جهان فوتبال در سوگ دیه‌گو مارادونا | ایران اینترنشنال

جهان فوتبال در سوگ دیه‌گو مارادونا

در پی درگذشت دیه‌گو مارادونا، اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان، در سن ۶۰ سالگی، آرژانتین سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

پس از آنکه وکیل مارادونا تایید کرد که او روز چهارشنبه در منزلش دراثر سکته قلبی درگذشته است، آلبرتو فرناندز، رییس‌جمهوری آرژانتین، در واکنش به این خبر در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: «تو ما را به بالاترین نقطه جهان بردی و عمیقا ما را خوشحال کردی. تو بزرگ‌ترین بودی. برای اینکه با ما بودی از تو سپاسگزاریم دیگو. تمام زندگی‌مان دلتنگ تو خواهیم بود.»

در بوینس آیرس، پایتخت، مردم به خیابان‌ها آمدند و جمعیت زیادی در محله سنت آندره که مارادونا در آن زندگی می‌کرد، تجمع کردند. در ایستگاه‌های متروی پایتخت، به جای اطلاعات مربوط به قطارها، در بیلبوردها نوشته شد: «دیه‌گو متشکریم.»

خیابان‌های شهر لاپلاتا نیز، که مارادونا اخیرا مدیریت فنی تیم فوتبال محلی‌ آن را به عهده گرفته بود، مملو از جمعیت بود.

پله، فوتبالیست برزیلی، که بسیاری از کارشناسان فوتبال او را تنها کسی می‌دانند که توانسته از نظر مهارت به مارادونا نزدیک شود، در پیامی در واکنش به درگذشت مارادونا نوشت: «قطعا یک روز با هم در آسمان بالای سرمان پاسکاری می‌کنیم.»

سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، با قرار دادن تصویر بزرگی از مارادونا در صفحه اول خود نوشت: «جهان فوتبال در سوگ درگذشت دیه‌گو مارادونا»

جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، در پیامی نوشت: «کاری بی‌نظیری که دیگو برای فوتبال کرد این بود که ما را عاشق این بازی زیبا کرد. دیه‌گو برای این کار تا ابد لایق قدردانی است.»

شهردار شهر نیپلس ایتالیا، که مارادونا در دهه هشتاد میلادی تیم فوتبال این شهر را برای اولین بار در لیگ فوتبال ایتالیا صاحب مقام کرده بود، اعلام کرد نام استادیوم این شهر به مارادونا تغییر می‌یابد.

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی فوتبال جهان، در پیامی مارادونا را «جادوگر بی‌همتا» خواند و گفت: «امروز من با یک دوست و جهان با یک نابغه ابدی خداحافظی می‌کند.»

رونالدو افزود: «او یکی از بهترین‌های ممکن بود. یک جادوگر بی‌همتا. او خیلی زود از بین ما رفت اما یک میراث نامحدود و یک خلاء بی‌پایان نیز به جای گذاشت. روحت آرام. تو هیچ‌گاه فراموش نمی‌شوی.»

سخنگوی واتیکان نیز اعلام کرد پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، از شنیدن خبر درگذشت دیه‌گو مارادونا، ستاره فوتبال جهان، متاثر شده و برای او دعا می‌کند. وب‌سایت خبری واتیکان، درگذشت مارادونا را در صد ر اخبار خود قرار داده و این فوتبالیست آرژانتینی را «شعر فوتبال» خوانده است.

تازه چه خبر؟
محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری مازندران گفت حکم نهایی پرونده سه محیط‌بان در آمل هنوز صادر نشده است. به گزارش ایلنا، اکبری روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین در...More
با ادامه مذاکره غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین، گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، از قدرت‌های جهانی خواست اطمینان حاصل کنند که ایران در آینده قادر...More
محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری مازندران گفت حکم نهایی پرونده سه محیط‌بان در آمل هنوز صادر نشده است. به گزارش ایلنا، اکبری روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین در...More
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، گفت واکسیناسیون گسترده در برابر کرونا، در راس همه برنامه‌ها و اقدامات دولت قرار دارد. به گزارش ایسنا، روحانی...More
نیروی انتظامی بوکان، در استان آذربایجان غربی، اعلام کرد فردی که با بستن یک قلاده سگ به خودرویش و کشیدن آن اقدام به حیوان‌آزاری کرده بود، دستگیر شده...More