در هند حدود چهار هزار نفر طی یک روز در اثر کرونا جان باختند | ایران اینترنشنال

در هند حدود چهار هزار نفر طی یک روز در اثر کرونا جان باختند

وزارت بهداشت هند اعلام کرد تعداد موارد روزانه ابتلا به کرونا در این کشور به بیش از ۴۱۲ هزار مورد رسیده و نزدیک به چهارهزار نفر طی یک روز جان خود را از دست دادند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، نیمی از موارد ابتلا به کرونا در هفته گذشته در جهان متعلق به هند بود. کارشناسان می‌گویند آمار واقعی شیوع کرونا بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است.  

در حال حاضر، بیمارستان‌های هند با کمبود شدید تخت و اکسیژن مواجه هستند و بسیاری از بیماران در حالی که در آمبولانس‌ها و یا پارکینگ‌های بیمارستان‌ها منتظرند جان خود را از دست می‌دهند.

آمار جان باختگان در هند در حدی بالا رفته که سردخانه‌ها و کوره‌های سوزاندن اجساد ظرفیت پاسخگویی به تعداد موارد فوت شده را ندارند.

این در حالی است که دولت هند پیش‌بینی کرده موج سوم شیوع کرونا در این کشور اجتناب ناپذیر خواهد بود.

دولت نخست‌وزیر نارندرا مودی به دلیل اینکه جلوی برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها و مراسم مذهبی را نگرفته تحت فشار است.

در حالی که احزاب مخالف دولت خواستار تعطیلی سراسری هستند، دولت به دلیل نگرانی از بحران‌های اقتصادی مایل به انجام این کار نیست.

در پی اوج گرفتن ابتلا به کووید۱۹ در هند و درخواست مسئولان این کشور از غرب برای ارسال کمک‌‌های فوری،‌ غیر از ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا نیز اعلام کردند که به کمک هند خواهند شتافت.

کاخ سفید اعلام کرده مسئولان مربوطه در آمریکا بی‌وقفه برای آماده کردن داروهای مورد نیاز، کیت‌های تست فوری کرونا، دستگاه‌های کمک تنفسی و پوشش‌های محافظتی تلاش می‌کنند.

همچنین ایالات متحده قرار است منابع لازم برای تولید فوری واکسن کوویشیلد در هند را شناسایی کرده و دسترسی آن کشور به این منابع را فراهم کند.

آمریکا همچنین قصد دارد برای تولید واکسن بیو ایی در هند سرمایه گذاری کند تا تولید آن سرعت گرفته و تا پایان سال میلادی ۲۰۲۲ به یک میلیارد دوز برسد.

یک گروه از کارشناسان مشاوران بهداشت عمومی آمریکا نیز از سوی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های این کشور برای کمک به دولت هند به این کشور اعزام خواهند شد.

همزمان، کمیسیون اروپایی هم در پی دریافت درخواست کمک از هند،‌ ساز و کار ویژه ای را فعال کرده است تا از آن راه به سرعت دارو و کپسول های اکسیژن مورد نیاز این کشور را ارسال کند.

بریتانیا هم نخستین محموله کمک های خود را شامل دستگاههای کمک تنفسی و تجهیزات دیگر، به هند فرستاد.

وزیر دفاع آلمان نیز اعلام کرد که در نظر دارد کمک‌های اضطراری خود را، شامل دستگاه‌های تولید اکسیژن، به هند ارسال کند.

 

 

 

تازه چه خبر؟
جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، یک روز پیش از دیدار خود با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، به یک اختلاف طولانی‌مدت با اتحادیه اروپا در مورد «یارانه...More
در حالی که قرار است یهودیان افراطی در بخش شرقی بیت‌المقدس «راهپیمایی پرچم» برگزار کنند، تدابیر امنیتی در بیت‌المقدس شرقی افزایش یافته است و رسانه‌ها...More
دانشمندان موفق شده‌اند با بازیافت بطری‌های پلاستیکی، آن‌ها را به طعم‌دهنده وانیل تبدیل کنند. این امر به‌کمک یک باکتری که ‌مهندسی‌ ژنتیکی شده، ممکن...More
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، بدون اعلام تاریخ مشخصی، گفت دادگاه پرونده هواپیمای اوکراینی «به‌زودی» برگزار می‌شود...More
احد وظیفه، رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی، گفت «بدون هیچ تعارفی آب نیست» و «در بسیاری از مناطق نیز محدودیت منابع آبی شدید است...More