جو بایدن: همه آمریکایی‌های بالای ۱۸ سال تا دوهفته دیگر واجد شرایط دریافت واکسن کرونا خواهند بود | ایران اینترنشنال

جو بایدن: همه آمریکایی‌های بالای ۱۸ سال تا دوهفته دیگر واجد شرایط دریافت واکسن کرونا خواهند بود

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، به تمامی ایالت‌های این کشور اعلام کرد که تا ۱۹ آوریل، ۳۰ فروردین، کلیه افراد ۱۸ سال به بالا در ایالات متحده واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند. پیش از این دولت آمریکا اول ماه مه، ۱۱ اردیبهشت، را برای رسیدن به این هدف تعیین کرده بود. 

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، سه‌شنبه ۱۶ فروردین‌ماه، در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت که «پس از این تمامی شهروندان آمریکا واجد دریافت واکسن کرونا هستند و دیگر نیازی نیست تا این افراد به وب‌سایت‌های ایالتی مراجعه کنند تا ببینند که آیا واجد شرایط دریافت واکسن هستند یا نه.»

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که صف‌های دریافت واکسن پس از این طولانی‌تر خواهد شد و مردم بیشتری برای دریافت واکسن مراجعه خواهند کرد.

این در حالی است که هنوز مشخص نیست برای افراد زیر ۱۶ سال قرار است کدام واکسن کرونا مورد استفاده قرار گیرد.

جو بایدن همچنین در توییتی اعلام کرد ۷۵ روز پس از روی کار آمدن دولت او ۱۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا به مردم آمریکا تزریق شده و تاکید کرد تا صدمین روز کار دولت این میزان به ۲۰۰ میلیون خواهد رسید. 

در همین حال ران کلین، رییس دفتر کاخ سفید، نیز در توییتر نوشته که تمامی فرمانداران ایالت‌های آمریکا اعم از دموکرات و جمهوری‌خواه با تیم مقابله با ویروس کووید-۱۹ کاخ سفید همکاری دارند تا برنامه واکسیناسیون را سرعت ببخشند.

روز گذشته نیز موریل باوزر، شهردار واشینگتن دی‌سی، اعلام کرد همه شهروندان سنین بالای ۱۶سال در این شهر واجد شرایط دریافت واکسن کووید ۱۹ هستند و واکسیناسیون این گروه سنی از ۱۹ آوریل آغاز می‌شود. 

از سوی دیگر بنابر آمار دانشگاه جانز هاپکینز،‌ میزان مرگ‌و‌میر روزانه ناشی از بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده در روز یک‌شنبه به پایین‌ترین حد خود در یک سال گذشته رسید و آمار مرگ‌ و ‌میر از ۶۷۶ نفر در روزهای گذشته به ۲۲۲ نفر کاهش یافت.

برخی از محققان کاهش میزان مرگ‌ومیر هفتگی آمریکا را  ناشی از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و واکسیناسیون ارزیابی می‌کنند.

ویروس کرونا در آمریکا تاکنون جان بیش از ۵۵۰ هزار نفر را گرفته است. این در حالی است که تاکنون بیش از ۱۶۷ میلیون دوز واکسن کرونا در این کشور برای شهروندان تزریق شده است. به این معنی که از میان۱۰ شهروند آمریکایی، چهار نفر دست‌کم یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
بنابر گزارش‌ها، در جریان تجمع عصر جمعه شهروندان اهواز در بلوار ساحلی این شهر چند نفر بازداشت شدند. پایگاه خبری امتداد تعداد بازداشت‌شدگان را چهار مرد...More
بیش از ۸۰۰ دانشجو در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت اعلام کردند که نفوذ خصوصی‌سازی ضربات جبران‌ناپذیری به کارگران و بخش‌های گوناگون...More
هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، علیه یک شهروند کانادایی-ایرانی‌ به اتهام صادرات غیرقانونی به ایران اعلام جرم کرد. هیات منصفه یک دادگاه فدرال در...More
نمایندگی کمک‌رسانی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد در حمله نیروهای «ضد دولتی» به دفتر این نمایندگی در هرات، دست‌کم یک نگهبان کشته شد. این حمله که...More
تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی ۲-۰ مقابل پیکان برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. مهدی ترابی (۹) و احمد نورالهی در دقیقه ۲۲ گل‌...More