دونالد ترامپ برای دیدار با رهبر کره شمالی وارد سنگاپور شد | ایران اینترنشنال

دونالد ترامپ برای دیدار با رهبر کره شمالی وارد سنگاپور شد

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پروازی مستقیم از کانادا به سنگاپور رسید تا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کند. او قرار است فردا با مقام های سنگاپور ملاقات کند و پس فردا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی.

در همین حال کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هم ساعاتی پیش به سنگاپور رسید و با مقام های سنگاپوری دیدا کرد.

رسانه‌های سنگاپور گزارش کردند که کیم جونگ اون با هواپیمای چینی وارد فرودگاه «شانگی» شد.

ویوین بالاکریشنان وزیر خارجه سنگاپور با انتشار عکسی با کیم جونگ اون، در صفحه توئیتر خود نوشت که به استقبال از رهبر کره شمالی رفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز پس از شرکت در اجلاس سران گروه هفت، در پروازی مستقیم قرار است ۸:۳۰ شب به وقت محلی به سنگاپور برسد.

مایک پومپئو وزیر خارجه، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز دونالد ترامپ را در این سفر همراهی می‌کنند.

دو طرف روز سه شنبه ۲۲ خرداد در جزیره سنتوستا در جنوب سنگاپور دیدار می‌کنند. هدف اصلی دیدار دو طرف بیرون کردن پیونگ‌یانگ از انزوای طولانی و خلع سلاح اتمی کره شمالی عنوان شده است.

 

این اولین دیدار رهبران دو کشور خواهد بود. سنگاپور پیش از این اعلام کرده بود که در جریان اقامت رهبران دو کشور، ترافیک هوایی سنگاپور محدود خواهد شد و پروازها کاهش خواهد یافت.

کاخ سفید گفته است که قبل از ملاقات رو در رو بین رهبران دو کشور، دونالد ترامپ با نخست وزیر سنگاپور ملاقات می‌کند.

محل دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی هتل کپلا در جزیره گردشگری سنتوسا اعلام شده است، اما واشنگتن گفته که دونالد ترامپ در هتلی دیگر اقامت خواهد داشت.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که تدابیر امنیتی برای حفاظت از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در بالاترین سطح ممکن اتخاذ  شده است.

در سال‌های گذشته روابط بین دو قدرت اتمی متشنج بود و رهبران دو کشور درگیر جنگی مجازی و لفظی بوده‌اند، اما پس از حضور دو کره زیر یک پرچم در بازی های الپمیک زمستان گذشته، مقام های کره شمالی برای اولین بار از باز کردن درهای گفت‌وگو با جهان اعلام آمادگی کردند.

در هفته‌های اخیر چانه زنی‌ها در مورد شرایط و فرآیند اجلاس رهبران مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرد و بسیار شکننده بود.

اگر این اجلاس با موفقیت انجام شود، از نشست‌های بی سابقه برای دست یافتن به صلح و کارزار جهانی مبارزه با استفاده از سلاح‌های اتمی خواهد بود.

 

گزارشی از بهاره خدابنده در این زمینه
برجام از محورهای اجلاس سازمان شانگهای
دیدار رهبر کره‌شمالی و رئیس جمهور آمریکا در گفت‌و‌گو با منصور فرهنگ تحلیلگر سیاسی
اولین دیدار رهبران آمریکا و کره‌شمالی
تازه چه خبر؟
نعمت احمدی، امیر رئیسیان، جمال‌الدین حیدری‌منش و حسین تاج، چهار وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، خواستار مختومه شدن پرونده فرزانه زیلابی، دیگر وکیل...More
کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره صادرات واکسن تولید ایران گفت که واکسن‌های کرونا نیازی به مجوز سازمان بهداشت جهانی ندارند...More
دولت اتریش کلیت گروه حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرد. به گزارش جروزالم‌پست، الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش، گفت این تصمیم «واقعیت را بازتاب می‌...More
مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در بیانیه ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت «برای آشوب و به خیابان کشیدن مردم» ثبت نام نکرده است. او تاکید...More
حسین کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از تشکیل دو کمیته برای بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی تخصصی (دستیاران) و خودکشی‌های اخیر آنان...More