبه دولت آینده آمریکا با دو شرکت خصوصی، نگرانی‌های...More
برخی رسانه‌های ایران از بازداشت مدیرکل سابق اطلاعات مازندران و رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضاییه به دلیل نقش داشتن در پرونده اکبر طبری، معاون...More
اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به گسترش اعتراض و نارضایتی‌های کادر درمان و همچنین...More
دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام کرد که الزام افراد به داشتن کارت ملی در زمان مراجعه به ادارات و سفر بین شهری تا...More
حمیدرضا نجاری، رییس اداره آنفلوانزای وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد که «هیچ موردی» از ابتلای انسانی به آنفلوانزای پرندگان در این کشور وجود ندارد...More