حمله به دو نفتکش در دریای عمان، ایران ۴۴ نفر از خدمه نفتکش‌ها را نجات داد | ایران اینترنشنال

حمله به دو نفتکش در دریای عمان، ایران ۴۴ نفر از خدمه نفتکش‌ها را نجات داد

خبرگزاری بلومبرگ از حمله به یک نفتکش در دریای عمان که از عربستان سعودی به سوی سنگاپور حرکت می‌کرد خبر داده است.

ناوگان پنجم آمریکا نیز از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر داده است. این در حالی است که نیروی دریایی بریتانیا صبح روز پنج‌شنبه به دلیل یک آتش‌سوزی در دریای عمان، از کشتی‌های منطقه خواسته بیشترین احتیاط را در نظر بگیرند.

مدیر حفاظت ایمنی و تجسس دریایی ایران نیز از عملیات امداد به دو نفت نفتکش خبر داده و گفته است ۴۴ نفر از خدمه این دو نفت کش را  نجات داده است.

بر اساس این گزارش، یکی از این نفتکش ها ، پس از بارگیری در عربستان سعودی، راهی سنگاپور بود و دیگری راهی تایوان بود. محموله این نفتکش که در فاصله ۱۴مایل دریایی از ایران قرار داشت، آسیب ندیده است، همچنین یکی از نفتکش‌ها، پرچم جزایر مارشال را حمل می‌‌کرده و دیگری  با پرچم پاناما تردد  کرده است.

نیروی دریایی بریتانیا جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده، اما  شبکه‌های تلویزیونی وابسته به حکومت ایران به نقل از برخی رسانه‌های منطقه از «حمله به دو نفتکش غول پیکر در دریای عمان» خبر داده‌اند.

خبرگزاری صدا و سیما روز پنج‌شنبه به نقل از «منابع محلی عمانی» نوشت: «صدای مهیب دو انفجار پیاپی از داخل دریای عمان شنیده شده است.»

به نوشته این خبرگزاری، «این دو کشتی از نوع سوپرتانکر بوده و حامل نفت خام از خلیج فارس به کشوری بوده است.»

مبدأ و مقصد این کشتی‌ها اعلام نشده اما اضافه شده که «منابع محلی در کشور پاکستان نیز صدای انفجار را تأیید کردند».

خبرگزاری صدا و سیما همچنین اضافه کرده که «یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در دریای عمان به زودی غرق می‌شود.»

خبرگزاری بلومبرگ نیز نوشت بر اساس اطلاعات رسیده به این خبرگزاری، یک کشتی در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی بارگیری شده بود.

انتشار این خبر درحالی است که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در ایران به سر می‌برد و برای میانجیگری در زمینه تنش‌های به وجود آمده میان ایران و آمریکا تلاش می‌کند.

او پس از دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، با آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.

همچنین یک ماه پیش نیز حمله به چهار کشتی تجاری در نزدیکی بندر فجیره در امارات متحده عربی تنش‌ها را افزایش داده بود.

پس از چند روز که بازار نفت با کاهش قیمت مواجه بود، قیمت نقت روز پنج‌شنبه با انتشار خبر حمله به دو نفت‌کش دیگر افزایش یافت.

 

تازه چه خبر؟
بمبگذاری در یک مدرسه دینی در پیشاور پاکستان هفت کشته و بیش از هشتاد زخمی برجای گذاشت. حال پنج نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است. این انفجار روز سه‌...More
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید ایالات متحده و هند باید برای مقابله با تهدیدات چین علیه آزادی و امنیت، با یکدیگر همکاری کنند. پمپئو روز دوشنبه...More
در ادامه واکنش‌ها به اظهارات امانوئل مکرون،‌ رییس‌ جمهوری فرانسه،‌ وزارت خارجه ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد روز گذشته کاردار موقت فرانسه در تهران را...More
کاظم غریب‌آبادی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که بعد از انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز، جمهوری اسلامی به جای...More
علیرضا سلیمی، نماینده مجلس، در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد بررسی بازار فولاد، خواهان روشن شدن سرنوشت پنج میلیارد دلار درآمد حاصل...More