ترامپ و بایدن در دو برنامه تلویزیونی مجزا به پرسش‌های مردم پاسخ دادند | ایران اینترنشنال

ترامپ و بایدن در دو برنامه تلویزیونی مجزا به پرسش‌های مردم پاسخ دادند

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آبان ماه، به‌طور همزمان در دو شبکه تلویزیونی در دو شهر مختلف شرکت کردند و به پرسش‌های مردم در مورد برنامه‌های خود پاسخ دادند.

ترامپ که در برنامه زنده شبکه ان‌بی‌سی در شهر میامی حضور یافته بود از عملکرد دولت خود در مقابله با کرونا و از اقداماتی همچون برگزاری مراسم مختلف در زمان شیوع کرونا دفاع کرد.

ترامپ گفت: «من رییس‌جمهورم. من باید مردم را ببینم. نمی توانم در زیرزمین بنشینم.»

رییس‌جمهوری آمریکا در این برنامه پذیرفت در صورتی که در انتخابات پیروز نشود قدرت را به صورت مسالمت‌آمیز واگذار خواهد کرد. او تا پیش از این از اظهار نظر مستقیم در این مخورد خودداری کرده بود، در این برنامه گفت: «از من می پرسند که آیا انتقال مسالمت‌آمیز قدرتررا می‌پذیری؟ من می‌گویم بله خواهم پذیرفت. اما مثل همه می‌خواهم انتخابات صادقانه برگزار شود.»

رییس‌جمهوری آمریکا همچنین به پرسش مجری در مورد تحقیق نیویورک تایمز در مورد میزان بسیار پایین مالیاتی که ترامپ برای کسب‌وکارش طی دو دهه اخیر پرداخت کرده پاسخ مشخصی نداد.

 بایدن نیز که در شهر فیلادلفیا در برنامه شبکه ای‌بی‌سی حضور یافته بود، از ترامپ به دلیل واکنش «وحشت‌زده‌اش» به بحران شیوع کرونا انتقاد کرد و گفت رییس‌جمهوری آمریکا تلاش کرد تا مرگبار بودن کرونا را مخفی کند.

بایدن گفت: «ترامپ می‌گوید به این دلیل در مورد خطر کرونا حرفی نزده چون نگران بوده مردم آمریکا وحشت‌زده شوند. مردم آمریکا وحشت زده نمی شوند. او بود که ترسیده بود.»

بایدن با انتقاد از سیاست کمک رسانی ترامپ در دوره شیوع کرونا گفت رییس‌جمهوری هزاران میلیارد دلار کمکی را که برای کمک به مردم آمریکا در کنگره به تصویب رسیده بود، راهی شرکت‌های بزرگ کرد و باعث شد کسب‌وکارهای کوچک ورشکسته شوند.

نامزد دموکرات‌ها گفت در نتیجه این سیاست‌های نادرست، در دوره همه‌گیری کرونا ثروتمندترین اقشار آمریکا موفق به کسب ۷۰۰ میلیارد دلار شدند.

بایدن همچنین بر لزوم اجرای اصلاحات در ساختار پلیس و برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی برای نیروهای پلیس تاکید کرد.

قبلا قرار بود که ترامپ و بایدن در روز پنج‌شنبه با یکدیگر مناظره مستقیم داشته باشند، اما پس از ابتلای ترامپ به کرونا و مخالفت او با شرکت در مناظره مجازی، برنامه این مناظره لغو شد.

تازه چه خبر؟
پایگاه خبری هرانا گزارش داد ۱۳ تن از زندانیان در «زندان تهران بزرگ» با وجود بروز نشانه‌های ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی محروم مانده‌اند. به نوشته...More
پس از انتشار گزارش‌ها درباره زندگی یک کودک چند روزه به همراه مادرش در یک خرابه در سبزوار، یک مقام بهزیستی گفت مادر این کودک فرار کرده و نوزاد به...More
اینستاگرام حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به زبان فرانسه را پس از انتشار پیام او درباره کاریکاتورهای شارلی ابدو برای چند ساعت بست...More
ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، در نوشته‌ای در سالگرد اعتراض‌های آبان ۹۸ تاکید کرد که تلاش برای اصلاح نظام جمهوری اسلامی «آب در هاون کوبیدن» است و این...More
وب‌سایت «تجارت نیوز» گزارش داده است در فضای مجازی، از جمله یک کانال تلگرامی با ۱۴۰ هزار عضو، آگهی‌های فروش اعضای بدن منتشر شده است. به نوشته تجارت...More