سخنگوی جدید کاخ سفید: بایدن قصد دارد در مورد ایران با رهبران کشورهای جهان و متحدان آمریکا گفت‌وگو کند | ایران اینترنشنال

سخنگوی جدید کاخ سفید: بایدن قصد دارد در مورد ایران با رهبران کشورهای جهان و متحدان آمریکا گفت‌وگو کند

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در اولین نشست مطبوعاتی خود گفت جو بایدن قصد دارد در مورد مساله هسته‌ای و سایر موضوعات نگران‌کننده درمورد ایران با رهبران کشورهای جهان و متحدان آمریکا گفت‌وگو کند.

سخنگوی کاخ سفید عصر چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران گفت: «دولت بایدن قصد دارد از راه‌های دیپلماتیک محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران را افزایش داده و به سایر موضوعات محل نگرانی نیز رسیدگی کند.»

او افزود: جمهوری اسلامی باید «محدودیت‌های چشمگیری» را که در توافق هسته‌ای آمده رعایت کند و بایدن قصد دارد در مورد ایران با رهبران کشورهای جهان و متحدان آمریکا گفت‌وگو کند.

پیشتر نیز آنتونی بلینکن، نامزد وزیر خارجه پیشنهادی در دولت جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا، روز سه‌شنبه در جلسه بررسی صلاحیت‌ خود در مجلس سنا درباره برنامه هسته‌ای  ایران گفته بود که «فعالیت‌های مخرب و برنامه‌های موشکی ایران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.»

بلینکن همچنین افزود: «دیپلماسی ایالات متحده را دوباره زنده می‌کند و از نزدیک با دوستان و شرکای آمریکا و دولت‌ها در سراسر جهان همکاری خواهد کرد.»

در ادامه اولین جلسه سخنگوی کاخ سفید، ساکی در این نشست خبری بر عزم دولت جو بایدن در اطلاع‌رسانی صادقانه و شفاف تاکید کرد.

سخنگوی کاخ سفید گفت: «اولویت سیاست خارجی بایدن بازسازی روابط آمریکا با شرکا و متحدان خود در سراسر جهان و بازگرداندن آمریکا به جایگاه خود در عرصه جهانی است و بازگشت به سازمان بهداشت جهانی و توافق پاریس برای مقابله با تغییرات اقلیمی از نمونه‌های همین رویکرد است.»

ساکی با اشاره به اینکه در حال حاضر هنوز مشخص نشده اولین سفر خارجی بایدن به چه کشوری خواهد بود، رییس‌جمهوری به زودی تماس‌های خود با رهبران کشورهای جهان را آغاز خواهد کرد و روز جمعه در اولین تماس با جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، گفت‌و گو می‌کند.

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اقدام بایدن در لغو تصمیم دونالد ترامپ در خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی گفت که آنتونی فائوچی، عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید، روز پنج‌شنبه در نشست مجازی این سازمان شرکت خواهد کرد.

ساکی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد نظر جو بایدن درباره اقدام دموکرات‌ها در پیگیری طرح استیضاح دونالد ترامپ گفت: اولویت بایدن رسیدگی به مشکلات اصلی کشور، از جمله مقابله با کروناست و تصمیم استیضاح ترامپ به کنگره مربوط است.

 

 

 

تازه چه خبر؟
کارشناسان ارشد حقوق بشر سازمان ملل رسما روسیه را به تلاش برای قتل الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین، متهم کردند. اگنس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان...More
نتایج تحقیق پژوهشگران ایتالیایی که روزنامه گاردین آن را منتشر کرده نشان می‌دهد آن دسته از کادر درمان که دارای اضافه وزن بودند با دریافت دوز دوم واکسن...More
فعالان حقوق بشر از اعدام علی خسرجى، حسين سيلاوى، ناصر خفاجيان و جاسم حيدرى، چهار فعال عرب اهوازى در زندان سپيدار اهواز خبر داده‌اند. کریم دحیمی فعال...More
سپاه پاسداران در همدان اعلام کرد ۴۰ نفر را در ارتباط با «عکاسی مدلینگ» از زنان احضار و یک نفر را نیز بازداشت کرده است. علی‌اکبر کریم‌پور، مسئول روابط...More