سقوط هلی‌کوپتر یک شاهزاده عربستان در نزدیکی مرز یمن | ایران اینترنشنال

سقوط هلی‌کوپتر یک شاهزاده عربستان در نزدیکی مرز یمن

 

شاهزاده منصور بن مقرن، یکی از شاهزاده‌های بلندپایه سعودی در اثر سقوط  هلی‌کوپتری در نزدیکی مرز یمن جان خود را از دست داد.

به گزارش بی‌بی‌سی جهانی و به نقل از شبکه خبری الاخباریه، هلی‌کوپتر حامل شاهزاده منصور، معاون فرماندار استان عسیر و همراهانش بنا به دلیل نامعلومی سقوط کرده و همه سرنشینان آن کشته شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک روزنامه‌ی محلی گزارش داده که هنگامی که این مقامات در حال بازدید از یک منطقه‌ی ساحلی در عسیر نزدیک مرز یمن بودند، هلیکوپتر حامل آنان سقوط کرد، با این حال  گزارشی تاکنون از علت حادثه منتشر نشده است.
 

شاهزاده منصور بن مقرن، پسر یک ولیعهد سابق عربستان بود که پدر وی مقرن بن عبدالعزیز،  در سال ۲۰۱۵، چند ماه پس از به روی کار آمدن ملک سلمان از قدرت برکنار شد.

هلی‌کوپتر حامل این شاهزاده سعودی و حامیانش روز دوشنبه ۶ نوامبر منفجر شده و از بقیه سرنشینان آن اطلاعاتی در دست نیست اما گزارش‌ها حاکی از آن است که هیچ‌کس در این حادثه زنده نمانده است.

این اتفاق دو روز پس از آن روی داده است که  «کمیته مبارزه با فساد» در اقدامی به فرمان ملک‌سلمان بن‌عبدالعزیز، شماری از مقامات عربستان را بازداشت کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از تلویزیون العربیه گزارش داده بود، این کمیته به ریاست شاهزاده محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان، در اولین اقدام خود، ۱۱ شاهزاده، ده‌ها وزیر سابق و ۴ وزیر کنونی را به اتهام «فساد» بازداشت کرد.

همچنین شنبه ۱۳آبان تلویزیون الاخباریه که رسانه رسمی عربستان سعودی است گزارش داده بود، موشک بالتسیک پرتاب شده توسط نیروهای حوثی (از مخالفان دولت یمن) در شمال فرودگاه بین المللی ملک خالد توسط عربستان رد یابی و منهدم کرده بود.

 

تازه چه خبر؟
به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد جان‌باختگان بر اثر کرونا در سراسر جهان از مرز یک میلیون نفر گذشت و تعداد مبتلایان نیز به بیش از ۳۳ میلیون و ۲۸۰...More
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مدیریت کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای جلسه رای اعتماد به...More
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مقابله کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای نشست رای اعتماد به...More
خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های عربستان سعودی از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی خبر داد که آموزش‌های خود را از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دریافت...More
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More