شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در هند به پایین‌ترین رقم در دو ماه گذشته رسید | ایران اینترنشنال

شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در هند به پایین‌ترین رقم در دو ماه گذشته رسید

در هند، شمار موارد ابتلای روزانه کرونا به کمترین میزان در دو ماه گذشته رسید و برخی ایالت‌های این کشور از کاهش محدودیت‌های قرنطینه خبر دادند.

در دهلی، پایتخت هند، مغازه‌ها با اعمال محدودیت‌های زوج‌وفرد بازگشایی شده‌اند. مغازه‌های با پلاک فرد در روزهای فرد بازند و فروشگاه‌های با پلاک زوج در روزهای زوج فعالیت می‌کنند. دفترها و اداره‌ها می‌توانند با نیمی از کارکنان، فعالیتشان را از سر بگیرند.

یک مقام ارشد دهلی وضعیت مهار شیوع کرونا در این ایالت را رو‌به‌بهبود توصیف کرد و افزود برای پایتخت، مخزن اکسیژن ۴۲۰ تنی ساخته خواهد شد.

بیمارستان‌های دهلی در موج اخیر شیوع کرونا در هند، نتوانسته بودند مخازن اکسیژن و تخت برای مبتلایان مهیا کنند. به‌گفته این مقام ارشد دهلی، این ایالت برای مدیریت روزانه ۳۷ هزار مورد ابتلا، آماده خواهد بود.

در ایالت شمالی اوتار پرادش، پرجمعیت‌ترین ایالت هند، فقط قوانین منع رفت‌وآمد شبانه ادامه می‌یابد و ۵۵ منطقه از ۷۵ منطقه مشمول این محدودیت خواهند بود.

سخنگوی یک مقام محلی در این‌باره گفت بخش‌هایی که شمار موارد مثبت کرونا در آن‌ها زیر ۶۰۰ نفر است، می‌توانند با رعایت محدودیت‌ها، بازگشایی شوند، اما شهرهایی که بالای ۶۰۰ مورد ابتلا دارند باید تا اطلاع ثانوی قرنطینه باشند.

در ۲۴ ساعت گذشته در هند، ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد جدید ابتلا و بیش از ۳۳۰۰ مورد فوت گزارش شده است. تاکنون نزدیک به ۲۹ میلیون نفر در هند به کوویدـ۱۹ مبتلا شده‌اند و بیش از ۳۴۴ هزار تن نیز جان باخته‌اند.

در ایالت غربی و صنعتی ماهاراشترا، دولت محلی از ۷ ژوئن (۱۷ خرداد)، اجازه بازگشایی مراکز خرید، سینماها، رستوران‌ها و دفاتر کار را در مناطقی که آمار موارد جدید ابتلا به کرونا به کمتر از ۵ درصد رسیده باشد، صادر می‌کند.

در ایالت غربی گجرات نیز تمام کارکنان ادارات دولتی می‌توانند از ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) به سر کار بازگردند.

مقام‌های گجرات همچنین محدودیت‌های کسب‌وکارها را نیز تسهیل کرده‌اند. فروشگاه‌های ۳۶ شهر این ایالت هم‌اکنون می‌توانند ساعت‌های بیشتری باز بمانند.

 

تازه چه خبر؟
دو سازمان حقوق بشری از اعدام سه زندانی جرایم مربوط به مواد مخدر در زندان اصفهان در روز یکشنبه خبر دادند که دو نفر از آنان در زمان بازداشت زیر ۱۸ سال...More
نايف بن فلاح الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، اعلام کرد موضوع حمایت ایران از شبه‌نظامیان در منطقه باید در مذاکرات جاری در وین مطرح شود و این...More
حیدر محمدی، مدیرکل داروی وزارت بهداشت، دلیل کمبود داروی رمدسیور،از جمله داروهای کرونا را مشکل در واردات مواد اولیه به دلیل مشکلات کارخانه تامین کننده...More
در آخرین روز تعطیلی اداره‌ها در دو استان تهران و البرز، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از اجرا نشدن صحیح و کامل تعطیلی این شهر...More
مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، از کشته شدن دو سرباز ارتش این کشور، در پی وقوع یک حمله در شمال سوریه خبر داد. اوغلو افزود که نیروهای ترکیه در...More