دونالد ترامپ برای درمان کرونا به بیمارستان نظامی منتقل شد | ایران اینترنشنال

دونالد ترامپ برای درمان کرونا به بیمارستان نظامی منتقل شد

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، پس از ابتلا به کرونا برای ارزیابی پزشکی در مرکز پزشکی ملی نظامی والتر رید در ایالت مریلند در همسایگی پایتخت بستری شد.

شان کانلی، پزشک رییس‌جمهوری آمریکا، در نامه‌ای خطاب به سخنگوی کاخ سفید نوشت: «خوشحالم اعلام کنم حال رییس‌جمهوری بسیار خوب است. او به اکسیژن کمکی نیاز ندارد، اما با مشورت متخصصان تصمیم گرفتیم برای او رمدسیویر تجویز کنیم. او دوز اول را دریافت کرده و با راحتی در حال استراحت است.»

دونالد ترامپ در ویدیویی که پیش از رفتنش به بیمارستان در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «من می‌خواهم از حمایت گسترده شما تشکر کنم. من به بیمارستان والتر رید می‌روم. فکر می‌کنم حالم خیلی خوب است، ولی می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم همه چیز خوب پیش می‌رود. حال بانوی اول بسیار خوب است. بسیار ممنونم و هرگز فراموش نمی‌کنم.»

عصر جمعه به وقت واشینگتن، ترامپ برای اولین بار بعد از اعلام خبر ابتلای او به کرونا در هنگام سوار شدن به بالگرد در کاخ سفید برای رفتن به بیمارستان در انظار حاضر شد. او هنگامی که با ماسک از کاخ سفید خارج می‌شد، انگشت شست خود را به نشانه خوب بودن اوضاع بالا برد اما صحبتی نکرد.

کیلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید افزود: «به منظور رعایت بیشتر احتیاط و بنابه توصیه پزشکان و متخصصان درمانی، رییس‌جمهوری در چند روز آینده در دفتر ریاست‌جمهوری در [بیمارستان] والتر رید به کار خود ادامه می‌دهد.»

پیش از اعزام ترامپ به بیمارستان، کاخ سفید تصویری از نامه پزشک رییس‌جمهوری آمریکا را منتشر کرد که در آن نوشته از روی احتیاط، به رییس‌جمهور پادتن پلی‌کلونال ترزیق شده است. دونالد ترامپ همچنین ویتامین دی، روی، فاموتیدین، ملاتونین و آسپیرین خورده است.

بلومبرگ در گزارشی نوشت از آنجایی که دونالد ترامپ در روزهای پیش از تشخیص ابتلایش به کرونا با گروه بزرگی از دستیاران ارشد و مشاورانش در ارتباط بوده یا سفر کرده است، خطر شیوع گسترده کرونا در کاخ سفید وجود دارد.

براساس گزارش‌ها دونالد ترامپ قدرت را به مایک پنس، معاونش منتقل نکرده و همچنان خودش عهده‌دار وظایف ریاست‌جمهوری است. براساس قانون اساسی آمریکا اگر رییس‌جمهوری به هر دلیلی و برای هر مدتی نتواند وظایفش را انجام دهد، معاونش عهده‌دار مسئولیت او خواهد بود.

قرار است به دلیل ابتلای ترامپ به کرونا همه رویدادهای مربوط به کارزار انتخاباتی او  یا به تعویق بیفتد یا مجازی برگزار ‌شود.

جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ، در توییتی از جانب خود و همسرش  برای دونالد و ملانیا ترامپ آرزوی بهبودی سریع کرد و نوشت برای سلامت و ایمنی رییس‌جمهوری و خانواده‌اش همچنان دعا می‌کند.

ستاد انتخاباتی جو بایدن، رقیب دموکرات دونالد ترامپ، اعلام کرد کارزار انتخاباتی او تبلیغات منفی در مورد دونالد ترامپ را حذف می‌کند و تنها تبلیغات درباره فعالیت‌های بایدن باقی خواهند ماند. گفته شده است بایدن این تصمیم را پیش از اعلام خبر انتقال ترامپ به بیمارستان گرفته بود.

بوریس جانسون، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، عبدالفتاح السیسی، رییس‌جمهوری مصر، رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه، مون جه‌این، رییس‌جمهوری کره جنوبی و جوزپه‌کنته نخست‌وزیر ایتالیا برای ترامپ و همسرش آرزوی بهبودی سریع کردند.سخنگوی وزارت خارجه چین گفت آرزو دارد دونالد ترامپ به سرعت بهبود یابد.

یونهاپ، خبرگزاری دولتی کره جنوبی، گزارش داد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، از ابتلای دونالد ترامپ به کرونا ابراز تاسف کرده و برای او آرزوی بهبودی کرده است.

 

تازه چه خبر؟
رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه گفت صلاح‌الدین دمیرتاش، سیاستمدار کرد زندانی، مدافع «تروریسم» و «دستش به خون هزاران کرد آلوده است»...More
رییس دفتر رییس‌جمهوری ایران با استقبال از شکست دونالد ترامپ گفت که مذاکرات جدیدی درباره برجام انجام نخواهد شد. محمود واعظی گفت: «ما نمی‌خواهیم...More
اسحاق جهانگیری،‌ معاون اول رییس‌جمهور ایران، مصوبه‌ای را برای اجرا ابلاغ کرد که طبق آن فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ۵۰ درصد...More
به گزارش خبرگزاری ریانووستی، سرویس امنیتی فدرال روسیه، روز چهارشنبه یک واحد شبه‌نظامی کوچک و برنامه «حمله تروریستی» داعش در مسکو را کشف و خنثی کرده...More
سازمان گزارشگران بدون مرز بازداشت ویدا ربانی، همکار هفته‌نامه صدا، را محکوم کرد. این سازمان تاکید کرد که قوه قضاییه دلیل بازداشت این روزنامه‌نگار را...More