دستور دولت آمریکا برای آماده شدن مراکز توزیع واکسن کرونا تا دو روز قبل از انتخابات | ایران اینترنشنال

دستور دولت آمریکا برای آماده شدن مراکز توزیع واکسن کرونا تا دو روز قبل از انتخابات

دولت آمریکا از فرمانداران ایالت‌های این کشور خواسته است تا ۱۱ آبان (اول نوامبر) به سرعت مراکز مورد نظر خود را برای توزیع واکسن کرونا آماده کرده و موانع احتمالی موجود برای توزیع‌کنندگان را از هم‌اکنون برطرف کنند. این در حالی است که انتخابات آمریکا روز ۱۳ آبان برگزار می‌شود.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در نامه‌ای از فرمانداران خواسته است دسترسی شرکت مک‌کسون به عنوان توزیع‌کننده اصلی واکسن کرونا را به سایر مراکز توزیع فراهم کنند و در صورت نیاز تمامی شرایطی که ممکن است فعال شدن این مراکز را به تاخیر بیندازد، لغو کنند.

شرکت مک‌کسون ماه گذشته با دولت آمریکا به توافق رسید که توزیع‌کننده اصلی واکسن کرونا و تجهیزات مربوط به آن باشد.

در نامه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا عنوان شده است که واکسن و اقلام مربوط به آن باید بدون هیچ هزینه‌ای از سوی دولت فدرال تهیه و توزیع شود.

همچنین ایالت‌های آمریکا ملزم شده‌اند افرادی را که در اولویت دریافت واکسن هستند با سرعت شناسایی کنند.

براساس برنامه ملی توزیع واکسن کرونا، کادر درمانی که در خط مقدم مقابله با کرونا کار می‌کنند و سپس افرادی که نسبت به نشانه‌های وخیم‌تر کرونا آسیب‌پذیرتر هستند در اولویت دریافت واکسن قرار دارند.

استفن هان، کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا، اخیرا در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز گفته بود پیش از آنکه مرحله سوم آزمایش واکسن کرونا به پایان برسد، می‌توان مجوز استفاده اضطراری از این واکسن را صادر کرد.

براساس اسنادی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها برای فرمانداران ارسال کرده، یکی از سناریوهای ممکن این است که تا پایان اکتبر دو میلیون دوز آماده استفاده شوند و تا پایان ماه نوامبر نیز ۱۰ تا ۲۰ میلیون دوز دیگر واکسن در دسترس قرار بگیرند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، دستور دولت آمریکا برای آماده شدن محل‌های توزیع واکسن این نگرانی را در میان کارشناسان بهداشتی ایجاد کرده که ممکن است در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری این واکسن پیش از حصول اطمینان از بی‌خطر بودن آن، به دلایل سیاسی سریع‌تر آماده شود. البته با توجه به این‌که انتخابات آمریکا در ۱۳ آبان (سوم نوامبر) برگزار می‌شود، پیش‌بینی می‌شود تا آن زمان بسیاری از رای‌دهندگان رای خود را به صورت پستی ارسال کرده‌ باشند.

 کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا در واکنش به این نگرانی‌ها در توییتی نوشت که اطمینان حاصل خواهد کرد تمامی تصمیم‌ها مطابق با استانداردهای این سازمان گرفته شود و تاکید کرد سلامت بیماران و عموم مردم اولویت اصلی است.

دولت آمریکا در تلاش است براساس اقدامی که عملیات وارپ نام گرفته واکسن و درمان کرونا را هرچه سریع‌تر تهیه و توزیع کند؛  تاکنون سه واکسن از میان گزینه‌های موجود در مرحله نهایی آزمایش قرار گرفته‌اند.

تازه چه خبر؟
ده‌ها نفر از چهره‌های فرهنگی و هنری ایران با امضای بیانیه‌ای خواستار توقف جنگ قره‌باغ شدند. در این بیانیه از «همه وجدان‌های بیدار» خواسته شده که این...More
پایگاه خبری هرانا گزارش داد ۱۳ تن از زندانیان در «زندان تهران بزرگ» با وجود بروز نشانه‌های ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی محروم مانده‌اند. به نوشته...More
پس از انتشار گزارش‌ها درباره زندگی یک کودک چند روزه به همراه مادرش در یک خرابه در سبزوار، یک مقام بهزیستی گفت مادر این کودک فرار کرده و نوزاد به...More
اینستاگرام حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به زبان فرانسه را پس از انتشار پیام او درباره کاریکاتورهای شارلی ابدو برای چند ساعت بست...More
ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، در نوشته‌ای در سالگرد اعتراض‌های آبان ۹۸ تاکید کرد که تلاش برای اصلاح نظام جمهوری اسلامی «آب در هاون کوبیدن» است و این...More