جو بایدن: ایران در زمان ریاست‌جمهوری من هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نمی‌کند | ایران اینترنشنال

جو بایدن: ایران در زمان ریاست‌جمهوری من هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نمی‌کند

جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، در دیدار با همتای اسرائیلی خود، رووین ریولین، تاکید کرد که دولت او هیچ‌گاه به جمهوری اسلامی اجازه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را نخواهد داد.

بایدن در این دیدار که روز دوشنبه در کاخ سفید برگزار شد گفت: «ایران در زمان من هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نخواهد کرد.»

جو بایدن با اشاره به اینکه ایران یکی از موضوع‌های مورد بحث با رییس‌جمهوری اسرائیل است، به حمله‌های اخیر آمریکا علیه شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در منطقه مرزی عراق و سوریه پرداخت.

رییس‌جمهوری آمریکا گفت: «شب گذشته من شخصا دستور حمله را به سایت‌های شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، که مسئول حمله‌های اخیر علیه نیروهای آمریکا در عراق بوده‌اند، صادر کردم.»

او با اشاره به اینکه این اقدام را بر اساس اختیارات خود در قانون اساسی انجام داده، گفت: «حتی کسانی‌ که در کنگره مایل نیستند این امر را بپذیرند، تصدیق کرده‌اند که این حرف صحیح است.»

این دومین اقدام نظامی است که ارتش آمریکا از زمان روی کار آمدن جو بایدن و به دستور شخص او علیه مواضع شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران انجام داده است.

بایدن با اشاره به اینکه او و تیمش از نزدیک با دولت جدید اسرائیل در حال همکاری است، ابراز امیدواری کرد که به زودی در کاخ سفید میزبان نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، باشد.

رییس‌جمهوری آمریکا همچنین بر «حمایت کامل» ایالات‌متحده از عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشورهای خاورمیانه و آفریقا تاکید کرد و گفت این روند «تا حدی پیشرفت» کرده است.

رییس‌جمهوری اسرائیل نیز آمریکا را «بهترین دوست» اسرائیل خواند و گفت که نزدیکی دو ملت بر اساس «ارزش‌های مشترک مردم‌سالاری و لیبرالیسم» شکل گرفته است.

او افزود: «حتی با وجودی که با هم توافق داریم که لازم نیست در همه زمینه‌ها موافق باشیم، اما کمک شما برای ما مهم است.»

 

تازه چه خبر؟
بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور، گفت مصوبه سال ۹۸ دولت درباره اعطای اقامت پنج ساله به خارجی‌ها در ازای سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار...More
حوثی‌های وابسته به ایران روز پنجشنبه، همزمان با روز ملی عربستان سعودی، مجموعا پنج پهپاد انفجاری به خاک این کشور پرتاب کردند. خبرگزاری رسمی عربستان...More
کارلس پوجدمون، رهبر جدایی‌طلبان کاتالونیا و رییس سابق دولت خودمختار این منطقه، روز جمعه یک روز پس از بازداشت در ایتالیا موقتا از زندان آزاد شد و مقام...More
گروه حزب‌الله لبنان اعلام کرد که دومین کشتی حامل سوخت ایران به مقصد لبنان شامگاه پنجشنبه در بندر بانیاس سوریه پهلو گرفته است. این خبر را بامداد جمعه...More
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد درباره برجام، مسائل منطقه‌ای و افغانستان با یکدیگر...More