حمله راکتی به پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق؛ یک پیمانکار غیرنظامی جان باخت | ایران اینترنشنال

حمله راکتی به پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق؛ یک پیمانکار غیرنظامی جان باخت

 

 خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی نوشت در حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد، محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا، یک پیمانکار غیرنظامی نیروهای ائتلاف جان خود را از دست داد.

وین موراتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند اعلام کرد در حمله به پایگاه عین‌الاسد دست‌کم ۱۰ موشک در این پایگاه فرود آمد. 

در این حمله یک پیمانکار غیرنظامی نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا به دلیل حمله قلبی جان باخت. این سومین مرگ بر اثر حملات راکتی در عراق در هفته‌های اخیر است.

در روزهای گذشته، حمله راکتی به نیروهای تحت رهبری آمریکا در اربیل دو کشته به جا گذاشت.

در همین حال، منابع امنیتی غربی به خبرگزاری فرانسه گفتند راکت‌هایی که به پایگاه عین‌الاسد اصابت کرده، از نوع آرش و ساخت ایران است.

سفیر بریتانیا در عراق حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد را به شدت محکوم کرد و در توییتی نوشت: «نیروهای ائتلاف با دعوت دولت عراق در این کشور هستند تا با داعش مبارزه کنند. این حملات تروریستی مبارزه علیه داعش را تضعیف و عراق را بی‌ثبات می‌کند.»

عین‌الاسد پایگاهی است که ایران دی‌ماه سال گذشته در انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس، توسط آمریکا آن را مورد حمله قرار داده بود.

حمله جدید به این پایگاه نظامی در آستانه سفر پاپ فرانسیس،‌ رهبر کاتولیک‌های جهان، به کشور عراق صورت می‌گیرد. قرار است او جمعه به این کشور سفر کند.

ارتش عراق بدون اشاره به جزییات این حمله اعلام کرده که خسارات قابل توجهی در پی آن ایجاد نشده است.

هفته گذشته، آمریکا یک حمله هوایی علیه شبه‌نظامیان کتائب حزب‌الله که مورد حمایت ایران هستند، در مرز عراق و سوریه انجام داد و بر اساس گزارش‌ها، دست‌کم ۲۲ نفر در این حمله کشته شدند. 

تازه چه خبر؟
سفیر اسرائیل در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل خواستار رسیدگی فوری به حوادث دریایی اخیر و محکوم کردن جمهوری اسلامی به دلیل...More
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با اشاره به حمله به کشتی مرسر استریت گفت: «درباره کشتی و کلا درباره ایران، ما می‌کوشیم حمایت جهانی را کسب کنیم اما...More
محمدهادی ساروی با پیروزی در دیدار رده بندی وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک توکیو مقابل حریف فنلاندی به مدال برنز دست یافت. ساروی در دور...More
محسن بهاورند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، اعلام کرد در سال جاری میلادی اسرائیل به ۱۱ کشتی تجاری ایرانی حمله کرده است. پیشتر اسحاق جهانگیری، از...More
در واکنش به انتقادها از چگونگی اختصاص سهمیه واکسیناسیون کرونا برای خبرنگاران در ایران، محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت این معاونت نقشی در...More