دونالد ترامپ خشونت و سانسور را محکوم‌کرد: تدابیر لازم برای انتقال قدرت به صورت ایمن اتخاذ شده است | ایران اینترنشنال

دونالد ترامپ خشونت و سانسور را محکوم‌کرد: تدابیر لازم برای انتقال قدرت به صورت ایمن اتخاذ شده است

دونالد ترامپ دقایقی پس از تصویب طرح استیضاح خود در مجلس نمایندگان آمریکا در یک پیام ویدیویی، خواستار اتحاد مردم و پرهیز آنها از خشونت شد.

ترامپ در پیامی ویدیویی که در صفحه توییتر کاخ سفید منتشر شد، ضمن محکوم کردن درگیری‌های هفته گذشته در ساختمان کنگره، گفت: هر کس که به خشونت دست بزند «از جنبش ما حمایت نمی‌کند بلکه به‌ آن حمله می‌کند و به کشور ما حمله می‌کند.»

او افزود: «چه راست‌گرا باشید و چه چپ‌گرا، چه دموکرات باشید چه جمهوری‌خواه، خشونت هیچ‌گاه توجیه پذیر نیست.»

ترامپ با تاکید بر اینکه مرتکبین خشونت‌های هفته گذشته در ساختمان کنگره، به دست عدالت سپرده خواهند شد گفت: «برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که قرار است در روزهای آینده باز هم در واشینگتن و سراسر کشور تظاهرات برگزار شود و سرویس‌های امنیتی در مورد خطرات احتمالی به من گزارش داده‌اند.»

ترامپ همچنین با اشاره به حق اعتراض مسالمت آمیز گفت: «طبق متمم اول قانون اساسی هر آمریکایی حق دارد که به صورت محترمانه و مسالمت‌آمیز حرف خود را بزند، اما لازم به تاکید نیست که نباید هیچ‌گونه خشونت، نقض قانون و خرابکاری صورت گیرد. همه باید قانون را رعایت کنند.»

ترامپ با اشاره به اخباری مبنی بر ناآرامی در روزهای آینده گفت: «هزاران نیروی گارد ملی به واشینگتن دی‌سی اعزام شده‌اند تا ضمن حفظ امنیت شهر، این اطمینان را ایجاد کنند که انتقال قدرت به صورت ایمن و بدون مشکل صورت خواهد گرفت.»

دونالد ترامپ در سخنان خود با ابراز تاسف و بهت‌زدگی از خشونت‌های هفته گذشته در ساختمان کنگره، از «صدها میلیون شهروند آمریکا» که به این حوادت با «آرامش، اعتدال و وقار» واکنش نشان دادند، تشکر کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به «حمله بی‌سابقه به آزادی بیان» طی روزهای اخیر در آمریکا، گفت: «تلاش‌ها برای سانسور، حذف و قرار دادن شهروندان در فهرست سیاه، اشتباه و خطرناک است. ما اکنون نیاز داریم به حرف هم گوش دهیم، نه اینکه یکدیگر را ساکت کنیم.»

ترامپ افزود: «ما باید به پیشبرد مصالح همه ملت برسیم، واکسن‌های معجزه‌آسا را ارائه کنیم، همه‌گیری [کرونا] را شکست دهیم، اقتصاد را بازسازی کنیم، از امنیت ملی خود دفاع کنیم و حاکمیت قانون را حفظ کنیم.»

رییس جمهوری آمریکا با فراخواندن مردم آمریکا به اتحاد گفت: «بیایید به خاطر مصلحت خانواده‌هایمان، جامعه و کشورمان با اتحاد پیش برویم.»

تازه چه خبر؟
بانک ملی ایران در اطلاعیه‌ای اظهارنظرها در خصوص ورشکستگی این بانک را «سطحی و غیر حرفه‌ای» خواند. این بانک اعلام کرد مطابق قانون پولی و بانکی، در صورت...More
ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به بازگشایی مدارس خواستار آموزش حضوری شد. رئیسی روز چهارشنبه و در آستانه اول مهر، در نشست هیات دولت...More
به‌گزارش رویترز دولت لبنان، برای دومین بار طی یک هفته، بهای بنزین را افزایش داده است. بهای بنزین این بار ۱۶ درصد بالا رفته است. لبنان جمعه بهای بنزین...More
سخنگوی کاخ کرملین هرگونه مداخله روسیه در سوءقصد به جان دستیار ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین را رد کرد و گفت گزارش‌ها درباره دست داشتن احتمالی...More
ناصر قاسم‌زاد، مدیرعامل انجمن حمایت از سلامت و بهداشت روان جامعه، اعلام کرد سرانه هزینه بهداشت روانی کشور برای هر فرد، هزار تومان است. قاسم‌زاده در...More