حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه و پایگاه هوایی عربستان سعودی | ایران اینترنشنال

حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه و پایگاه هوایی عربستان سعودی

سخنگوی نظامی شبه نظامیان حوثی در یمن اعلام کرد حوثی‌ها فرودگاه  ابها و پایگاه هوایی خمیس مشیط را در عربستان سعودی مورد اصابت حملات پهپادی قرار داده‌اند.

این سخنگو به شبکه تلویزیونی المسیره متعلق به حوثی‌ها گفت هدف حملات پهپادی روز یکشنبه ۳ شهریور، مناطق جنوب‌غرب عربستان سعودی بود.

مقام‌های عربستان سعودی تاکنون در این باره واکنشی نشان نداده‌اند. 

حوثی‌های یمن که صنعا، پایتخت این کشور، را تحت کنترل دارند در چند ماه اخیر بر شدت حملات خود علیه عربستان سعودی افزوده‌اند.

اتئلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی نیز به تاسسیات نظامی متعلق به حوثی‌ها را در یمن، خصوصا در صنعا، حملات متعددی داشته است.

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف، روز شنبه ۲ شهریورگفته بود کشورهای عضو ائتلاف در حال انجام اقدامات لازم برای رهگیری پهپادهای حوثی‌ها و پیشگیری از حملات آنها هستند. 

تشدید خشونت در یمن توافق آتش‌بسی را که با وساطت سازمان ملل در شهر ساحلی حدیده برقرار شد با چالش مواجه کرده است. حدیده که در سال گذشته مرکز اصلی جنگ جاری در یمن بود مسیر اصلی انتقال مواد غذایی به این کشور جنگ‌زده است.

یمن از سال۲۰۱۴ و در پی تسخیر صنعا از سوی حوثی‌های تحت حمایت ایران درگیر جنگ و خشونت است.

درگیری‌های یمن در سال ۲۰۱۵با حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی برای بازگرداندن دولت قانونی یمن به قدرت شدت یافت.

بر اساس آمار تخمینی سازمان ملل، بیش از۷۰ هزار نفر تاکنون در درگیری‌های یمن کشته شده‌اند. همچنین میلیون‌ها نفر در آستانه قحطی قرار گرفته‌اند و کشور شاهد یکی از بدترین بحران‌های انسانی است.

اعضای ائتلاف نظامی تحت فرماندهی عربستان سعودی، جمهوری اسلامی ایران را متهم به تسلیح حوثی‌ها می‌کنند اما مقام‌های ایرانی ارسال هرگونه موشک یا پهپاد را به این شورشیان رد کرده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
معصومه ابتکار، رییس پیشین سازمان حفاظت محیط زیست، اعلام کرد با اینکه این سازمان مخالف خشک کردن هورالعظیم برای استخراج نفت بود اما در سال ۸۹ آب به روی...More
سخنان محمدرضا نقدی،‌ معاون سپاه پاسداران،‌ که منتقدان طرح محدودسازی اینترنت را «یک مشت منافق کامنت‌گذار» خوانده بود ،‌ با اعتراض‌ها و واکنش‌هایی روبه...More
آمار رسمی وزارت بهداشت در روز جمعه هشتم مرداد نشان می‌دهد که شمار جان‌باختگان و مبتلایان کرونا نسبت به هشتم تیر تقریبا دو برابر شده است. بر اساس آمار...More
حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر و برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی از بازداشت تعدادی از مادران داغدار آبان پس از تجمع آنها در میدان آزادی خبر داده‌اند. بر...More
علیرضا معزی، معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور ایران، گزارش‌ها درباره تاخیر عمدی حسن روحانی در دیدار اخیر خامنه‌ای با اعضای دولت را تکذیب کرد. او نوشت...More