رد صریح سخنان دونالد ترامپ درباره تقلب از سوی مقام‌های انتخاباتی آمریکا | ایران اینترنشنال

رد صریح سخنان دونالد ترامپ درباره تقلب از سوی مقام‌های انتخاباتی آمریکا

 

کمی پس از آن که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، موضع خود درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور را دوباره تکرار کرد، یک گروه از مقام‌های فدرال، ایالتی و محلی با انتشار بیانیه‌ای صریحا اعلام کردند این انتخابات «امن‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا» بوده است.

ترامپ پنجشنبه در توییتی با بازنشر بخشی از یک گزارش رسانه‌ای مطرح کرده بود که از طریق یک سیستم ماشینی رای‌گیری «دو میلیون و هفتصد هزار رای ترامپ در سراسر کشور حذف شده است».

 

 

اما این گروه اعلام کردند «هیچ مدرکی» وجود ندارد که هیچ کدام از سیستم‌ها در مخاطره قرار گرفته باشد.

در این بیانیه که از سوی یک شورای هماهنگی ناظر بر سیستم‌های رای‌گیری استفاده شده در سراسر آمریکا صادر شده، نام دونالد ترامپ را ذکر نشده اما این بیانیه پاسخی روشن به اتهام‌های ترامپ در حساب شخصی او در توییتر در روزهای اخیر علیه روند شمارش آرای انتخابات است.

این بیانیه از سوی آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌های وزارت امنیت میهنی ایالات متحده آمریکا منتشر شده که در زمینه کمک به امنیت رای‌گیری در ایالت‌ها فعالیت می‌کند.

نیویورک‌تایمز تاکید کرد که این بیانیه در واقع از سوی یکی از آژانس‌های دولت خود ترامپ صادر شده و او را در زمینه سخنانش درباره تقلب‌های انتخاباتی گسترده که منجر به تغییر نتیجه انتخابات شده، منزوی‌تر می‌کند.

این روزنامه همچنین ادامه داد این بیانیه در حالی صادر شده که اعضای حزب جمهوری‌خواه که پیشتر در این زمینه متحد بودند، اکنون نشانه‌هایی از تردید درباره ادامه حمایت از ترامپ از خود نشان می‌دهند.

مقام‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرده‌اند رای‌گیری بدون درگیری و بدون هیچ گزارش تخلف نظام‌مند در هیچ ایالتی و همچنین بدون هیچ نشانه‌ای از مداخله خارجی در زیرساخت‌های رای‌گیری و نقص تجهیزات یا نرم‌افزارها، فراتر از مشکلات لحظه‌ای که هنگام هر انتخابات روی می‌دهد، انجام شده است.  

نیویورک تایمز اضافه کرد پیشروی جو بایدن رییس جمهوری منتخب در آرای مردمی به بیش از پنج میلیون رای بیشتر نسبت به دونالد ترامپ رسیده و او در مسیر پیروزی قاطع در کالج الکترال است.

همزمان باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه سی‌بی‌اس نیوز، گفت «اتهام‌های بی‌پایه» درباره تقلب‌های انتخاباتی که از سوی دونالد ترامپ مطرح می‌شود مشروعیت دموکراسی آمریکا را از بین می‌برد.

تازه چه خبر؟
شاهزاده رضا پهلوی با صدور پیامی خطاب به جو بایدن،‌ رییس‌جمهوری آمریکا، هم‌زمان با آغاز به کارش، از او خواست مردم ایران را در «مبارزه علیه دیکتاتوری»...More
با وجود تایید فرماندار باغملک خوزستان مبنی بر مشاهده مواردی از ابتلا به «هپاتیت نوع آ»،‌ غلامرضا شریعتی،‌ استاندار این استان،‌ می‌گوید این بیماری...More
دادستانی تهران گزارش‌ها درباره اتهام‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را «تقطیع شده» خواند و صدور دستور برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در دو سال...More
سخنگوی وزارت خارجه ایران بازداشت کاوه لطف‌الله افراسیابی، استاد علوم سیاسی ایرانی‌تبار، به اتهام «نقض قانون ثبت نمایندگان خارجی» را « گروگان‌گیری»...More
نام محمودرضا بانکی،‌ ایرانی-آمریکایی محکوم به نقض تحریم‌های ایالات متحده،‌ در فهرست ده‌ها نفر از افرادی قرار گرفت که دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهور آمریکا...More