ترامپ: توافق برای ایران بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخت‌تر است | ایران اینترنشنال

ترامپ: توافق برای ایران بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخت‌تر است

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، روز شنبه گفت اگر ایران  الان با من توافق کند هزینه کمتری دارد و بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  هزینه سخت‌تری خواهد داشت.

ترامپ در سخنرانی انتخاباتی خود در شهر تالسا گفت: «ایران می‌خواهد جو بایدن برنده شود. رییس جمهور اوباما به آنها پول نقد داد‌ و در حال حاضر وضع‌شان خوب نیست. ایران می‌خواهد با من توافق کند اما جان کری و دیگران به آنها گفتند صبر کنید اگر ترامپ ببازد شما صاحب آمریکا می‌شوید درحالی که اگر الان با من توافق کنند هزینه کمتری دارند، بعد وحشتناک‌تر است.»

ترامپ اقدام آمریکا در کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، را ستود و گفت: «قهرمانان ارتش آمریکا، به فرمان من بزرگترین تروریست جهان یعنی قاسم سلیمانی را کشتند. جو بایدن با کشته شدن تروریست شماره یک جهان مخالف بود، همان طور که با کشتن بن‌لادن هم مخالف بود، بایدن همیشه سمت غلط ایستاده است.»

ترامپ با اشاره به اقدامات دولت او در بازگرداندن ثبات به بازار جهانی نفت گفت: «ما با روسیه، عربستان سعودی و مکزیک در مورد قیمت نفت مذاکره کردیم و کشورهای تولید کننده نفت و اوپک را وادار کردیم کار درست را انجام دهند تا قیمت نفت به بشکه‌ای ۴۰ دلار برگشت.»

رییس‌جمهوری آمریکا در ادامه به اقدامات دولتش در مقابله با کرونا اشاره کرد. او کرونا را «بلایی از چین» خواند و از عملکرد دولتش در مقابله با کرونا دفاع کرد. ترامپ گفت دولت‌اش موفق شده جان هزاران نفر را نجات دهد.

ترامپ با محکوم کردن آشوب‌هایی که در حاشیه تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا رخ داد را محکوم کرد و گفت: «دو روز قبل «چپ‌گراهای افراطی» در پورتلند یک مجسمه جورج واشنگتن را شکستند و آنرا در یک پرچم آمریکا پیچیدند و پرچم آمریکا را آتش زدند. آمریکا باید قانونی را تهیه کند که بر مبنای آن اگر کسی پرچم آمریکا را آتش زد به یک سال زندان محکوم شود.»

دونالد ترامپ با انتقاد از مواضع و عملکرد رقیب دموکرات خود جو بایدن او را برای تصدی پست ریاست جمهوری نامناسب توصیف کرد و گفت: «بایدن کاملا از سوی حزبش کنترل می‌شود. او عروسک خیمه‌شب بازی آنهاست. او حتی نمی‌داند کجای کار است.»

رییس‌جمهوری آمریکا افزود: «درصورتی‌که در سوم نوامبر [روز انتخابات] کار احمقانه‌ای نکنیم، شاهد بهترین سال اقتصاد آمریکا خواهیم بود.»

ترامپ در ادامه از عزم خود بر دفاع از حقوق و آزادی‌های مندرج در قانون تاکید کرد و افزود: «ما از حریم خصوصی، آزادی بیان و اندیشه، آزادی مذهب و حق داشتن اسلحه دفاع می‌کنیم.»

قبل از سخنرانی دونالد ترامپ، معاون او مایک پنس در گردهمایی طرفداران رییس‌جمهوری، با دفاع از سیاست‌های نظامی ترامپ گفت: «تحت مدیریت این رییس‌جمهور، آمریکا مناطق تحت کنترل داعش را تا آخرین اینچ آزاد کرد و ما بدون یک تلفات از سمت آمریکا، رهبر آنها را کشتیم.»

مایک پنس با اشاره به آنچه ارسال بسته‌های پول نقد برای رژیم ایران از سوی جو بایدن[در دوره ریاست جمهوری اوباما] توصیف کرد گفت: «رییس جمهور ترامپ ما را از مهلکه توافق هسته‌ای بیرون کشید و قاسم سلیمانی هم دیگر وجود ندارد.»

تازه چه خبر؟
حسن احمدیان،‌ رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران،‌ می‌گوید قیمت مواد اولیه این صنعت در پی افزایش نرخ ارز و شیوع ویروس کرونا دو تا...More
وزرای تکنولوژی دو کشور امارات متحده عربی و اسرائیل در یک مکالمه تصویری راه‌های همکاری در حوزه تبادل علوم و انرژی میان دو کشور را مورد بحث و بررسی...More
شیخ نواف احمد الصباح، امیر جدید کویت، در پارلمان این کشور برای آغاز دوره زمامداری خود قسم یاد کرد. مراسم تحلیف امیر جدید کویت روز چهارشنبه در محل...More
رییس دفتر رییس‌جمهور ایران در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر آذربایجان گزارش‌ها درباره کمک جمهوری اسلامی به ارمنستان را تکذیب کرد. محمود واعظی در تماس...More
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران،‌ ضمن تکرار اظهاراتش درباره لزوم دادن «آدرس صحیح» به مردم در زمینه مشکلات کشور گفت این‌که همه اشتباه‌ها بر دوش مدیریت...More