سوال نمایندگان سنا از مدیر توییتر درباره مطالب ضداسرائیلی خامنه‌ای | ایران اینترنشنال

سوال نمایندگان سنا از مدیر توییتر درباره مطالب ضداسرائیلی خامنه‌ای

کمیته بازرگانی سنای آمریکا از جک دورسی، مدیرعامل توییتر خواست در مورد عدم واکنش این شرکت به مطالب ضد اسرائیلی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، توضیح دهد.

روز چهارشنبه، کمیته بازرگانی سنا با رییسان توییتر، فیسبوک و آلفابت، جلسه‌ای مجازی را تشکیل داد تا از آنها در مورد سیاست این شرکت‌ها را در مورد سانسور یا نشانه‌دار کردن مطالب کاربران سوال کند.

به گزارش رویترز، جلسه کمیته بازرگانی سنا خیلی زود به تنش کشیده شد و نمایندگان نه تنها این سه شرکت را مورد انتقاد شدید قرار دادند، بلکه با یکدیگر نیز وارد جر و بحث شدند.

بر اساس این گزارش، در حالی‌که جمهوری‌خواهان بیشتر وقت خود را به متهم کردن این شرکت‌ها به سانسور اظهارات مقامات محافظه‌کار اختصاص دادند، نمایندگان دموکرات می‌گفتند اقدام این شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با نشر اطلاعات کاذبی که انتخابات آمریکا را هدف قرار داده‌ اقدام کافی انجام نداده‌اند.

در این جلسه، کری گاردنر، نماینده جمهوری‌خواه، از جک دورسی، مدیر عامل توییتر پرسید چرا این شبکه اجتماعی پست‌های دونالد ترامپ را حذف یا نشانه‌دار می‌کند اما به توییت‌های علی خامنه‌ای، رهبری جمهوری اسلامی، در نفی هولوکاست اجازه انتشار می‌دهد.

دورسی در پاسخ به گاردنر  گفت خط و مشی توییتر برای مقابله با نشر اطلاعات کاذب تنها چند دسته خاص را در برمی‌گیرد و این شرکت در مورد انواع دیگر نشر اطلاعات کاذب خط‌‌ ومشی خاصی ندارد.

گاردنر پرسید: «آیا تاکنون هیچ توییتی از آیت‌الله [خامنه‌ای] را حذف کرده‌اید.»

دورسی در پاسخ گفت: «فکر می‌کنم این کار را کرده باشیم که بعدا می‌توانم به شما بگویم، اما قطعا توییت‌هایی را نشانه‌دار کرده‌ایم و فکر می‌کنم یکی را هم حذف کرده‌ایم.»

گاردنر همچنین با بازنشر توییت جدید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در مورد اینکه چرا ابراز تردید در مورد هولوکاست جرم است، اما توهین به پیامبر مجاز است، نوشت: «آیت‌الله مدام هولوکاست را انکار می‌کند اما توییتر این‌ها را اطلاعات کذب نمی‌داند.»

در جلسه نمایندگان سنا با مدیران شبکه‌های اجتماعی بزرگ، تد کروز، نماینده جمهوری‌خواه خطاب به جک دورسی، گفت: «کدام لعنتی تو را انتخاب کرده و این قدرت را به تو داده که بگویی رسانه‌ها حق دارند چه چیزی را گزارش کنند و مردم آمریکا مجاز به شنیدن چه چیزی هستند.»

از سوی دیگر، نمایندگان دموکرات نسبت به زمان برگزاری این جلسه آن هم تنها یک هفته پیش از انتخابات به شدت اعتراض داشتند.

برایان شاتز، عضو دموکرات کمیته بازرگانی سنا، در حالی که تاکید داشت هیچ سوالی ندارد و جلسه دادرسی سنا را «بی‌معنی» می‌داند، گفت: «این قلدربازی‌ها برای اهداف انتخاباتی انجام می‌شود.»

تازه چه خبر؟
شانزده عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در نامه‌ای به مریک گارلند، دادستان کل آمریکا، از اقدامات گذشته شرکت آلمانی طراحی نرم‌افزار اس‌ای‌پی در...More
سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای فایزر را برای افراد ۱۲ تا ۱۵ سال صادر کرد. آزمایش‌های بالینی نشان داده واکسن کرونای...More
ارتش اسرائیل خبر داد راکت‌هایی از نوار غزه به سوی این کشور پرتاب شده و آژیر خطر در بیت‌المقدس به صدا در آمده است. ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد در...More
سفارت آمریکا در بغداد با انتشار بیانیه‌ای ترور ایهاب الوزنی، از فعالان شناخته‌شده شهر کربلا و از مخالفان حضور جمهوری اسلامی در عراق، را به شدت محکوم...More
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، بار دیگر بر احیای برجام تاکید کرد و گفت: «این تنها راهی است که تضمین می‌کند ایران قادر به داشتن سلاح‌های هسته‌ای نخواهد...More