در موج جدید حملات سایبری، هکرهای تحت حمایت چین ۶۰ هزار شرکت و کسب‌وکار را هدف قرار دادند | ایران اینترنشنال

در موج جدید حملات سایبری، هکرهای تحت حمایت چین ۶۰ هزار شرکت و کسب‌وکار را هدف قرار دادند

مایکروسافت اعلام کرد حمله پیچیده هکری به نرم‌افزار ایمیل مایکروسافت، در حال تبدیل به یک بحران امنیت سایبری جهانی است و همزمان دولت بایدن زنگ خطر درباره این رشته حملات جدید را به صدا درآورد و آن را به چین نسبت داد.

به گزارش بلومبرگ، یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد این حملات با یک گروه هکری تحت حمایت دولت چین آغاز شد و تاکنون دست‌کم ۶۰ هزار نفر در سطح جهان هدف این حملات قرار گرفته‌اند که بیشتر قربانیان در میان شرکت‌ها و مشاغل کوچک و متوسط قرار دارند.

پس از آن بود که شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود که دولت بایدن کارگروهی را برای مقابله با این حمله را در نظر بگیرد.

حمله پیچیده هکری به نرم‌افزار ایمیل مایکروسافت، در حال تبدیل شدن به یک بحران امنیت سایبری جهانی است و هکرها برای حمله به قربانیان هر چه بیشتر تا قبل از آن که شرکت‌ها بتوانند سیستم‌های امنیتی کامپیوترهای خود را تقویت کنند، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مایکروسافت می‌گوید که حمله با یک گروه هکری تحت حمایت دولت چین آغاز شد و به گفته سی‌ان‌ان، تخمین زده می‌شود که ۳۰ هزار مشتری مایکروسافت در ایالات متحده و ۲۵۰ هزار کاربر در سطح جهان، تحت تاثیر حمله قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود که این شمار افزایش یابد.

جن ساکی، مشاور رسانه‌ای کاخ سفید، روز جمعه، این حمله را «حمله‌ای فعال» ‌توصیف کرد و گفت دولت، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها باید در مورد آن اقدام کنند.

بسیاری از قربانیان ظاهرا کسب‌وکارهای کوچک و متوسطی هستند که در دام هکرها گرفتار شده‌اند.

بانک‌ها و موسسات تامین برق، خانه‌های سالمندان و همچنین یک شرکت تولید بستنی، از جمله قربانیان این حمله هستند که تاکنون شناسایی شده‌اند.

این حمله در حال گسترش سریع، نگرانی مقام‌های امنیت ملی آمریکا را برانگیخته است. کارشناسان می‌گویند در مراحل نهایی حمله، هکرها روند حمله را ماشینی کرده و ظرف چند روز ده‌ها هزار قربانی را در سطح جهان هدف قرار دادند.

تازه چه خبر؟
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ بندر گناوه در استان بوشهر را لرزاند و در تعدادی از شهرهای استان خوزستان و همه مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد نیز احساس شد...More
محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا از چین وارد ایران شد. قوسیان مقدم روز یکشنبه به تسنیم گفت صلیب سرخ چین این...More
وزارت دفاع اسرائیل از امضای بزرگترین قرارداد در حوزه تامین دفاعی با یونان خبر داد. خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۲۹ فروردین گزارش داد با امضای این...More
چین و آمریکا متعهد شدند با همکاری یکدیگر و سایر کشورها، با تغییرات اقلیمی مقابله کنند. وزارت محیط زیست چین، روز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه، پس از دیدار...More
زنی به جرم دروغ گفتن درباره نقش خود در نسل‌کشی رواندا در سال ۱۹۹۴، پس از اتمام ۱۰ سال حبس در زندان آمریکا، از ایالات متحده اخراج و به کشورش تحویل...More