سه جوان به دست داشتن در هک بی‌سابقه توییتر متهم شدند | ایران اینترنشنال

سه جوان به دست داشتن در هک بی‌سابقه توییتر متهم شدند

گراهام ایوان کلارک ۱۷ساله از فلوریدا، نیما فاضلی ۲۲ساله از فلوریدا و میسون شپرد ۱۹ساله از بریتانیا، به دست داشتن در هک گسترده در توییتر که اوایل ماه میلادی جاری اتفاق افتاد، متهم شده‌اند. در هک بی‌سابقه حساب‌های برخی افراد مشهور از جمله باراک اوباما، ایلان ماسک، کانیه وست و جو بایدن در توییتر، پیامی با قصد کلاهبرداری از این‌ حساب‌ها ارسال شده بود.

مقامات دولتی آمریکا می‌گویند گراهام ایوان کلارک ۱۷ساله «مغز متفکر» هک این حساب‌ها بوده است. این نوجوان که به هک ۱۳۰حساب توییتری متهم است، در بازداشت به سر می‌‌برد.

به گفته مقامات آمریکایی، کلارک پیش از این هم تحت نظر بوده و در ماه آوریل بیش از ۷۰۰هزار دلار بیت‌کوین از او توقیف شده است.

میسون شپرد به جرایمی از جمله طرح‌ریزی برای کلاهبرداری در فضای مجازی، طرح‌ریزی برای انجام پول‌شویی و دسترسی عمدی به یک کامپیوتر محافظت شده متهم شده است. اتهام نیما فاضلی نیز معاونت در دسترسی عمدی به یک کامپیوتر محافظت شده است.

در بیست و پنجم تیر ماه، هکرها در تلاش برای سرقت و فروش اسامی کاربری به توییتر حمله کردند. این اقدام با سرعت شدت گرفت تا اینکه هکرها به حساب‌های شرکت‌های رمزارز و چهره‌های مشهور دسترسی پیدا کردند. هکرها در این اقدام معادل بیش از ۱۸۰ هزار دلار بیت‌کوین کلاهبرداری کردند.   

به گزارش نیویورک تایمز، هکرها در جریان حمله خود از ۴۵ حساب توییت زدند، به پیام‌های مستقیم ۳۶ حساب دسترسی پیدا کردند و کل اطلاعات هفت حساب را دانلود کردند.

هکرها همچنین با سرقت اطلاعات ورود کارمندان، به سیستم داخلی توییتر دسترسی پیدا کرده و رمز عبور حساب‌ها را عوض کردند.

توییتر از اقدام سریع اداره تحقیقات فدرال آمریکا در شناسایی متهمان تشکر کرد و تاکید کرد در روند تحقیقات همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

در سال‌های اخیر توییتر بارها شاهد شکست‌های امنیتی بوده است. در تابستان سال گذشته، حساب شخصی جک دورسی، مدیرعامل توییتر، مورد حمله قرار گرفت و در آن توییت‌های توهین‌آمیز و نژادپرستانه منتشر شد. 

در سال ۲۰۱۷ نیز، تعدادی از حساب‌های پربازدید کننده در توییتر هک شد و در آنها پیام‌هایی در حمایت از دولت ترکیه منتشر شد.

تازه چه خبر؟
شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به حوادث لبنان و تظاهرات مردم علیه دولت حاکم گفت رژیم ایران مسئول رنج مردم منطقه است. شاهزاده پهلوی روز دوشنبه ۲۰ مردادماه...More
ابراهیم جباری، فرمانده حفاظت ولی‌ امر سپاه پاسداران،‌ در واکنش به اظهارات رییس بنیاد مستضعفان درباره اشغال ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی این سازمان در منطقه...More
شش ماه پس از بازدید گروهی از خبرنگاران از کاخ مرمر که برای اولین بار صورت گرفت، خبرگزاری مهر اعلام کرد در این بازدید درباره الحاق سونا و جکوزی به کاخ...More
در پی تشدید اختلاف میان دولت دانمارک و گوگل درباره حذف موسیقی‌های دانمارکی به دلیل مساله حقوق مولف (کپی رایت)،‌ این کشور اعلام کرد به علت سانسور...More
زهرا شریعت‌پناهی،‌ عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه اعلام کرد ۶۰ درصد بیماران تحت مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه دچار سوء تغذیه‌اند. شریعت‌پناهی...More