دونالد ترامپ برای اولین بار در یک پیام تصویری: بیستم ژانویه دولت جدید کار خود را آغاز خواهد کرد | ایران اینترنشنال

دونالد ترامپ برای اولین بار در یک پیام تصویری: بیستم ژانویه دولت جدید کار خود را آغاز خواهد کرد

دونالد ترامپ برای اولین‌بار با انتشار پیامی تصویری، انتقال قدرت به دولت بعدی را در اول بهمن ماه پذیرفت و تاکید کرد این فرایند به صورت آرام و مسالمت‌آمیز صورت خواهد گرفت.

ترامپ روز پنج‌شنبه در پیامی تصویری اعلام کرد: «اکنون کنگره نتایج را تایید کرده است و در بیستم ژانویه، اول بهمن،  دولت جدید کار خود را آغاز خواهد کرد. تمرکز من بر انتقال قدرت آرام، منظم و بدون مشکل خواهد بود.»

رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به «حمله تاسف‌بار» روز چهارشنبه به ساختمان کنگره، گفت: «من نیز مانند همه مردم آمریکا از دیدن خشونت، بی‌قانونی و آشوب خشمگین شدم.»

ترامپ گفت که پس از شروع درگیری‌ها «بلافاصله» گارد ملی و پلیس فدرال را برای حفظ امنیت ساختمان کنگره و بیرون کردن «مهاجمان» اعزام کرده بود.

او افزود: «آمریکا کشور نظم و قانون است و همیشه باید این‌چنین بماند.»

ترامپ با محکوم کردن کسانی که در ساختمان کنگره دست به خشونت زدند گفت: «تظاهرات‌کنندگانی که وارد ساختمان کنگره شدند به دموکراسی بی حرمتی کردند. به کسانی که به خشونت و تخریب اقدام کردند می‌گویم: شما نماینده کشور ما نیستید. به کسانی که قانون را نقض کردند، می‌گویم: بهای این کار را پرداخت خواهید کرد.»

 

ترامپ با اشاره به بار روانی انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر برای جامعه آمریکا گفت: «هم‌اکنون باید خونسردی خود را حفظ کنیم و به آرامش برگردیم. ما باید به کار آمریکا رسیدگی کنیم.»

ترامپ تاکید کرد: آمریکا در شرایط کنونی نیاز به «بهبود و سازش» دارد.

او با اشاره به آسیب‌هایی که در اثر شیوع کرونا به اقتصاد و جامعه آمریکا وارد شده گفت: «شکست دادن همه‌گیری و احیای بزرگ‌ترین اقتصاد جهان نیازمند این است که همه در کنار هم کار کنیم.»

مایک پنس،‌ معاون اول رییس‌جمهور آمریکا،‌ روز پنجشنبه ۱۸ دی‌ماه اعلام کرد نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری در نشست مشترک کنگره مورد تایید قرار گرفته است.

بر این اساس، بایدن با ۳۰۶ رای کالج برگزینندگان در مقابل ۲۳۲ رای دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آینده آمریکا خواهد بود.

در پی اعلام این نتیجه،‌ کاخ سفید بیانیه‌ای صادر کرده و از «انتقال منظم» قدرت خبر داد.  ترامپ در این بیانیه اشاره کرد که تصمیم را علی‌رغم «عدم موافقت با نتایج انتخابات» می‌پذیرد.

تازه چه خبر؟
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، در پیامی ویدیویی با حمایت از دادخواهی و اعتراض مردم سراوان به کشتار دست‌کم ۱۰ سوخت‌...More
طبق تحقیقی که از سوی دانشگاه کلمبیای آمریکا صورت گرفته، گونه‌ای جدید از ویروس کرونا که شبیه به گونه کشف شده در آفریقای جنوبی است، از ماه نوامبر در...More