دست‌کم پانزده کشته درپی وقوع سیل در دو شهر ساحلی یونان | ایران اینترنشنال

دست‌کم پانزده کشته درپی وقوع سیل در دو شهر ساحلی یونان

دست‌کم پانزده کشته درپی وقوع سیل در دو شهر ساحلی یونان

 

شامگاه روز چهارشنبه ۲۴ آبان، پس از یک هفته بارش سنگین باران، وقوع سیلی مخرب در دو شهر ساحلی ماندرا و نی‌پراموس، واقع در غرب آتن در یونان، دست‌کم ۱۵ کشته و خسارات فراوانی برجای گذاشت.

شهرهای ماندرا و نی‌پراموس که از شهرهای صنعتی یونان هستند، تقریباً ۲۰هزار نفر جمعیت دارند و بیشتر بناهای ساخته‌شده در این شهرها، فاقد استانداردهای ساختمان‌سازی است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وقوع این سیل که به‌گفته ساکنان منطقه بی‌سابقه بوده، زیرساخت‌های منطقه را به‌کلی ویران کرده است و درپی آن، خانواده‌های بی‌شماری بی‌خانمان شده‌اند.

بنابر گفته شاهدان عینی، درپی این سیل مرگبار، بسیاری‌از دیوارها تخریب شده، آب و گل‌ولای همه‌جا را فرا گرفته و حتی در بعضی مناطق، ارتفاع آب به حدود ۳ متر رسیده است .

در این میان، شناور شدن خودروهایی که با جریان سیل به درخت‌ها و خانه‌ها کوبیده می‌شدند، مردم را به پناه بردن به پشت‌بام‌ها وادار کرده است؛ اما جریان سیل، اجساد تعدادی از قربانیانی را که گرفتار شده‌ بودند، کیلومترها تا دریا برده است. تاکنون اجساد بیش‌از ۱۵ نفر که در اثر این حادثه جان خود را از دست داده‌اند، پیدا شده است.

در حال حاضر، تحقیق و جست‌وجو برای یافتن دیگر قربانیان این سیل و برآورد میزان خسارات ناشی از آن در جریان است.

شهردار ماندرا از این سیل، به‌عنوان «فاجعه‌ای از کتاب مقدس» یاد کرده است.

ریاست اداره استان آتیک، که مدیریت هر دو شهر را در این منطقه برعهده دارد، اعلام کرده است که از صندوق همبستگی اتحادیه اروپا، جهت مدیریت این بحران درخواست کمک خواهد کرد.

الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان، دیپی این حادثه، ضمن اعلام عزای عمومی، گفت: «یونان لحظاتی سخت را پشت سر می‌گذارد؛ ما با فاجعه‌ای عظیم روبروییم».

او بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت که  اقدامات حمایتی برای کمک به خانواده‌ها و مشاغلی که خسارت دیده‌اند، به‌سرعت و بدون تأخیر صورت خواهد گرفت.

بارش باران‌های سیل‌آسا از این نوع، در یونان که دارای زیر ساخت‌های شهری بسیار ضعیفی است، مردم را با مشکلات فراوانی روبرو می‌کند و خسارات فراوانی برجای می‌گذارد.

دولت یونان، روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان، درخصوص وقوع سیل‌ در سایر نقاط کشور نیز وضعیت اضطراری اعلام کرده و به شهروندان خود اخطار داده است.

 

 

تازه چه خبر؟
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای حملات حوثی‌های یمن به مناطق مسکونی عربستان سعودی در شامگاه شنبه را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است که این حملات نه‌...More
به گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، دست‌کم ۱۸ نفر از معترضان در ادامه اعتراضات به کودتای نظامی در میانمار، کشته شدند. پلیس از اولین ساعات روز در نقاط...More
علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، ارسال نامه تهدیدآمیز تهران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تایید کرد. صالحی روز یکشنبه پس...More
میزگرد روابط اقتصادی ایران و اروپا که پیشتر در اعتراض به اعدام روح‌الله زم،‌ مدیر کانال تلگرام «آمدنیوز»، لغو شده و به تاخیر افتاده بود قرار است در...More
علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، گفت اگر واکسن کرونا برسد «شبکه بهداشت توانایی واکسیناسیون ۲۰ میلیون نفر را در ماه دارد.» رئیسی...More