دونالد ترامپ: دیگر داروی هیدروکسی کلروکین مصرف نمی‌کنم | ایران اینترنشنال

دونالد ترامپ: دیگر داروی هیدروکسی کلروکین مصرف نمی‌کنم

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در یک مصاحبه رادیویی گفت که دوره‌ی دو هفته‌ای مصرف داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین را به پایان رسانده است. دارویی که او آن را به عنوان یک درمان پیشگیرانه یا درمانی برای محافظت از ابتلای ویروس کرونا ترویج کرده بود هرچند که شواهد نشان می دادند آسیب این دارو بیشتر از فواید آن است. او در مصاحبه روز یک شنبه گفت: «تمام شد و من هنوز اینجا هستم.»

پیشتر رییس جمهوری آمریکا از آزمایش داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا خبر داده بود و استفان هان، رییس اداره غذا و داروی آمریکا نیز اعلام کرده بود که: «رییس جمهور از ما خواسته که به طور دقیق‌تری این دارو را بررسی کنیم. ما می‌خواهیم که این کار را با یک آزمایش بالینی گسترده و عملی برای جمع‌آوری اطلاعات و پاسخ به همه پرسش‌هایی که در این زمینه مطرح است، انجام دهیم.»

در نهایت رییس اداره دارو و غذای آمریکا بر مسئولیت این اداره در زمینه تضمین «امنیت و تاثیر» تولیدات دارویی در این زمینه تاکید کرد زیرا هنوز هیچ تاییدی برای موثر بودن این دارو در درمان کووید ۱۹ مشاهده نشده بود و در برخی موارد گزارش‌هایی مبنی بر نامنظم بودن ضربان قلب در بیمار نیز به ثبت رسیده بود.

اما پس از آنکه آزمایش ویروس کرونا دو نفر از کارکنان کاخ سفید مثبت اعلام شد ترامپ پیشنهاد مصرف این دارو را به پزشک خود داد و در این باره گفت: «پس از آنکه دو نفر در کاخ سفید جواب آزمایش‌هایشان مثبت شد من گفتم باید برنامه‌ای را شروع کنم که خوب باشد.»

تحقیقات زیادی در مورد تاثیر هیدروکسی کلروکین بر بیماران بیمار مبتلا به کووید ۱۹ انجام شده است که دریافته اند که این دارو برای بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند بی‌اثر بوده یا مضر است.

این در حالی است که روز دوشنبه سازمان بهداشت جهانی استفاده آزمایشی از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را متوقف کرد.

تدروس آدهانوم، رییس سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت که این سازمان استفاده آزمایشی هیدروکسی کلروکوین برای مقابله با ویروس کرونا را موقتا متوقف کرده تا هیات نظارت بر ایمنی دارویی این سازمان، در این زمینه تحقیق کند.

هیدروکسی کلروکین یک داروی ضد مالاریایی است که اغلب برای درمان بیماری لوپوس و روماتیسم استفاده می‌شود و هیچ درمانی تایید نشده برای کووید-۱۹ وجود ندارد.

این در حالی است که نتایج برخی تحقیقات پزشکی می‌گویند این دارو می‌تواند منجر به افزایش احتمال مرگ در بیماران مبتلا به کووید۱۹ شود.

تازه چه خبر؟
فریدون همتی، استاندار هرمزگان، از رهن یک خانه برای زنی خبر داد که آلونکش به دست ماموران شهرداری بندرعباس تخریب شده بود. به گزارش ایسنا، همتی گفت...More
در ادامه واکنش‌ها به کشته شدن محسن فخری‌زاده در ایران، دولت لبنان روز دوشنبه از همه طرف‌ها خواست که خویشتن‌داری به خرج دهند. وزارت خارجه لبنان در...More
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع جنازه محسن فخری‌زاده با تاکید بر اینکه «مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی‌...More
مقام‌های اسرائیلی و لبنانی اعلام کردند مذاکرات درباره اختلافات مرز دریایی میان دو کشور که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود به تعویق افتاده و این دو...More
پلیس هرمزگان می‌گوید پس از آن که دو دختر ۸ و ۱۲ ساله در بندرعباس به دلیل «مشکلات خانوادگی» دست به خودکشی زدند،‌ یکی از آن‌ها جانش را از دست داد...More